Home Z życia przedszkola Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2013/2014 PDF Drukuj Email

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów Przemek/15.10.2013r. oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

 

X Dzień Dobrych Uczynków

 

Od 19 do 30 maja 2014 roku  trwała w naszym przedszkolu akcja pomocy dla Olsztyńskiego Schroniska dla zwierząt zorganizowana z okazji X Dnia Dobrych Uczynków. Dzień ten wypada 19 maja, a pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA. W tym roku postanowiliśmy pomóc zwierzętom i poprosiliśmy rodziców i dzieci o przyniesienie karmy. Dnia 3 czerwca 2014r. pracownik schroniska odebrał zebraną karmę i złożył dzieciom serdeczne podziękowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom o wsparcie naszej akcji  i dobry uczynek.

Marta Dwórznicka

{gallery}2014/dobreuczynki{/gallery}

 

 


 

 

Festyn Rodzinny

26.05.2014r.

 

Dnia 26 maja 2014 roku w przedszkolu odbył się FESTYN RODZINNY, który został zorganizowany z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Na początku festynu dzieci zaśpiewały rodzicom piosenki z okazji ich święta. Następnie wręczyły  swoim mamom i tatusiom wcześniej przygotowane laurki. Kolejną część imprezy poprowadziła grupa „Wodzireje”, która zapewniła moc atrakcji i wspólnych zabaw. Dodatkową atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i pomoc w organizacji słodkiego poczęstunku.

 

{gallery}2014/festynrodzinny2014{/gallery}

 


 

"Wycieczka do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie"


25.05.2014. niecodzienna wycieczka do Teatru Jaracza. Tata Emilki,  pan Sieniewicz zaprosił dzieci z gr. III do Teatru im. S. Jaracza. Mogliśmy zwiedzić podziemia teatru, gdzie znajdują się stare urządzenia teatralne: metalowa kurtyna, urządzenia do magicznych sztuczek scenicznych, mogliśmy wytwarzać wiatr oraz śnieg. Byliśmy w pracowni, gdzie powstają kostiumy, rekwizyty do sztuk. Dzięki uprzejmości pani reżyser, mogliśmy obejrzeć próbę przedstawienia przygotowywanego na 1. 06. ,,Eko – Dzień Dziecka w Teatrze Jaracza”. Przejścia małymi, ciemnymi korytarzami, wizyta na scenie Margines, wszystko to wywarło ogromne wrażenie. Super wycieczka !!!

Maria Gutowska

{gallery}2014/teatr2014{/gallery}

 


 

 

"Jak powstaje książka"

 

20. 05.2014. dzieci z grupy III odwiedziły DOM GAZETY OLSZTYŃSKIEJ. Uczestniczyły w warsztatach ,,Jak powstaje książka?”. Poznały nowe pojęcia: inicjały, introligator, J.Gutenberg. Prześledziły historię wyglądu litery ,,A” od starożytności do obecnego kształtu. Obejrzały fragment filmu o zdobieniu inicjałów płatkami złota. Samodzielnie wykonały własną książkę, używając starej maszyny drukarskiej.

Maria Gutowska

{gallery}2014/wycieczkaMG{/gallery}

 

 


 

Rajd Rowerowy

10.05.2014r.


Dnia 10 maja 2014r. dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w wiosennym rajdzie rowerowym wokół  Jeziora Długiego.  Za pomoc w organizacji rajdu dziękujemy Radzie Rodziców oraz  wszystkim rajdowcom za czynny udział.

