Koncepcja pracy przedszkola PDF Drukuj Email

Przedszkole jako placówka oświatowa przestała być jedynie miejscem opieki, czy przekazywania wiedzy, stała się pełnoprawnym zakładem pracy, elementem dynamicznie rozwijającego się rynku usług edukacyjnych, jednostką budżetową samorządu terytorialnego, a w jakimś sensie również jednostką administracji publicznej oraz niekiedy miejscem szeroko pojętej działalności kulturalnej i środowiskowej.

Tworząc koncepcję funkcjonowania i rozwoju Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie wykorzystaliśmy wiedzę na temat jej funkcjonowania, wnioski płynące z ewaluacji wewnętrznej oraz wyniki kontroli prowadzonych przez jednostki nadzorujące jego pracę. Koncepcja oparta jest na Planie Strategicznym Przedszkola Miejskiego Nr 2, założeniach polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz władz lokalnych.

Przedszkole, do jakiego będziemy dążyć, to przedszkole, które sprawi, że dzieci do niego uczęszczające, będą czuły się akceptowane, szczęśliwe, dzięki czemu wyrosną na otwartych i twórczych obywateli wyposażonych w umiejętności niezbędne do samodzielnego i aktywnego funkcjonowania w szkole podstawowej, gotowych do nawiązania relacji z rówieśnikami oraz dorosłymi.

Koncepcja Pracy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie została przyjęta Uchwałą Nr 7/2014 Rady Pedagogicznej Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie z dnia 29 sierpnia 2014 r.

Okres realizacji:  01.09.2014 r. – 31.08.2018 r.

Koncepcja funkcjonowania i rozwoju Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie.