Home Z życia przedszkola Rok szkolny 2011/2012
Rok szkolny 2011/2012 PDF Drukuj Email

 

23 .06. 2012 r. czas na rower

 

czyli III  PRZEDSZKOLNY  RAJD  ROWEROWY

 

To, już po raz trzeci  w ogrodzie przedszkolnym spotkali się wielbiciele „dwóch kółek” . O godz. 10.15 rozpoczęło się „ rowerowanie”. Dzieci, rodzice, opiekunowie i pracownicy przedszkola  wyruszyli na godzinną wyprawę wzdłuż Jeziora Długiego.  Zadaniem najmłodszych uczestników było poczynienie  obserwacji  przyrodniczych i ich przedstawienie na mecie rajdu.

Po wyprawie odbył się piknik rowerowy. Podczas pikniku  wszyscy cykliści otrzymali niespodziankę:  dzieci - dyplom uczestnictwa w III Przedszkolnym Rajdzie Rowerowym,  dorośli - foldery, przewodniki  o naszej pięknej Warmii .

 

MM


 

16 .06.2012r.             "My się deszczu nie boimy......"


Panu  Wojciechowi Sidor,

za tak  wspaniałą niespodziankę serdecznie dziękujemy

Dyrektor Maria Mizerek

 

Na zdjęciach: śniadanie Gr III po zielonej nocy


 

„Pożegnanie przedszkola - Zielona noc”

15.06.2012 r.

 

 


6.06.2012

MALI  NAUKOWCY

zajęcia gr III w Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim

 

 


 

5.06.2012r.

Dzień  Kibica

 


 

4.06.2012

Wyprawa do  „STRUSIOLANDII

 

Dnia 4 czerwca 2012 r. wszystkie przedszkolaki wyruszyły na kolejną wyprawę - tym razem do Strusiolandii w Bukwałdzie. Po przyjeździe do gospodarstwa agroturystycznego „Strusiolandia” , na dzieci czekało wiele atrakcji. W  "Mini Zwierzyńcu" przywitały dzieci:   Struś Afrykański, Emu, osiołki Poitou, kuce, dziko-świnie, kozy micro-marokańskie, a także gołoszyjki, pawie, bażanty królewskie, króliki, i  inne zwierzaki. Każda grupa miała półgodzinną przejażdżkę zaprzęgiem. Można było pobawić się na placu zabaw i poskakać  na trampolinie, a także zjeść ciepły posiłek.

Po drodze dzieci poznawały piękne krajobrazy Warmii.

 

MM24.05.2012 
     ŚWIĘTO RODZINY

 


18.05.2012

 

Z przyjemnością informujemy , iż Magdalena Szkatuła otrzymała wyróżnienie w IX Przeglądzie Pieśni i Piosenki Dziecięcej „Glissando”

Serdecznie gratulujemy

Dyrektor Maria Mizerek


 

 

VIII Dzień Dobrych Uczynków

 

Dzieci Dzieciom tak powiedzieć możemy o akcji, która odbywa się od czterech lat w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Olsztynie w ramach Dnia Dobrych Uczynków. Celem naszej akcji jest pokazanie społeczności przedszkolnej, że wystarczy bardzo niewiele by pomóc drugiej osobie. W ramach obchodów Dnia Dobrych Uczynków pamiętamy o podopiecznych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i to dla nich zbieramy pluszaki oraz książeczki, które im przekazujemy. Bardzo ważnym elementem naszej akcji jest edukacja małych przedszkolaków i zaszczepienie w nich ducha pomagania innym. Dobre uczynki nie są nam obce staramy się je robić przez cały rok szkolny zbierając plastikowe nakrętki, które przekazujemy Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" oraz organizując zimowe zbiórki karmy oraz kocy dla zwierząt przebywających w schronisku w ramach akcji "Prezenty pod choinkę dla psa i kota". Tak więc czynienie dobrych uczynków nie jest nam obce i staramy się je czynić codziennie.

Przemysław Fabisiak

 

 


 

 

W maju 2012r. nasza placówka po raz drugi wzięła udział w obchodach Europejskich Słonecznych Dni. ESD są akcją ekologiczną o charakterze edukacyjnym i informacyjnym realizowaną w całej Europie, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej w tym przede wszystkim kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych.  W związku z tym, iż nasze przedszkole uzyskało status lokalnego organizatora kampanii Europejskich Słonecznych Dni w dniach od 1 do 15 maja w naszym przedszkolu można było oglądać wystawę poświęconą energetyce słonecznej oraz otrzymać materiały promocyjne promujące wykorzystanie energii słonecznej. By nasza akcja miała szerszy zasięg lokalny dnia 9 maja 2012 roku zorganizowaliśmy słoneczny happening, którego głównym celem było rozpowszechnianie informacji na temat technologii pozyskiwania ciepła i energii elektrycznej za pomocą kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych, aby stała się ona naturalnym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem wśród polskiego społeczeństwa.