 

{gallery}2014/rajd10.05.2014{/gallery}

 

 


 

Wielkanocne tradycje

 

W dniach od 14.04 do 18.04.2014 w grupie II realizowany był temat kompleksowy: Wielkanocne tradycje i zwyczaje.
Dzieci poznały najważniejsze tradycje  towarzyszące Świętu Wielkiej Nocy. To nasze prace plastyczno-techniczne, zainspirowane omawianą tematyką:

* Malowanie jajek ( pisanki, kraszanki)

* Wielkanocny stroik z zajączkiem

 

* Wielkanocne mazurki

Janina Proszek

{gallery}Zdjecia2014/wielkanocnetradycje{/gallery}

 


 

Warsztaty wielkanocne

 

W dniu 08.04.2014 roku, Rodzice i dzieci z gr. II, uczestniczyli w Warsztatach  Wielkanocnych. Podczas spotkania zostały wykonane Palmy Wielkanocne, które dzieci zabrały do domu, aby w niedzielę Palmową zanieść je do kościoła. Wielkim zainteresowaniem, cieszyło się ozdabianie styropianowych jajek techniką decoupage. Piękne, kolorowe pisanki, wykonane wspólnie przez dzieci i rodziców, ozdobiły hol główny naszego przedszkola.
Z wielkim zaangażowaniem, przedszkolaki pracowały przy sylwetach wielkanocnych kurczaków: wycinały koła z brystolu, przyklejały do "skorupki"- przecięta  na połowę tacka tekturowa, ozdabiały sylwetę piórkami, naklejały oczy i dziób. Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe, że  razem z Kochanymi Rodzicami, przeżywały przygotowania do najważniejszych dla każdego Polaka Świąt!

Janina Proszek

{gallery}Zdjecia2014/wielkanocgrupaII{/gallery}

Warsztaty wielkanocne w grupie I

{gallery}Zdjecia2014/warsztatygrupaI{/gallery}

Warsztaty wielkanocne w grupie III

{gallery}Zdjecia2014/warsztatygrupaIII{/gallery}

 

 


 

4.04.2014r.

"Krasnal Łakomczuszek w krainie słodkości"

Przedstawienie teatralne - Studio artystyczne z Białegostoku

 

{gallery}Zdjecia2014/teatr{/gallery}

 


 

 

Pożegnanie Pani Marii Mizerek

Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 2

odchodzącej na emeryturę

 

Dnia 1 kwietnia 2014 roku odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Marii Mizerek Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie. Cała społeczność przedszkolna składa Pani serdeczne podziękowania za wieloletnie zaangażowanie w pracy zawodowej. Przez wiele lat kierowała Pani przedszkolem, a będąc jej Dyrektorem musiała Pani podejmować wiele trudnych decyzji, ale też wiele miłych chwil spotkało Panią w jej murach. Wszystko to niech splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Pani na zasłużonej emeryturze.

 

 

 

 

Szanowna Pani Dyrektor


Najlepsze życzenia, to marzeń spełnienia.

Bo cóż piękniejszego, niż właśnie marzenia…?

Wiek emerytalny po to jest nam dany,

By realizować niespełnione plany.

Łykać życie i się delektować.

Brać wszystko co jeszcze do wzięcia zostało

Póki posłuszeństwa nie odmówi ciało.


Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia

odkładane na później spełniły się właśnie teraz,

aby nie opuszczał Pani dobry humor,

i żeby znalazła Pani czas dla siebie,

na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.Z okazji przejścia na emeryturę

pracownicy

Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie

 

 

 

 

 

 

 

{gallery}pozegnaniedyrektora{/gallery}

 


 

28.03. 2014r.

........... Dzień Zielonego Szczypiorka .......

 

Przedszkolaki  bawiły się przy muzyce z okazji  "Dnia Zielonego Szczypiorka". Wszystkie dzieci wiedzą ,że warzywa i owoce są bardzo zdrowe, zawierają witaminy i składniki potrzebne dla zdrowia człowieka i wzrostu dzieci. Zdrowe dzieci, to szczęśliwe dzieci i ich rodzice. Dzień Zielonego Szczypiorku  upłynął w miłej atmosferze zabawy.

JP

 

{gallery}2014szczyp{/gallery}

 


 

26.03.2014 r
Smile

GR II - " PRACOWITE PSZCZÓŁKI " Smile

 

Dzieci z grupy II, zainspirowane historyjką o pracowitych pszczółkach, konstruowały grę. Pracowały jak "pszczółki".Każde dziecko wykonało rysunek-pole planszy gry. Wspólnie z nauczycielką, sklejały poszczególne rysunki- pola. Po skończeniu klejenia, dzieci przygotowały instrukcję gry i ....można było grać! Własnoręcznie wykonana gra, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każde dziecko dbało o to, by nie zniszczyć rysunku kolegi podczas odliczania pół na planszy.

