Home Z życia przedszkola Rok szkolny 2012/2013
Rok szkolny 2012/2013 PDF Drukuj Email

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów dzienseniora18.01.2013r. oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

15.06.2013 – XVI Turniej Tańca Towarzyskiego

„Przedszkolak 2013”

 

{gallery}2013turniej{/gallery}Organizator: Szkoła Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy.

Miejsce: hala  widowiskowo-sportowa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie w Kortowie.

Czas: godz. 17 – 18.30

Uczestnicy: przedszkolaki w wieku 7 lat

Trenerka  prowadząca dzieci z naszego przedszkola:  Pani Magdalena Przyborowska-Świderska

Zwycięzcy Turnieju; wszyscy uczestnicy

Nagrody : medale  i statuetka dla przedszkola

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa, moc wrażeń  i oczywiście „sesja zdjęciowa” najmłodszych mistrzów parkietu.

 


14.06.2013

POŻEGNANIE  PRZEDSZKOLAABSOLWENCI 2013

 

{gallery}2013pozegnanie{/gallery}

 


10.06.2013r.  Podsumowanie roku w grupie II

 

{gallery}2013podsum{/gallery}

 

 


 

8.06.2013r.

 

 

AUTORIADA  2013

 

To już 4 kolejny rok uczestniczyliśmy w „Autoriadzie” , podsumowującej Przedszkolny  Program Edukacji Komunikacyjnej „Autochodzik”. Pięcioosobowy zespół dzieci z gr III w dniu 5 czerwca 2013r. w Hali Urania  w Olsztynie zmagał się z wykonaniem specjalnych zadań z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Przedszkole reprezentowali: Karol Bicki, Michał Grudzień,  Agnieszka Seweryn, Magda Szkatuła, Michał Targoński.

 

http://olsztyn.wm.pl/44457-0,Autoriada-2013,1100833.html


22.05.2013r.

"Przedziwny ogród Wilkonia" - wycieczka gr III do galerii BWA

Program:

 • zwiedzanie wystawy z przewodnikiem;
 • oglądanie monumentalnych rzeźb z drewna i metalu przedstawiających znane i wymyślone zwierzęta;
 • "W Raju dla dzieci - Inspiracje" - malowanie wymyślonych zwierząt

 


 

„Elektrośmieci – wyzwanie dla dorosłych i dla dzieci”


Dnia 10 maja 2013 r. na stadionie w Kortowie o godzinie 15.00 odbyło się podsumowanie konkursu „Elektrośmieci – wyzwanie dla dorosłych i dla dzieci”. Przedmiotem konkursu było zaproponowanie nazwy i postaci bohatera, który swoją postacią miał zachęcać do zbiórki elektrośmieci w przedszkolu, szkole i społeczności lokalnej. Bohater miał też budzić pozytywne emocje, być atrakcyjnym i rozpoznawalnym lokalnie symbolem. Wydarzenie rozpoczął ekologiczny pokaz mody, w którym wystąpiła: Maja Targońska oraz Agnieszka Seweryn. Następnie odbył się bieg "Po zdrowie", którego zwycięzcą został Michał Tagoński. Kolejnym punktem imprezy było wręczenie dyplomów oraz nagród za udział w konkursach. Przedszkolaki brały również udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych takich jak: podnoszenie ciężarków, spacer po kamieniach, rzuty woreczkiem do celu itp.

Przemysław Fabisiak

 

{gallery}Przemek/10.05.2013elektrosmieci{/gallery}

 

 

NAGRODĘ GŁÓWNĄ ODEBRALI:


Michał Targoński


Michał Grudzień


Wiktor Wajzer


Wiktor Biesiekierski


Antoni Napora

 

 

 

 

 

 

 

 


WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:


 

Adam Babicki

 

Agnieszka Sewerym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

22.05.2013r.

XV WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI RODZINY

 

Deszcz nam nie przeszkodził............... Cool

 

{gallery}2013majowka{/gallery}

 


 

20.05.2013

Mistrzowie kuchni "Pizza "

gr I

 

{gallery}2013pizza{/gallery}

 


 

Wycieczka do PLANETARIUM


7 maja 2013 roku dzieci z grupy II i III wzięły udział w wycieczce do Olsztyńskiego Planetarium. Przedszkolaki obejrzały seans filmowy zatytułowany „Ziemia, Księżyc i Słońce”, w którym zostały przedstawione, w prosty sposób, najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować niemal codziennie. Autorzy seansu odpowiedzieli na najbardziej nurtujące ludzkość pytania takie jak: Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co się dzieje na niebie? Jak wygląda jesienne niebo nocą? Narrator, w którego wcielił się Wojciech Malajkat oraz kojot, w którego wcielił się Krzysztof Tyniec wyjaśnili, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi, jaką rolę pełnią w naszym życiu Słońce i Księżyc, jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży oraz lądowań na Srebrnym Globie. Po seansie dzieci oglądały wystawę prac plastycznych wykonanych przez inne przedszkolaki.