Przemysław Fabisiak


23.04.2012r.   M I S T R Z

Z przyjemnością informujemy, iż nasz wychowanek  Norbert Grzyb zajął III miejsce w III Mistrzostwach Województwa Przedszkolaków w szachach pod patronatem Burmistrza Miasta Działdowa.

 

Serdecznie gratulujemy

Dyrektor Maria Mizerek


„Dzień i Noc, czyli sprzeczka Słońca z Księżycem”.

17.04.2012 r. 

14.04.2012    „Królowa - Angielska czy Bajkowa”

 

Z przyjemnością informujemy ,iż  Nadia Kłyszewska i Tosia Załuska z grupy III otrzymały wyróżnienie w konkursie plastycznym „Królowa -Angielska czy Bajkowa” nawiązującym do jubileuszu 60 lecia koronacji  brytyjskiej królowej Elżbiety II, oraz bajkowej postaci królewny.

Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy

Dyrektor Maria Mizerek

 

więcej  na stronie Gazety Olsztyn 24: „Zwyciężyła bajkowa królowa”

http://www.olsztyn24.com/news/16756-zwyciezyla-bajkowa-krolowa.html

 


 

"Jaś i Małgosia" - przedstawienie teatralne


13 kwietnia 2012 r. do przedszkola zawitali mali aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne zatytułowane "Jaś i Małgosia". Składamy serdeczne podziękowania Pani Katarzynie Szkałtuła za zorganizowanie przedstawienia oraz dzieciom za wspaniały występ.

 


 

"Wielkanocne ozdoby" - warsztaty plastyczno - muzyczne


Wszyscy są, witam was,
Jestem ja, jesteś ty
Zaczynamy już czas,
raz, dwa, trzy.

Takimi słowami dzieci przywitały się z rodzicami podczas warsztatów plastyczno - muzycznych, które odbyły się dnia 3 kwietnia 2012 roku w grupie II. Podczas pierwszej części warsztatów dzieci bawiły się wspólnie z rodzicami przy następujących utworach: ("Bawimy się w Konopki", "Rock and roll pięciolatka", "Podajmy sobie ręce", "Siadł ptaszek na gałązce") oraz śpiewały wielkanocne piosenki. W drugiej części przedszkolaki wspólnie z rodzicami malowały wielkanocne kurczaki, ozdabiały styropianowe jajka, z których postały piękne kolorowe pisanki.

Przemysław Fabisiak, Romana Bałazy


 


 

30.03.2012

O zwyczajach i obrzędach związanych z palmą wielkanocną rozmawiały przedszkolaki z grupy III z Panią  Edytą Hołdyńską   z Gazety Olsztyńskiej.

 

30.03.2012r.  Gazeta Olsztyńska  „Bo palma musi być kolorowa”

 


 

Witamy Wiosnę - zakładamy hodowlę kwiatów


Dnia 19 marca 2012 roku przedszkolaki z grupy II przyniosły do przedszkola kwiaty, które oznaczają nadajcie wiosny. Z przyniesionych kwiatów dzieci założyły hodowlę wiosennych kwiatów. Wśród kwiatów, które posadziły dzieci znalazły się miedzy innymi: krokusy, przebiśniegi, hiacynty oraz bratki.

Przemysław Fabisiak


 

"Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki" - wizyta

w Olsztyńskiem Zakładzie Komunalnym


Wizyta w Olsztyńskiem Zakładzie Komunalnym - w sortowni odpadów to druga część cyklu zajęć warsztatowych w ramach edukacyjnego programu ekologicznego "Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki". Podczas wizyty, która odbyła się dnia 14 marca 2012 roku po Dziale Odzysku i Recyklingu Surowców Wtórnych dzieci mogły zobaczyć, co dzieje się z odpadami, które trafiają z pojemników do selektywnej zbiórki. Przedszkolaki oglądały między innymi proces sortowania surowców wtórnych, ich belowania. Jak również dowiedziały gdzie dalej trafiają i co dalej z nimi się dzieje.