JP

{gallery}2014gry{/gallery}


 

25.03.2013r.

 

{gallery}2014ogrod1{/gallery}

"Zielony ogródek w naszej sali".

 

Dzieci z grupy drugiej, zainspirowane historyjką obrazkową " Żółty tulipan", zorganizowały mini ogródek w kąciku przyrody. Poznały narzędzia ogrodnicze, etapy wysiewu nasion, znają warunki potrzebne do wzrostu roślin. Wszyscy mieli okazję do sadzenia cebulek kwiatów, fasoli, groszku, rzodkiewki, szczypiorku.
Pojemniczki z sadzonkami umieściliśmy w kąciku przyrody. Przez następne dni, będziemy obserwować kiełkujące nasiona i ukryte w ekologicznym pojemniku ziemniaki.

Ciekawe, co wyrośnie z naszych nasionek?

JP

{gallery}2014ogrod2{/gallery}

 


21.03.2014r.

 

.....Marzanno, Marzanno

ty zimowa panno.

My cię dziś żegnamy

bo wiosnę witamy . . . . .

 

Piątek, 21.03. 2014 rok, wszystkie dzieci z naszego przedszkola, pożegnały zimę. Na zajęciach plastycznych, dzieci wykonały z bibuły wiosenne kwiaty, wianuszki z kolorowymi wstążkami.
Kolorowy , rozśpiewany  korowód , przeszedł ulicami osiedla. Przy wtórze instrumentów perkusyjnych i głośnych okrzyków, żegnających zimę, dzieci powitały wiosnę. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem szukali oznak wiosny w lesie , w przydomowych ogródkach, na skraju ścieżki spacerowej nad jeziorem.
Udało się!!!
Zauważyliśmy kwitnące krokusy, malutkie ,zielone listki na krzewach, bazie na leszczynie i wierzbie, oraz usłyszeliśmy śpiew ptaków...Nikt nie miał wątpliwości...Wiosna w tym roku nie spóźniła się, powitała nas piękną pogodą, pierwszymi wiosennymi kwiatami. Dzieci w dobrym humorze, zadowolone z pierwszego naprawdę wiosennego spaceru, wróciły do przedszkola

JP

{gallery}2014marzanna1{/gallery}


 

21.03.2014r.

Wiosenne prace plastyczne , zainspirowane zajęciami z cała grupą, obserwacjami i przeżyciami dzieci w czasie spacerów i zabaw ruchowych na placu zabaw:
" Zlot bocianów"
"Rabatka z żonkilami"
"Krokusowa łączka"
" Marzec gotuje zupę marcową", składniki: piktogramy pogodowe wykonane przez dzieci.
Inscenizacja utworu D. Gellner pt. " A tulipan śpi..."

JP

{gallery}2014wiosna{/gallery}19.03. 2014

...M a t e ma t y k a na w e s o ł o...

 

Dzieci z grupy II układały i rozwiązywały zadania matematyczne. Doskonaliły dodawanie i odejmowanie na konkretach, tworzyły rytmy geometryczne. Manipulując  figurami geometrycznymi, utrwalały położenie przedmiotów w przestrzeni, w skupieniu i z uwagą, wykonywały polecenia nauczycielki.

J.P

{gallery}2014mat1{/gallery}

 


 

I n s p i r a c j e

 

{gallery}2014zabawy{/gallery}

Po obejrzeniu bajki w Teatrze Lalek, dzieci z grupy  II, bawiły się w teatr w sali zabaw. Każde dziecko miało możliwość zaprezentowania kolegom " swojej" bajki. Podczas "gry aktorskiej", dzieci wykorzystywały pacynki, pluszaki, sylwety, które wzbogacały prezentowany przez dziecko tekst. Zabawa w teatr bardzo się podobała. Dzieci do końca tygodnia "wcielały się " w aktorów . Mini teatrzyk, pozwolił niektórym dzieciom pokonać tremę i stres przed graniem dla kolegów.