Przemysław Fabisiak, Maria Gutowska


{gallery}Przemek/07.05.2013planetarium{/gallery}


 

Listy dla Ziemi z okazji Światowego Dnia Ziemi

 

Dnia 22 kwietna obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi z tej okazji dzieci z grupy III pisały Listy dla Ziemi. Akcję tę zorganizowała Fundacja Ekologiczna ARKA, której głównym elementem jest pisanie przez młodych ludzi tematycznych listów do dorosłych. W tym roku ich tematyką była gospodarka odpadowa i recykling. Pisanie listów poprzedzone było lekcją tematyczną, dyskusją na temat filmu przygotowanego przez fundacje. Po napisaniu listów dzieci zaniosły je do dorosłych (rodziców, dziadków) i razem podjęły się prostych działań ekologicznych, których opisy znalazły się na drugiej stronie listów. Z powstałych listów urządzono wystawę, którą urządzono w głównym holu przedszkola. List Michała Targońskiego oraz Wiktorii Kowalskiej weźmie udział w ogólnopolskim konkursie List Roku organizowanym przez Fundację Ekologiczną Arka.

Przemysław Fabisiak

 

{gallery}Przemek/listyDoZiemi{/gallery}


 

"Och ta Zima"

3.04.2013r.

 

Już dawno przedszkolaki witały Wiosnę i żegnały Zimę, która w tym roku wcale nie chce od nas odejść i ustąpić miejsca nowej porze roku. Najwięcej frajdy sprawia ona dzieciom, które z wielką radością korzystają z uroków Zimy tej Wiosny Smile


{gallery}Przemek/zima2013{/gallery}

 


 

27.03.2013r

{gallery}2013wielkanoc/1{/gallery}
WIELKANOCNE INSPIRACJE


{gallery}2013wielkanoc/2{/gallery}Spotkania z "Panią Muzyką"

27.03.2013r.

 

Dnia 27 marca 2013 roku popłynęły dźwięki muzyki w wykonaniu artystów z Warmińsko- Mazurskiej Olsztyńskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Dzisiejszy koncert zatytułowany był: "Muzyka i Natura"


{gallery}Przemek/27.03.2013koncert{/gallery}
Świąteczne spotkanie w Bibliotece ,,Pod Papugami"

W świątecznym nastroju dzieci z gr II wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej ,, Pod Papugami" na zaproszenie p. A. Schilling.Czekało tu na nich mnóstwo niespodzianek . Najpierw gospodyni  przeczytała fragment opowiadania o tematyce wiosenno-świątecznej. Następnie dzieci  gromadziły wiktuały do świątecznego koszyczka spełniając za każdym razem prośbę zajączka .Aby tradycji stało się za dość szukały ukrytych  wśród książek jajeczek.Nie obeszło się także bez zabawy plastycznej w trakcie której wykonywały bociany z szablonów i baranki , których kontury należało  wypełnić papierem kolorowym. Po zakończonej pracy dzieci wręczały sobie wzajemnie wykonane własnoręcznie prezenty dołączając do nich świąteczne  życzenia. Kiedy spotkanie dobiegło końca ,podziękowały miłej gospodyni za wspaniałe spotkanie życząc wesołych świat .
Maria Pytlakowska
21.03.2013
Żegnamy Zimę Witamy Wiosnę


{gallery}201321marzec{/gallery}


19.03.2013r.

"ABECADŁO"

19.03.2013r dzieci z gr II wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Multimedialnej " A B E C A D Ł O" . Zwiedziły pomieszczenia, poznały wyposażenie biblioteki, oglądały książki i czasopisma,  a także obejrzały teatrzyk sylwet pt" Jak wiosna przyjść nie chciała" w wykonaniu pań pracujących w bibliotece.
"Podaruj Drugie Życie Odpadom"


Dnia 15 marca 2013r. po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Annę Zalewską - przedstawicielkę Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. Wizyta Pani Ani związana była z realizacją nowego programu edukacyjnego zatytułowanego "Podaruj Drugie Życie Odpadom", który skierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat z olsztyńskich przedszkoli. Jego celem jest zwrócenie uwagi przedszkolaków, rodziców i nauczycieli na możliwość ponownego wykorzystania odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym oraz kształtowanie prawidłowych zachowań w zakresie selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Wizyta składała się z dwóch części podczas których dzieciom zostały przypomniane podstawowe informacje dotyczące segregacji odpadów oraz zasady selektywnego zbierania odpadów. Następnie przedszkolaki wspólnie z przedstawicielką OZK wykonały postacie z surowców wtórnych.

Przemysław Fabisiak

 

Podczas zajęć grupa II wykonała: Pandy - pojemniki na długopisy


{gallery}Przemek/15.03.2013OZKGrupaII{/gallery}

Grupa III wykonała: Nietoperze


{gallery}Przemek/15.03.2013OZKGrupaIII{/gallery}

 "Spacerkiem po Starym Mieście - szlakiem św. Jakuba"

5.03.2013r.

 

Spacer po Starym Mieście zaczęliśmy od odwiedzenia pomnika św. Jana Nepomucena, który stanowi symboliczną granice Starego Miasta od południa i stoi na moście św. Jana. Następnie wzdłuż kamienic udaliśmy się do centrum Starego Miasta, w czasie spaceru zdaniem przedszkolaków było szukanie herbu miasta ukrytego pod różnymi postaciami. Okazało się, że można go spotkać niemal na każdym kroku, co udowadniają poniższe zdjęcia. Po poszukiwaniach udaliśmy się w stronę Zamku i zatrzymaliśmy się przy ławeczce z Kopernikiem, gdzie dzieciaki pocierały nos astronoma z wiarą, że ma im przynieść szczęście. Na dziecińcu zamkowym podsumowaliśmy wyniki konkursu na najlepszego poszukiwacza św. Jakuba. Okazał nim się Wiktor, który z pomocą Pana Przemka wybił nagrodę - monetę 1 Kopernika.