Przemysław Fabisiak


 

Warsztaty ze szkołą językową Helen Doron


Dnia 7 marca 2012r. dzieci z grupy II skorzystały z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdującej się przy al. Przyjaciół i wybrały się do niej na warsztaty językowe, które poprowadziła szkoła Helen Doron. Podczas warsztatów przedszkolaki miały okazję zapoznania się z podstawowymi pojęciami z języka angielskiego. Obejrzały krótką bajkę, zaśpiewały wspólnie z jej bohaterami piosenkę i pokolorowały kolorowani, które otrzymały od prowadzących.

Przemysław Fabisiak
Zielony Dzień Zdrowej Energii


Dnia 5 marca 2012r. już po raz czwarty w naszym przedszkolu odbyły się obchody Zielonego Dnia. Tak jak w ubiegłych latach tego dnia wszystkie dzieci i wszyscy pracownicy przyszli do przedszkola ubrani w odcienie zieleni. Dzieci przynosiły do przedszkola warzywa, owoce i soki w kolorze zielonym. Nauczyciele wśród swoich wychowanków promowali spożywanie warzyw i owoców, rozmawiali o wartości odżywczych, bogactwie witamin w nich zawartych. Zielony Dzień Zdrowej Energii rozpoczął się od przygotowania zielonych opasek na głowy. Następnie przedszkolaki przystąpiły do samodzielnego przygotowania sobie kanapek na śniadanie mając do wyboru zieloną sałatę, ogórek, szczypiorek, pietruszkę avocado i kiwi. Po śniadaniu dzieci rozpoznawały warzywa i owoce za pomocą dotyku, smaku i węchu. Określały poznawane smaki, wykonywały różnorodne sałatki warzywne i owocowe, które potem z chęcią jadły. Po doznaniach smakowych wszystkie przedszkolaki przystąpiły do wspólnej zabawy, która odbyła się przy „zielono - witaminowych” melodiach.

Przemysław Fabisiak, Maria Gutowska, Urszula Czuper

 


 

29.02.2012

Wyprawy najmłodszych przedszkolaków - wycieczka do Piekarni Tyrolskiej

 

Dzieci z gr I  wybrały sie na wycieczkę do Piekarni Tyrolskiej.  Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą ekspedientki, wdrażanie do używania zwrotów grzecznościowych i kultury zachowania się w sklepie. Dzieci miały okazję do posmakowania bułeczek maltańskich. W wycieczce uczestniczyła mama Majki Targońskiej.

MG

 "Zimowe zabawy"


Zimą korzystamy z zimowej aury. Bezpieczne bawimy się w ogrodzie przedszkolnym zjeżdżając na jabłuszkach, lepiąc bałwana, rzucając się śnieżkami.

 


16.02.2012r"Tłusty czwartek"


Tłusty czwartek, jak mówi tradycja rozpoczynał najweselszy ostatni tydzień karnawału, który trwał do kusego wtorku. Jedzono wówczas i pito, jakby chciano na zapas zaspokoić apetyt i pragnienie przed nadchodzącym czterdziestodniowym postem. Dlatego by tradycji stało się zadość przedszkolaki urządziły sobie słodką ucztę podczas, której wykonały przepyszne kolorowe ciasteczka, które potem z wielkim apetytem zajadały.


 

14.02.2012 Walentynki

 

W tym dniu dzieci z gr I wykonywały serduszko dla kochanych osób. Dzień ten stał się okazją do rozmów na temat przyjaźni, miłości

MGŚwięto Babci i Dziadka

 

20 stycznia 2012r witaliśmy w progach naszego przedszkola dostojnych gości ”SENIORÓW RODU”. Podczas występów dzieci niejedno serduszko mocniej zabiło i niejedna łezka w oku się zakręciła.

 

Po uroczystym koncercie - życzenia, słodki poczęstunek i wspólna zabawa  „Dziadków” z  wnusiami.

MM


SPOTKANIA TEATRALNE


"Strych"

Teatr Form Niezależnych Korzunowicz

17.01.2012

 


 

"Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki"

 

Pięciolatki uczęszczające do naszego przedszkola również uczestniczą w programie edukacyjnym pt. "Olsztyńskie Pięciolatki Segregują Odpadki" prowadzonym na terenie Olsztyna przez Olsztyński Zakład Komunalny. Głównym założeniem programu jest przybliżenie dzieciom tematyki związanej z selektywną zbiórką surowców wtórnych. Dlatego też dnia 17 stycznia 2012 roku dzieci z grupy II spotkały się z Panią Anną Zalewską - przedstawicielką OZK. Podczas przeprowadzonych zajęć warsztatowych przedszkolaki miały okazję zapoznania się z podstawowymi informacjami dotyczącymi prawidłowych zachowań podczas segregacji odpadów, zasadami selektywnego zbierania odpadów, pojęciem odpadu problemowego, wielkogabarytowego oraz niebezpiecznego.