JP

{gallery}2014zabawy1{/gallery}

Ulubione zabawy chłopców. Tu pracują nad robotem, który będzie wykonywał trudne i niebezpieczne zadania... 

 

27.02.2014

KARNAWAŁOWE CIASTECZKA

 

Zajęcia w grupie III przeprowadziła Pani Magdalena Grabowska (mama Konrada z gr II).

Dzieci zapisały przepis na pyszne ciasteczka do pieczenia w domu.

 

{gallery}2014ciasteczka{/gallery}


Spotkania z "Panią Muzyką"

26.02.2014.

 

Dzisiejszy koncert pt " Muzyczny Kalendarz "

 

{gallery}2014koncert2602{/gallery}

 


 

21. 02.2014r.  Spotkania teatralne


" Dwie bułeczki i sklejone karteczki czyli wiersze Juliana TUWIMA"

Studio Artystyczne PREMIERA

 

W piątek 21 lutego 2014r dzieci  świetnie  się bawiły przy znanych i lubianych wierszach  poety Juliana Tuwima. Mogły wspólnie recytować wiersze z aktorami oraz uczestniczyć w inscenizacjach niektórych utworów poety.

 

{gallery}2014teatr2102{/gallery}

 


 

 

„Osiedle nad Jeziorem Długim”

 

{gallery}2014osiedle1{/gallery}

 

W dniu 18.02.2014r. dzieci z gr.II na zajęciach plastyczno- technicznych, poprzedzonych spacerami po osiedlu, zaprojektowały i wykonały domy z pudełeczek i opakowań  tekturowych oraz kolorowego papieru samoprzylepnego.
Wszystkie domy stworzyły makietę osiedla,  w którym znajduje się przedszkole i mieszka większość przedszkolaków.
Dzieci miały okazję do porównywania domów: określały wysokość, szerokość, wielkość domków, posługiwały się określeniami: u góry, na dole, z przodu, z tyłu, przeliczały domy liczebnikami głównymi i porządkowymi.
Podsumowując zajęcie, stwierdziły, że chciałyby mieszkać na  takim kolorowym, wesołym osiedlu.

 

{gallery}2014osiedle2{/gallery}

 


 

Mamo , Tato - czas na zabawę

 

Dzieci z grupy II poznały wybrane legendy polskie. Legenda warszawska "O złotej kaczce", zainspirowała dzieci do wykonania kaczuszki z masy solnej. Dzieci formowały dwie kule różnej wielkości, łączyły je za pomocą wykałaczki, ozdabiały kaczuszkę piórkami.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zachęcamy więc rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi.

Przepis na masę solną:

  • 2 szklanki mąki
  • szklanka soli
  • 125 ml ciepłej wody
  • łyżka oleju
  • wyrabiać masę ( jak ciasto) - długo, aż będzie plastyczna,
  • suszyć w przewiewnym miejscu.

Życzymy Państwu wspaniałej zabawy.

 

{gallery}2014masasolna{/gallery}


 


 

 

Spotkania z "Panią Muzyką"

22.01.2014r.


Dnia 22  stycznia  2014  roku po raz kolejny popłynęły dźwięki muzyki w wykonaniu artystów z Warmińsko- Mazurskiej Olsztyńskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Dzisiejszy koncert zatytułowany był: "Kiedy skrzypki grają". Dzieci poznały tańce różnych narodów: czardasz,kujawiak, polka.

 

 


 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

Dnia 21 stycznia 2014 roku obchodziliśmy w przedszkolu święto Babci i Dziadka. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup zaprosiły swoich dziadków do przedszkola. Podczas spotkań z seniorami przedszkolaki prezentowały programy artystyczne złożone z wierszy i piosenek. Pojawiły się również wspólne tańce. Na koniec spotkania dzieci wręczyły swoim gościom wcześniej przygotowane laurki.

 

{gallery}Przemek/21.01.2014{/gallery}

 


 

 

B A L   K A R N A W A Ł O W Y

9.01.2014r.