Przemysław Fabisiak


{gallery}Przemek/swjakubolsztyn2013{/gallery}

Fizyka może być ciekawa.....

 

W grupie II rozpoczęliśmy cykl zajęć mających na celu zainteresowanie dzieci zjawiskami fizycznymi zachodzącymi w ich najbliższym otoczeniu.Na pierwszych zajęciach poznawaliśmy wodę i jej niezwykłe właściwości. Stwierdziliśmy ,że woda przybiera kształt  naczynia , ale potrafi nas sprytnie oszukiwać ,ta sama ilość wody w różnych kształtach naczyń  może udawać że jest inaczej. Sprawdzaliśmy ,że woda może ukrywać się pod postacią śniegu, lodu czy pary wodnej .Topiliśmy śnieg  i pod lupą sprawdzaliśmy stan czystości powstałej wody.Zastanawialiśmy się ,które przedmioty utrzymają się na jej powierzchni ,które zaś pójdą na dno i czy możemy na to wpływać/ plastelina i jej różne kształty/. Obserwowaliśmy co się dzieje z kartką papieru na powierzchni wody  i ile przedmiotów uniesie zanim się zatopi.Rozpuszczaliśmy w wodzie różne substancje / sól ,cukier ,mąka ,pieprz i olej/ i sprawdzaliśmy czy temperatura ma wpływ na ten proces.Poprzez doskonałą zabawę poznawaliśmy zjawiska fizyczne ,które towarzyszą nam na każdym kroku.Następne spotkanie z fizyką już wkrótce.....

Maria Pytlakowska

 

{gallery}Marioanna/fizyka{/gallery}

 


 

Spotkania z "Panią Muzyką"

13.02.2013r.

 

Po raz kolejny popłynęły dźwięki muzyki w wykonaniu artystów z Warmińsko- Mazurskiej Olsztyńskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Dzisiejszy koncert zatytułowany był: "Wspomnienia Karnawału"

 

{gallery}Przemek/koncert2013{/gallery}

 


 

 

12.02.2013r

Pamiętamy i pomagamy skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę. Dokarmiamy ptaki

U.Cz

 

{gallery}Ula/2013ptaki{/gallery}

 


 

7.02.2013r.

"T ł u s t y  c z w a r t e k"

 

- aby tradycji stało się zadość w "Tłusty czwartek" dzieci z gr I postanowiły upiec rogaliki.

U.Cz


{gallery}Ula/2013rogaliki{/gallery}

 


 

 

Spotkanie z Seniorami

 

Dnia 7 lutego 2013r. dzieci z grupy III odwiedziły Dom Pomocy Społecznej mieszczący się przy ulicy Bałtyckiej. Spotkały się tam z przebywającymi seniorami. Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały występ artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. W trakcie występów dzieci nagradzani byli gromkimi brawami. Na koniec spotkania przedszkolaki obdarowały pensjonariuszy wcześniej przygotowanymi laurkami. Podopieczni zaś w podziękowaniu za występ poczęstowali występujących słodkościami.

Przemysław Fabisiak


{gallery}Przemek/seniorzydps{/gallery}


 

 

Prezenty od firmy WOLA

 

Dnia 6 lutego 2013r. przedszkole odwiedzili pracownicy firmy WOLA, którzy obdarowali wszystkie przedszkolaki drobnymi upominkami. W prezentach znalazły się skarpetki, kolorowanki oraz kredki. Za prezenty raz jeszcze dziękujemy.

 

{gallery}Przemek/wolaskarpetki{/gallery}

 


 

 

"Żywa woda" - przedstawienie teatralne

Studio Artystyczne GAMA z Białegostoku

6.02.2013r.

 

{gallery}zywawoda{/gallery}

" ...Jest to baśń polska o trzech synach, którzy muszą udać się w podróż, i odnaleźć źródło żywej   wody, aby uratować matkę. Podczas wędrówki dwóch z braci zamienia się w kamień. Najmłodszy z   braci mimo przeciwności losu postanawia odnaleźć źródło samodzielnie.

Opowieść ta uczy widza ,  że nie kosztowności i wygody są ważne w życiu, ale rodzina i przyjaciele...."


 

 

Dzień Seniora

 

Babciu droga, Babciu miła,

Tyś na rękach mnie nosiła

I opieką otaczała,

Kiedy byłam całkiem mała.

Dziadku drogi i kochany

Dałeś świat zaczarowany,

Zabierałeś na spacerki

Lub dawałeś mi cukierki, gdy kolano stłukłam czasem...

Dziś dziękuję Wam serdecznie,

Drogi Dziadku, Babciu miła

Za to, że przy Was bezpiecznie

Cały świat mogę zdobywać!


Dnia 18 stycznia 2013 roku obchodziliśmy w przedszkolu święto Babci i Dziadka. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup zaprosiły swoich dziadków do przedszkola. Podczas spotkań z seniorami przedszkolaki prezentowały programy artystyczne złożone z wierszy i piosenek. Pojawiły się również wspólne tańce. Na koniec spotkania dzieci wręczyły swoim gościom wcześniej przygotowane laurki.


{gallery}dzienseniora18.01.2013r.{/gallery}


 

11.01.2013

B A L    N A D   B A L E 

 

 

{gallery}2013bal{/gallery}

 


 

4.01.2013r

"KARNAWAŁOWE   BABECZKI"

 

Grupę I odwiedziła Pani Milena, która pokazała nam, jak można  upiec babeczki z czekoladą. Upiekliśmy...... pyszne "babeczki".