 

{gallery}Przemek/2014bal{/gallery}

Dzieci z grupy II w trakcie oczekiwania na rozpoczęcie  balu podziwiały swoje kostiumy i zgadywały za jakie postacie są przebrani ich koledzy i koleżanki także z innych grup.

 

{gallery}2014bal{/gallery}


 

„Pieczemy świąteczne pierniczki”

 

19 grudnia 2013r w grupie II odbyły się zajęcia, które prowadziła mama jednego z dzieci . Podczas zajęć dzieci  dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do wykonania ciasta na pierniczki, pomagały rozwałkować kawałki ciasta i wycinały foremkami różne kształty pierniczków. Największą radość sprawiło dzieciom dekorowanie upieczonych przez panie kucharki pierniczków gotowym lukrem i kolorowymi posypkami. Część  wypieków została skonsumowana na miejscu a pozostałe pierniczki dzieci zaniosły do domu.

 

{gallery}2013ciasteczka{/gallery}

 


 

17.12.2013r.

"Przy jednym stole - spotkanie wigilijne"


 

{gallery}2013wigilia{/gallery}

W tym dniu przy jednym stole spotkały się wszystkie przedszkolaki, pracownicy oraz zaproszeni goście i emeryci.  Jak co roku starszaki zaprezentowały wszystkim „Jasełka”. Potem były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wigilijny obiad. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.

 


 

12.12.2013r. Spotkania teatralne

 

 

" Złotowłosa i trzy niedźwiadki" - przedstawienie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie.

 

 


 

Spotkania z " Panią Muzyką"

 

11.12.2013r

 

Dzisiejszy koncert  " Gwiazdo świeć, kolędo leć ...."

 

 


 

6.12.2013r.

 

{gallery}2013mikolajki{/gallery} w oczekiwaniu...........

 

M  i  k  o  ł  a  j  k  i

 

 

OCZEKIWANY   GOŚĆ

 

{gallery}2013mikolajki/m1{/gallery}


 

6. 12.2013  Spotkania teatralne


" Kto jest najpiękniejszy”.

Studio Artystyczne AKADA


Spektakl opowiadał o prawdziwym pięknie, o przyjaźni, pomaganiu innym, tolerancji i szacunku.


{gallery}2013teatr0612{/gallery}


 

Spotkania teatralne

 

"Tajemniczy Hipopotam"

10.12.2013r.

Przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Lalek "FRASZKA" z Warszawy

 

{gallery}Przemek/10.12.2013rTeatrFraszka{/gallery}

 


 

 

"Mikołaj" - warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej

"Pod Papugami"

 

Dnia 4 grudnia 2013 roku dzieci z grupy pierwszej wzięły udział w warsztatach mikołajkowych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną "Pod Papugami". Warsztaty rozpoczęły się od wysłuchania przez dzieci bajki o "Sopelkowej Babci" przedstawionej przez panią bibliotekarkę. Bajka wprowadziła dzieci w świąteczną atmosferę oczekiwania na Świętego Mikołaja, a przede wszystkim oczekiwania na wymarzone prezenty. Dlatego też wykonując zadanie od świętego Mikołaja - ozdabiając bombki dzieci myślały o swoich marzeniach i przesyłały je do Świętego Mikołaja. A czy wszystkie marzenia przedszkolaków odnośnie prezentów spełnią się dowiemy się już niebawem 6 grudnia w mikołajki.

Przemysław Fabisiak

{gallery}Przemek/4.12.2013{/gallery} 

Andrzejki

 

29 listopada 2013 roku obchodziliśmy w przedszkolu Andrzejki. Tego dnia królowały wesołe zabawy, tańce i śpiewy. Nie zabrakło również wróżb andrzejkowych. W grupie I zorganizowano owocowo - słodki poczęstunek z przewagą owoców, który dzieci z chęcią zjadły w przerwie miedzy zabawą.

 

{gallery}Przemek/2013andrzejki{/gallery}

 

W grupie III   ...................

 

{gallery}2013andrzej{/gallery}

 


 

Spotkania z "Panią Muzyką"

27.11.2013

 

" Na żołnierską nutę" - koncert muzyków z Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w Olsztynie.

 


 

Święto Pluszowego Misia

Dnia 25 Listopada 2013r.  obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia, które zostało ustanowione dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Przedszkolaki przyniosły tego dnia do przedszkola swoje ulubione misiowe przytulanki. Były również dzieci, które przebrały się za misie. Wielką niespodzianką dla wszystkich przedszkolaków było spotkanie z prawdziwym misiem "Edusiem". Dzieci były wielce zdziwione gdy do ich sali zawitał wielki pluszowy miś. Przedszkolaki z wielką radością witały misia, przytulały się do niego i bawiły się wspólnie z nim tańcząc misiowe tańce. Za zorganizowanie spotkania z misiem składamy serdeczne podziękowania mamie Bartka i Kuby Pani Iwonie Bukowskiej.

 

{gallery}Przemek/2013mis{/gallery}

 


 

"Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki”

- wycieczka do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego.

 

21 listopada 2013 r. dzieci z grupy II udały się na wycieczkę do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. Była to druga część cyklu zajęć w ramach edukacyjnego programu ekologicznego

„Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki”.

Podczas wycieczki po Dziale Odzysku i Recyklingu Surowców Wtórnych Pani Anna Zalewska ( pracownik OZK ) pokazała dzieciom m. in. jak przebiega sortowanie surowców wtórnych i ich belowanie.

 


 

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji przypadającego dnia 11 Listopada Narodowego Święta Niepodległości dnia 8 Listopada 2013r. dzieci z grupy pierwszej wykonały wspólnie z nauczycielem flagi państwowe. Zapoznały się również z wyglądem godła. Podczas zajęć zwrócono uwagę na kolory występujące w godle i fladze Polski.

 

 


 

 

Dzieci z grupy pierwszej poznały Miejską Bibliotekę Publiczną "Pod Papugami"

podczas jesiennych warsztatów

 

31 października 2013 roku przedszkolaki z grupy pierwszej wybrały się do zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej "Pod Papugami" mieszczącej się przy al. Przyjaciół. Tam poznały panią bibliotekarkę, która na wstępie opowiedziała o miejscu, w którym znalazły się dzieci oraz pokazała małą, ale wręcz pełną półek i książek bibliotekę. Następnie Pani Hania zaprezentowała pełen humoru wiersz zatytułowany: "Jeżyk", który dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem. Podczas części warsztatowej dzieci z dostępnych materiałów wykonały dwa przepiękne jeże. Jeden z nich został w bibliotece, a drugiego dzieci zabrały do przedszkola. Na koniec spotkania zatańczyły "jeżykowy taniec" oraz otrzymały drobne upominki w postaci książeczek i lizaków w nagrodę za piękną pracę.

Przemysław Fabisiak

{gallery}Przemek/31.10.2013biblioteka{/gallery}

 


 

 

PAMIĘTAMY

 

{gallery}2013zaduszki{/gallery}


 

Spotkania z "Panią Muzyką"

30.10.2013r.

 

Dnia 30 października 2013r  po raz kolejny gościliśmy muzyków z Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej w Olsztynie. Tym razem muzycy zaprezentowali koncert zatytułowany: "POP - koncert wirtuozów".

 

{gallery}2013.10.30koncert{/gallery}


25.10.2013r.

 

"WĘDRÓWKI PO EUROPIE,  CZYLI MY Z UNIĄ  UNIA DLA NAS”

 

Dnia 25 października 2013r  dzieci z grupy II i III uczestniczyły w bezpłatnym pikniku europejskim zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej działający przy Warmińsko ­Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie pt. ” WĘDRÓWKI PO EUROPIE,  CZYLI MY Z UNIĄ  UNIA DLA NAS”

Wykazały się ogromną wiedzą o Państwach EU . Na 6 pokonały wszystkie zadania do rozwiązania (np.: znajomość państw,miast, zabytków ,flag, waluty itp.)