U.Cz

{gallery}2013bal/babeczki{/gallery}


20.12.2012    PYCHOTA...........

 

To już kolejne zajęcia kulinarne w grupie najmłodszej.

 

{gallery}Ula/2012ciasteczka{/gallery}


 

Zimowe zabawy na śniegu

 

"Och ta straszna, mroźna Zima
oho, ho, ho, ho.
Trudno z Zimą nam wytrzymać
oho ,ho, ho, ho.


Poniższe zdjęcia przedstawiają jednak coś innego. Zima nie jest taka straszna, a bynajmniej nie dla starszaków. Dzieci Zimą świetnie się bawią, lepią różnego rodzaju budowle ze śniegu. Mają również okazję podglądać leśne zwierzęta, które odwiedzają przedszkolny plac zabaw.

Przemysław Fabisiak

{gallery}Przemek/zimowezabawy{/gallery}

 


 

Dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie plastycznym

 

Maja Dudziec oraz Agnieszka Seweryn z grupy III otrzymały dyplomy oraz drobne upominki za udział w konkursie ekologiczno - plastycznym na plakat upowszechniający prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami i akumulatorami w ramach publicznej kampanii edukacyjnej Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

{gallery}Przemek/majaiaga{/gallery}

 


 

"AUTOMIARKI"

 

Automiarki to kolejne zadanie z edukacyjnego programu edukacji komunikacyjnej Autochodzik, które tym razem dzieci z grupy III wykonały wspólnie z rodzicami. Zadaniem domowym dla rodzinki było wykonanie z papieru tzw. centymetru liczącego około 200 cm. Dzieci wspólnie z rodzicami na swoich miarkach zaznaczały wzrost wszystkich domowników, jak również najwyższy punkt własnego auta lub sąsiada. Sprawdzały co widzi dziecko, a co widzi rodzic gdy stoi za samochodem. Celem zadania było uzmysłowienie rodzicom, że niski wzrost wpływa na ograniczone pole widzenia dziecka. Taka sytuacja sprawia, że dzieci nie są w stanie zobaczyć istniejących zagrożeń np. zbliżającego się auta czy świateł sygnalizacji. Dzieci wykazały się duża inwencją twórczą podczas ozdabiania swoich prac czego dowodem są piękne kolorowe miarki, z których urządzono wystawę w przedszkolu.

 

Przemysław Fabisiak, Romana Bałazy

 

{gallery}Przemek/automiarki2012{/gallery}


 

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe

 

Dnia 18 grudnia 2012 roku starszaki wybrały się do zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej "Pod papugami" na warsztaty przedświąteczne. Podczas spotkania Pani Hanna przeczytała dzieciom "Opowieść Wigilijną". Przedszkolaki wykonały również dekorację na choinkę, która została ustawiona w bibliotece. Na koniec spotkania zaśpiewały kolędę i wręczyły Pani drobny upominek.

Przemysław Fabisiak

{gallery}Przemek/18.12.2012rok{/gallery}

 


 

Wspólne Kolędowanie przedszkolaków z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 7

 

 

17.12.2012r. Spotkanie w przedszkolu - prezentacja jasełek w wykonaniu starszaków

 

{gallery}Przemek/17.12.2012r.{/gallery}

20.12.2012r. Wizyta w szkole - oglądanie jasełek w wykonaniu dzieci z klasy I

 

{gallery}Przemek/20.12.2012r.{/gallery}

 


 

 

Spotkanie Wigilijne

14.12.2012r.

 

 

 

 

"W naszym Olsztynie mózią ludziska,


że piersa gwiaza, na niebie błyska,


a kiedy błyska nad lasem, polem,


za zigilijnym zasiadaj stołem".

 

 

 

 

I tak też się stało. Dnia 14 grudnia 2012 roku rzecz się wydarzyła ogromnie wesoła. Dużo gości przyszło tego dnia do przedszkola, z nami się radowali z nami podśpiewywali: Hej Kolęda, Kolęda!

 

Pierwsze spotkanie wigilijne odbyło się w południe. Do wigilijnego stołu zasiadły wszystkie przedszkolaki, cały personel, byli pracownicy oraz zaproszeni goście. Spotkanie wigilijne rozpoczęła Pani dyrektor Maria Mizerek, która powitała przybyłych gości wśród których znalazła się między innymi Pani Alicja Kołakowska - dyrektor Wydziału Edukacji, Pani Elżbieta Krupa - dyrektor niepublicznego przedszkola "Smerfy", Pani Hanna Schiling - reprezentantka Miejskiej Biblioteki Publicznej "Pod Papugami" oraz Pani Ewa Frankiewicz, która reprezentowała Radę Rodziców. Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia i zaprosiła do obejrzenia jasełek w wykonaniu dzieci z grupy III. Starszaki zaprezentowały jasełka, w których pojawiła się bardzo duża ilość kolęd i pastorałek (tj. "Kolęda Olsztyńska", O Józefie", "Za kominem pasterz spał", "Gloria", "Gore Gwiazda Jezusowi", "Las dokoła śpi", "Przybieżeli do Betlejem", "Życzenia"). Po występach wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy wigilijnej.

 

Tego samego dnia popołudniu starszaki spotkały się z rodzicami, dziadkami, braćmi, siostrami, ciociami i wujkami na spotkaniu jasełkowym, podczas którego zaprezentowały swój występ najbliższym. Po raz kolejny dzieciaki udowodniły swój wspaniały talent aktorski. Podczas występu nastąpiły chwile wzruszenia, a po występie starszaki otrzymały gromkie zasłużone brawa.

Przemysław Fabisiak, Romana Bałazy

Przedszkolne Spotkanie Wigilijne

 

{gallery}Przemek/wigilia2012{/gallery}

Spotkanie Jasełkowe z najbliższymi

 

{gallery}Przemek/wigiliarodzice{/gallery}


12.12.2012    Spotkania z " Panią Muzyką"

 

 

{gallery}2013muzyka/muzyka2{/gallery}

 


 

10.12.2012r  Spotkania teatralne


"Czarodziejski kwiat"

Teatr "FRASZKA" z Warszawy

 

"...Bajka opowiada o przyjaźni czwórki bohaterów: Prosiaczka, Tygryska, Szczeniaczka  i Małpki. Jej akcja rozpoczyna się w chwili kiedy małpka choruje, a uleczyć ją może jedynie dotknięcie czarodziejskiego kwiatu. Przyjaciele wyruszają więc w świat na jego poszukiwanie.

Bajka ukazuje postawy bohaterów cechujące się brakiem egoizmu, pełne poświęcenia dla innych. Postawy niosące tylko dobro..."

 

{gallery}2012teatr/teatr4{/gallery}

 


 

XVIII  Powiatowy Przegląd Grup Kolędujących

Barczewo 2012

 

Dzieci z grupy III po raz pierwszy wzięły udział w XVIII Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędujących. Przegląd odbył się 7 grudnia 2012 r. w Centrum Kultury i Promocji Gminy, w Barczewie. Celem przeglądu jest wzmacnianie tożsamości narodowej i regionalnej oraz czynne kultywowanie przez dzieci tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Trzech Króli. Przedszkolaki zaprezentowały jurorom i widzom „Jasełka”. Pięknie odegrały swoje role oraz zaśpiewały pastorałki i kolędy przy akompaniamencie pianina. Dzięki zaangażowaniu rodziców  - stroje, w które były poprzebierane dzieci wyglądały na scenie bardzo efektownie. Występ zrobił na jurorach duże wrażenie (szczególnie chwalono oprawę muzyczną i śpiew dzieci).

 

W efekcie jurorzy przyznali kolędnikom z naszego przedszkola wyróżnienie .

Przedszkole otrzymało metalową statuetkę z betlejemską gwiazdką , a dzieci czekoladowe Mikołaje.

 

Serdecznie dziękujemy mamie Maćka P. oraz tacie Karola B. za pomoc podczas naszej wyprawy. Pani Annie Pędziwiatr dziękujemy również za odebranie nagród i dostarczenie ich do przedszkola (dwóch gier planszowych, puzzli oraz tablicy korkowej).

Romana Bałazy, Przemysław Fabisiak


{gallery}2012barczewo{/gallery}

Przeprosiny Gazety Olsztyńskiej  - w zakładce informacje

Więcej informacji o przeglądzie: http://barczewo.wm.pl/134338,Mlodzi-kolednicy-zawojowali-Barczewo.html#ixzz2Edo4uxTR


 

M i k o ł a j k i

6.12.2012r.

 

Tradycyjne jak co roku w Mikołajki przedszkole odwiedził święty Mikołaj. Odwiedził nasze przedszkolaki ponieważ słyszał, że przebywają w nim bardzo grzeczne dzieciaki. Podczas spotkania dzieci dzwoniły w zaczarowany dzwonek Mikołaja myśląc w tym czasie o jakim marzeniu. Złożyły przysięgę, w której obiecały, że będą zawsze grzeczne. Mikołaj przyjechał oczywiście z bardzo dużym workiem prezentów, z którego obdarował małych i dużych prezentami. Dzieci były pod bardzo dużym wrażeniem. Wśród nich znalazły się niedowiarki, które musiały sprawdzić czy Mikołaj jest prawdziwy. Ciągały więc za brodę Mikołaja, która okazała się oczywiście prawdziwa.

 

{gallery}2012mikolajki{/gallery}

 


 

6.12.2012r. "W oczekiwaniu na spotkanie ..........."

 

"Pierwszy śnieg"  – jest go zbyt mało, by ulepić bałwana, ale i tak sprawił dzieciom z grupy II  wiele radości.

 

{gallery}2012snieg{/gallery}

„Imieniny Mikołaja – dzieci z grupy II wykonały portret Mikołaja,  układały również imieninowe życzenia

 

{gallery}2012mikolajki/portret{/gallery}

MG


5.12.2012r      " Serduszko na drogę - widzenie o zmroku"

 

Wykonane na warsztatach z rodzicami serduszka - spakowaliśmy i wysłaliśmy do dzieci ze Szkoły Podstawowej w Płośnicy.Paczki zostaly dostarczone do adresatów w Świetlistym Konwoju, nad którym patronat objął Pan Prezydent.