 

{gallery}2013unia{/gallery}

 


 

Dzień Najmłodszego Przedszkolaka

PASOWANIE

 

24 października 2013 roku swoje święto obchodziły najmłodsze przedszkolaki, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły edukację przedszkolną. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która powitała przybyłych gości oraz dzieci. Następnie dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny składający się z piosenek i wierszy. Na koniec swojego występu dzieci zaprosiły rodziców do wspólnego, wesołego tańca. Swój pierwszy egzamin polegający na pierwszym występie przed tak zacną publicznością (rodzicami, dziadkami oraz rodzeństwem) zdały celująco.

Do grona przedszkolaków Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie dołączyła 18 dzieci 3 i 4 letnich, które przez panią dyrektor zostały pasowane na prawdziwych przedszkolaków. Za odwagę i występy dzieci od pani dyrektor otrzymały słodką niespodziankę w postaci przepięknego i przepysznego tortu.

Przemysław Fabisiak

{gallery}Przemek/2013pasowanie{/gallery}

 


 

23.10.2013

 

MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT ZIELONEJ FLAGI

 

Dziękujemy  wszystkim, którzy uhonorowali swoją obecnością naszą uroczystość przedszkolną.

 

{gallery}2013flaga/rodz{/gallery}

{gallery}2013flaga/gratu{/gallery}

 


 

 

Święto Edukacji Ekologicznej -

przekazanie społeczności przedszkolnej

Międzynarodowego Certyfikatu Zielona Flaga

 

Dnia 23 października 2013 roku odbyło się prawdziwe święto edukacji ekologicznej. Było ono podsumowaniem rocznych działań ekologicznych, które przyczyniły się do zdobycia międzynarodowego certyfikatu Zielonej Flagi. Wyżej wymieniony certyfikat społeczności przedszkolnej przekazała Pani Alicja Szarzyńska – kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, przedstawiciel regionalny programu Szkoły dla Ekorozwoju.

Przedszkole od 2009 roku bierze udział w programie Szkoły dla Ekorozwoju, który zakłada przyznawanie ogólnokrajowego certyfikatu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej oraz międzynarodowego Zielona Flaga. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Międzynarodowy tytuł „Zielona Flaga" nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Tytuł ten otrzymują placówki, które w szczególny sposób wyróżniają się działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju w praktyce, edukują, współpracują ze społecznościami lokalnymi oraz monitorują swoje oddziaływanie na środowisko.

Do tej pory nasze przedszkole zostało wyróżnione dwukrotnie ogólnopolskim certyfikatem LCAE oraz międzynarodowym Zielonej Flagi. Przyznane tytuły są ukoronowaniem naszych działań z zakresu ekologii, gdyż od wielu lat mamy wspaniałą ekologię do ekologicznych programów nauczania. W ramach starań o wyżej wymieniony tytuł podjęliśmy się działań, które skupiły się wokół następujących tematów: „Elektoodpady”, „Zdrowa żywność”. Zrealizowaliśmy między innymi następujące programy: „Moje miasto bez elektrośmieci”, „Listy dla Ziemi” z okazji Światowego Dnia Ziemi, „Podaruj Drugie Życie Odpadom”, „Olsztyńskie Pięciolatki segregują Odpadki”, „Nie zostawiaj po dobie śladu – dzień bez śmiecenia”, „Ekomiasto” – udział w kampanii na temat elektroodpadów, „Akademia Super Przedszkolaka”. Realizowaliśmy autorskie projekty takie jak: „Szwedzki stół”, „Rowerowe przedszkole”, „Święto pieczonego ziemniaka”, warsztaty kulinarne. Braliśmy udział w konkursach ekologicznych, w których zdobyliśmy główną nagrodę między innymi: „Elektrośmieci – wyzwanie dla dorosłych i dla dzieci”, „Lop kontra elektrośmieci”.

Przemysław Fabisiak

{gallery}Przemek/23.10.2013r.FLAGA{/gallery}

 


16.10.2013r.

 

{gallery}2013ruch1{/gallery}

"Las w jesiennej szacie

- spacer wzdłuż Jeziora Długiego"

 

{gallery}2013ruch10{/gallery}


 

15.10.2013r.