 

{gallery}2012warsztatyrodz/serce{/gallery}

U.Cz


 

Uroczystość przekazania społeczności przedszkolnej Ogólnopolskiego

Certyfikatu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej

 

Dnia 30 listopada 2012 roku odbyła się uroczystość przekazania przez panią dyrektor społeczności przedszkolnej Ogólnopolskiego Certyfikatu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Niniejszy certyfikat został przyznany dla przedszkola za działania ekologiczne podjęte w roku szkolnym 2011/2012, które skupiły się wokół trzech następujących obszarów:

    • Poszanowanie energii i promocja jej odnawialnych źródeł,
    • Promocja zdrowego stylu życia i postaw świadomego konsumenta,
    • Ochrona różnorodnosci biologicznej, praw zwierząt i przyrody nieożywionej.

Koordynator programu: Przemysław Fabisiak


{gallery}Przemek/lcae2012{/gallery}

 


 

30.11.2012 r.   

Andrzejkowe wróżby Smile

 

30. XI. 2012 r. zgodnie z przedszkolną tradycją dzieci z grupy III świętowały Andrzejki. Był to dzień zabaw i wróżb, z których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość( oczywiście z przymrużeniem oka). Wróżby  przeplatane były tańcami przy muzyce. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Zabawy z wróżbami były okazją do rozbudzania u dzieci chęci poznania polskich tradycji ludowych.

RB

{gallery}2012andrzejki{/gallery}


 

27.11.2012r. "Serduszko na drogę - widzenie o zmroku "

 

Przed warsztatami plastycznymi o godz 16.00 odbyło się spotkanie z  Panią Lidią Kotlińską Szulc - logopedą naszego przedszkola nt." „Rola rodziców w kształtowaniu prawidłowego rozwoju mowy, warunkującego rozwój strefy poznawczej i psychicznej  u dzieci” . Konsultacje trwały od 16.30 do godz 18.


W tym czasie, kiedy trwały konsultacje  odbywały się w grupie I i II   "rodzinne warsztaty" .Dzieci wraz z rodzicami wykonywały "ODBLASKI", które zapewnią bezpieczeństwo w drodze do szkoły dzieciom z terenów wiejskich. Nasze odblaski będą nosiły dzieci ze  Szkoły Podstawowej w Płośnicy.

MG  MM

 

{gallery}2012warsztatyrodz{/gallery}


26.11.2012r.

"Święto Pluszowego Misia"

 

26. 11. 2012 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy. Wszystkie przedszkolaki śpiewały piosenki o misiach i tańczyły przy dźwiękach wesołej muzyki. Dalszy ciąg zabaw odbywał się już w poszczególnych grupach:  dzieci opowiadały o swoich misiach, poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia, rozwiązywały zagadki o znanych misiach z książek dla dzieci, wykonywały portrety swojego misia, słuchały wierszy i opowiadań o misiach.

Na pamiątkę wspólnych zabaw każde dziecko otrzymało Dyplom z okazji uczestnictwa w Święcie Pluszowego Misia”.

RB

 

Pluszaki Misiaki i ich właściciele.

 

{gallery}2012misie{/gallery}


 

21. 11.2012  Spotkania z "Panią Muzyką"

 

Popłynęły dźwięki muzyki.... w wykonaniu artystów z Warmińsko- Mazurskiej Olsztyńskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Dzisiejszy koncert pt" Urodziny Misia Puchatka".

 

{gallery}2013muzyka/muzyka1{/gallery}

 


 

21.11.2012

"Zwinne języczki" - zabawy z logopedą w gr I

 

{gallery}2012lidka{/gallery}


Olsztyn  miejsca  znane  i  nieznane

 

 

{gallery}2012olsztyn1{/gallery}

20.11.2012r.


 

Co się dzieje z odpadami ?

 

20 listopada 2012r. w ramach  programu edukacyjnego „Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki” dzieci z grupy II zwiedzały Dział Odzysku i Recyklingu Surowców Wtórnych  Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego.

 

{gallery}2012odpady1{/gallery}

MG MM


 

Warsztaty Teatralne

{gallery}2012teatr/teatr1{/gallery}W dniu 20.11.2012 r. przedszkolaki z grupy III udały się na wycieczkę do  Olsztyńskiego Teatru Lalek na warsztaty z zakresu edukacji teatralnej. Dzieci podczas wizyty w teatrze miały okazje zobaczyć scenę od strony kulis oraz dowiedzieć się jak powstają przedstawienia i kim są jego twórcy. Poznały także rodzaje lalek od pacynki do marionetki. Odwiedziły również pracownię artystyczną, w której wykonywane są lalki i rekwizyty do spektakli.

RB MM

{gallery}2012teatr/teatr2{/gallery}


 

Roboty z klocków LEGO

- warsztaty z Akademią Nauki w Olsztynie

 

Dnia 14 listopada 2012 roku dzieci z grupy II i III wzięły udział w drugich warsztatach z zakresu programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego prowadzonych przez Akademię Nauki w Olsztynie. Tym razem przedszkolaki miały okazję zbudować lwy, które magicznymi zaklęciami wprawiały w ruch.

Przemysław Fabisiak, Maria Gutowska

 

{gallery}Przemek/komputery-lew{/gallery}


 

 

Czy mogę pogłaskać psa? - warsztaty biblioteczne

 

13 listopada 2012 roku przedszkolaki z grupy III po raz kolejny wzięły udział w warsztatach bibliotecznych prowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej pod Papugami. Tym razem dyskutowały na temat: Czy mogę pogłaskać każdego psa? Podczas warsztatów dzieci szukały odpowiedzi na to jak należy zachować się w obecności zwierzaków, nawet tych najsympatyczniejszych. Zastanawiały się dlaczego nie można podchodzić do przyjaźnie wyglądającego psa. Warsztaty miały na celu uświadomienie dzieciom, że na zaufanie zawsze trzeba zasłużyć. Jak również zwróciły uwagę na odpowiedzialność i obowiązki właścicieli czworonożnych pupili.

Przemysław Fabisiak

 

{gallery}Przemek/warsztaty-zaufanie{/gallery}


 

ZŁOTO…..” DLA SYNA I TATY

 

 

Z przyjemnością informujemy, iż Karol Bicki z gr III w dniu 10 listopada 2012r. zdobył

złoty medal

w XIII Niepodległościowym Biegu Przełajowym.

 

Serdecznie gratulujemy.

Dyrektor Maria Mizerek

 


{gallery}Karol{/gallery}

więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://orientacja.pl/130569,XIII-Niepodleglosciowy-Bieg-Przelajowy.html#axzz2C9HXBKFz

http://www.rolikusy.olsztyn.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=108:xiiiniepodlegociowybieg&Itemid=71


Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki

nowa edycja  programu

 

W dniu 13 listopada 2012 r.  dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciu warsztatowym przeprowadzonym  przez Panią Annę Zalewską przedstawicielkę OZK , na którym pacynki  ”surowce wtórne” uświadomiły dzieciom znaczenie segregacji śmieci.

MG MM

{gallery}2012odpady{/gallery}


 

Przed  1 listopada

Dnia  30.10.2012 r. dzieci z grupy III (6latki) odwiedziły  cmentarz wojskowy  przy ulicy Szarych Szeregów.  Podczas pobytu na cmentarzu dzieci zapaliły  na mogiłach poległych żołnierzy znicze.  Wizyta na cmentarzu pozwoliła poznać dzieciom jedno z miejsc pamięci narodowej w Olsztynie.  Przybliżyła im także fragmenty z historii miasta.

RB

 

{gallery}2012listopad{/gallery}


 

„Akademia Super Przedszkolaka”


W miesiącu Październiku nauczyciele w ramach edukacyjnego programu "Akademia Super Przedszkolaka" przeprowadzili zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo się odżywiać, aby rosnąć zdrowo. Poznały odpowiedzi na pytania: po co jemy? Jak jedzenie wpływa na organizm? Co jeść, by zdrowo rosnąć? W programie pojawiły się także tematy dotyczące właściwego zachowania się przy stole, kultury osobistej, relacji z innymi oraz zabawy w grupie.  W ramach programu dzieci wzięły udział w konkursie: „Kalendarz Super Przedszkolaka” i wykonały następujące plakaty:

Przemysław Fabisiak

Praca wykonana przez dzieci z grupy II
Kategoria konkursowa I: Przed posiłkiem zawsze myję rączki.

 

Praca wykonana przez dzieci z grupy III

Kategoria konkursowa VIII: Ładnie śpiewam i tańczę wspólnie z Basią.

 

 


 

 

25.10.2012r. Z wizytą w przedszkolu....................

 

Dzisiaj witaliśmy w przedszkolu młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im Mikołaja Kopernika. Może za kilka lat powitamy nowego pedagoga?.

 


 

Poznajemy nową ścieżkę zdrowia nad Jeziorem Długim

 

Po wakacjach poznajemy nową ścieżkę zdrowia, która powstała wokół Jeziora Długiego. Dlatego też każdą wolną chwilę spędzamy na spacerach i odkrywaniu przyrządów do ćwiczeń ustawionych na trasie nowej ścieżki.

Przemysław Fabisiak

 

{gallery}Przemek/dlugie{/gallery}


 

19.10.2012r. Spotkania z "Panią Muzyką"

 

Rozpoczął się cykl comiesięcznych koncertów muzycznych. Starannie wyselekcjonowana muzyka klasyczna (i nie tylko), profesjonalnie wykonana przez muzyków z Warmińsko - Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie .

Przedszkolaki zaciekawieniem  słuchały dzisiejszych utworów.

MM

 

{gallery}Przemek/filfarmonia{/gallery}


 

18.10.2012r. Święto Pieczonego Ziemniaka


 

{gallery}Przemek/ziemniak{/gallery}


 

A u t o s a l o n

17.10.2012r.

 

W ramach edukacji komunikacyjnej "Autochodzik" dzieci z grupy III przy pomocy nauczyciela wykonały ciężarówkę na wystawę aut, która zorganizowana była w centrum handlowym Alfa.

 

 

 


 

17.10.2012 Sałatka owocowa

 

"Maluszki" - pierwsze próby kulinarne.

 

{gallery}2012salatka{/gallery}


 

 

"Królewna" - warsztaty biblioteczne

 

Po przerwie wakacyjnej rozpoczynamy nowy cykl warsztatów prowadzonych prze Panią Hanna Schilling w Miejskiej Bibliotece Publicznej mieszczącej się przy alei Przyjaciół. Dlatego też dnia 16 października 2012 roku dzieci wzięły udział w warsztatach zatytułowanych "Królewna". Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę, a następnie dyskutowały na temat: jak to jest, gdy się ma bardzo zajętych, wciąż nieobecnych rodziców, na przykład króla i królową? I ma się wszystko, co tylko można kupić, ale długie godziny spędza samotnie. A jak wtedy, kiedy się jest zwykłym dzieckiem z zwykłego podwórka, na którym nagle pojawia się królewna w koronie? Królewna, posiadająca skarbiec, wszelkie wymarzone zabawki i żadnych obowiązków? Ale nie ma z kim rozmawiać, śmiać się ani pokłócić, ani bawić, ani grać w gumę, w klasy czy w piłkę. Co w tej sytuacji okazuje się prawdziwym skarbem rozważały starszaki.