........ Z WIZYTĄ W PRACOWNI ARCHITEKTONICZNEJ.......

 

{gallery}2013pracownia{/gallery}

 


 

"Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki” - warsztaty.

 

Dnia 15 października 2013r dzieci z grupy II brały udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Annę Zalewską- przedstawicielkę OZK. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi prawidłowych zachowań podczas segregacji odpadów oraz zasadami selektywnego zbierania odpadów. Dowiedziały się również jak należy postępować z odpadami  problemowymi. Ponadto dzieci spotkały się z pacynkami- plastikową butelką Billym i Kaczką Oskarem, które uświadomiły im jakie znaczenie ma segregacja odpadów i proces recyklingu.

W trakcie trwania zajęć przedszkolaki brały również udział w zabawie „Wycieczka do lasu” oraz grze „Eko- domino”.

 

{gallery}2013odpady10{/gallery}

 


 

 

JESIENNY SPACER

 

Jesień to piękny czas, który zachęca nas  do  spacerów  w  bezpośrednim  kontakcie z  przyrodą.  Dlatego  też  dnia 15 października 2013 roku dzieci z grupy I wybrały się na pierwszy jesienny spacer do lasu miejskiego przylegającego do przedszkola. Podczas spaceru przedszkolaki obserwowały i wskazywały zmiany zachodzące w przyrodzie. Rozpoznawały i nazywały liście, które spotkały na swojej drodze. Zebrane dary przyrody dzieci umieściły w kąciku przyrody zorganizowanym w sali.

Piękna złota jesień zachęca nas również do zabaw i przebywania na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym.

 

Przemysław Fabisiak

{gallery}Przemek/15.10.2013r.{/gallery}

 


 

 

12.10.2013r    CYKLIŚCI NA START

 

To już kolejny Rajd Rowerowy. Tym razem głównym organizatorem była Rada Rodziców.

 

{gallery}2013rajd{/gallery}

 


 

10.10.2013r. Spotkania teatralne

"Najprawdziwsza Opowieść"

Teatr Form Niezależnych Korzunowicz

 

{gallery}2013teatr10.10.{/gallery}

 


 

9.10.2013r.

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

 

{gallery}2013ziemniak{/gallery}

 

 


 

25.09. 2013r.

Spotkania z "Panią Muzyką"

 

Dnia 25.09.2013r  gościliśmy muzyków z Warmińsko - Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie.

 

Pierwszy koncert  „MINIATURA – popularna forma muzyczna” zainaugurował cykl comiesięcznych spotkań z muzyką

 

 


 

20.09.2013

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09.2013r obchodziliśmy już po raz drugi Dzień Przedszkolaka.

 

Naszym Przedszkolakom z okazji ich święta

wielu radosnych chwil spędzonych w przedszkolu

życzą pracownicy


 

4.09.2013

Szanowny Panie Ambasadorze

"Szanowny Panie Ambasadorze .....czy jeździ Pan kuloodpornym srebrnym Astonem? Czy zbiera Pan modele starych samochodów ? Czy ma Pan psa i synka? .... Te i wiele innych równie ekscytujących pytań chciałyby zadać Panu dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie. Wiemy że nie boi się Pan nowych wyzwań ,zna odpowiedzi na wszystkie pytania i podobnie jak my lubi jazdę na rowerze . Jeżeli uda nam się  spotkać  to   zdradzimy Panu tajemnicę i pokażemy najpiękniejszą trasę rowerowa  w naszym mieście. Serdecznie pozdrawiamy i wierzymy że wybierze Pan spotkanie właśnie z nami."

Dzieci i pracownicy

Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie

 

warunki konkursu

http://naszolsztyniak.pl/170340,Ambasador-USA-bedzie-w-Olsztynie-Chcesz-przejechac-sie-z-nim-rowerem.html#axzz2gaMIAG4K

http://www.e-konkursy.info/konkurs/118658,konkurs-ambasador-usa-w-olsztynie-chcesz-poje-zdzi-c-z-nim-rowerem-olsztyn.html#.UkxTgVM08rM

 
Przedszkole miejskie nr 2 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2010