Przemysław Fabisiak


{gallery}Przemek/krolewna{/gallery}


 

Ćwiczenia ewakuacyjne przeprowadzone

w obecności OSP Gutkowo

10.10.2012r.

 

Dnia 10 października 2012 roku odbyły się ćwiczenia z zakresu praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji, które nadzorowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Gutkowa. W akcji ewakuacyjnej uczestniczyły: 74 osoby, w tym: 64 dzieci, 4 nauczycieli oraz 6 pracowników administracji i obsługi. Ewakuacja  dotyczyła całości budynku, kierującą akcją ewakuacyjną była Pani Karolina Wójtowicz. Podopieczni pod nadzorem opiekunów opuścili pomieszczenia i udali się na miejsce zbiórki dla ewakuowanych w wyznaczonym czasie. Przeprowadzona akcja pokazała mocne i słabe strony, wskazówki dowódcy OSP zostały przeanalizowane i zostaną wykorzystane w przyszłości.

Przemysław Fabisiak

 

{gallery}Przemek/ospgutkowo{/gallery}

 


28.09.2012r. Z wizytą w przedszkolu ......

 

 

{gallery}2012policja{/gallery}

 


28.09.2012r.  Inauguracja Programu "Autochodzik"

 

 

{gallery}2012policja/inauguracja{/gallery}


 

Wycieczka na skrzyżowanie

 

Dnia 27 września 2012 roku w ramach realizowanego w przedszkolu programu edukacji komunikacyjnej Autochodzik dzieci z grupy III wybrały się na spacer po osiedlu. Podczas spaceru rozpoznawały i nazywały napotkane znaki drogowe. Obserwowały przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji. Następnie przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad ruchu pieszych. W ramach małej przerwy podczas wycieczki przedszkolaki zbierały eksponaty do kącika przyrodniczego. Małym przyrodnikom udało znaleźć się niesamowite eksponaty. Były to: żołędzie, muszle ślimaków, muchomor czerwony. Tym razem najlepszym obserwatorem i poszukiwaczem skarbów okazała się Agnieszka, która znalazła skamielinę. Wszystkie znalezione eksponaty trafiły do kącika przyrody znajdującego się w sali.

Przemysław Fabisiak

{gallery}Przemek/skrzyzowanie2012{/gallery}

 


 

27.09.2012r.  Tańce standardowe, latynoamerykańskie, ludowe czy nowoczesne ...............

 

Małym tancerzom wcale  nie przeszkadzał „parkiet ogrodowy” w pierwszych zajęciach tanecznych zorganizowanych dla wszystkich dzieci w obecności ich rodziców przez Panią Magdalenę Przyborowską-Świderską trenerkę  „Szkoły Tańca i Wdzięku B&W Przemienieccy”.

MM

{gallery}2012tance{/gallery}


 

25.09.2012r. Spotkania teatralne

"Baśń o jeżyku"

Teatr Form Niezależnych Korzunowicz

 

{gallery}Przemek/jezyk{/gallery}

 


 

20.09. 2012r.

"Pożegnanie lata" z Akademią Wychowania Przedszkolnego "PIANO"

 

{gallery}2012lato{/gallery}


 

Roboty z klocków LEGO

- warsztaty z Akademią Nauki w Olsztynie


Dnia 18 września 2012 roku dzieci z grupy II i III wzięły udział w warsztatach z zakresu programowania i budowy funkcjonalnych robotów z klocków Lego prowadzonych przez Akademię Nauki w Olsztynie. Podczas zajęć dzieci w małych grupach miały okazję zbudować roboty z zestawów Lego, wyposażyć je w silniki, sensory ruchu i za pomocą komputera wprawić je w ruch. Podczas pierwszych warsztatów dzieci skonstruowały kaczki i wprawiły je w ruch.

Przemysław Fabisiak, Maria Gutowska

 

{gallery}Przemek/roboty{/gallery}


 

 

Świat mydlanych baniek

 

Atrakcją dzisiejszego dnia była zabawa w puszczanie olbrzymich, kolorowych baniek.

 

{gallery}2012banki{/gallery}

MM

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

"Podaruj Drugie Życie Odpadom"

 

Dnia 15 marca 2013r. po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Annę Zalewską - przedstawicielkę Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. Wizyta Pani Ani związana była z realizacją nowego programu edukacyjnego zatytułowanego "Podaruj Drugie Życie Odpadom", który skierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat z olsztyńskich przedszkoli. Jego celem jest zwrócenie uwagi przedszkolaków, rodziców i nauczycieli na możliwość ponownego wykorzystania odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym oraz kształtowanie prawidłowych zachowań w zakresie selektywnej zbiórki surowców wtórnych. Wizyta składała się z dwóch części podczas których dzieciom zostały przypomniane podstawowe informacje dotyczące segregacji odpadów oraz zasady selektywnego zbierania odpadów. Następnie przedszkolaki wspólnie z przedstawicielką OZK wykonały postacie z surowców wtórnych.

Przemysław Fabisiak

 

 

Podczas zajęć grupa II wykonała: Pandy - pojemniki na długopisy

 

 

Grupa III wykonała: Nietoperze

 
Przedszkole miejskie nr 2 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2010