Przemysław Fabisiak


 


 

9.01 2012

Niech żyje bal...

 

Oj, co to się działo. Od rana gorąca atmosfera. Przedszkolaki i te małe i te większe  od rana podziwiały stroje swoich kolegów i koleżanek. A było co podziwiać ….. Dzisiaj każde dziecko było „ postacią zjawiskową”.

Na balu nie zabrakło tańców, śpiewu, korowodów i konkursów a także sesji zdjęciowej i najbardziej oczekiwanego momentu „prezentu od Mikołaja”

 

MM

 


 

5 stycznia 2012r.  przedszkolaki z grupy III zaprezentowały "Jasełka" dla społeczności lokalnej w Parafii Matki Boskiej Saletyńskiej.

MM


 

21.12.2011r. Warsztaty w Muzeum Warmii i Mazur

 

W dniu 21 grudnia 2011r. przedszkolaki  z Gr III uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Warmii i Mazur. W trakcie warsztatów dzieci poznały zwyczaje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia, dowiedziały się kto przynosił prezenty i do czego służyło "nowolatko". Miały też okazję do własnoręcznego wykonania świątecznej ozdoby.

MM UCZ

 


 

15.12.2011 r.

"Przy jednym stole" - spotkanie wigilijne


Jak co roku, przy dźwiękach kolęd, przy blasku świec, przy jednym stole - spotkała się cała społeczność przedszkolna,  zaproszeni goście oraz nasi emeryci .

Świąteczną atmosferę  dopełniły życzenia, opłatek oraz „ Jasełka” wykonaniu starszaków.

 

Tradycyjnie , w tym samym dniu - o godz 16.30 „starszaki” przedstawiły swoim najbliższym „ Jasełka"

MM PF


 

Warsztaty Świąteczne

 

Dnia 14 grudnia 2011 roku dzieci z grupy II wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach przedświątecznych. Warsztaty zaczęły się od wspólnej zabawy podczas, której dzieci przywitały się ze wszystkimi rodzicami. Następnie rozmawiały na temat tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz o przygotowaniach odbywających się w ich domach. Jednak głównym celem spotkania było wspólne wykonanie przez przedszkolaków i ich rodziców kartek świątecznych. Dzieci oraz rodzice wykazali się bardzo dużymi zdolnościami plastycznymi. Powstały bardzo piękne kartki, które zostały zaprezentowane na wystawie świątecznej w głównym holu przedszkola.

Romana Bałazy, Przemysław Fabisiak 

"Jak przechytrzyć wilka"

Przedstawienie teatralne - Teatr Arkadia z Białegostoku

12.12.2011 r.

 


 

"Andrzejkowa zabawa"

30.XI.2011

 

W grupie I – zapoznanie z dawnymi tradycjami „Co to są Andrzejki? Andrzejkowe wróżby oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, to atrakcje tego dnia w gr I

 

 


 

Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi

 

Dnia 24 listopada 2011 roku w naszej placówce odbyła się uroczystość przekazania społeczności przedszkolnej Międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi. Było to prawdziwe święto edukacji ekologicznej, gdyż przedszkole znalazło się w gronie 124 placówek edukacyjnych, które w Polsce spełniły wysokie międzynarodowe standardy i trafiły w tym roku do czołówki 15 000 placówek na świece, które w szczególny sposób wyróżniają się działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju w praktyce, edukują, współpracują ze społecznościami lokalnymi i monitorują swoje oddziaływanie na środowisko.

 

Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi jest tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15 000 szkół z 50 krajów z całego świata. Jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001), który polega na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez upowszechnianie idei zrównoważonego rozwoju, którego jedną, z zasad jest ochrona środowiska naturalnego i racjonalne korzystanie z zasobów przyrody.

 

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości przez panią dyrektor Marię Mizerek. Następnie swój występ zaprezentowały dzieci, które odśpiewały Hymn Warmii i Mazur oraz zaprezentowały piosenki o tematyce ekologicznej (między innymi: "Ziemia to wyspa, wyspa zielona", "Ekologia słowo znane - w całym świecie powtarzane" czy "Leśne ludki"). Po występach przedszkolaków Pan Przemysław Fabisiak - koordynator programu przedstawił pokaz multimedialny, podczas którego zostały zaprezentowane działania ekologiczne, które przedszkole podjęło w ramach ubiegania się o międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi. Następnie Pani Grażyna Przasnyska (Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty) wręczyła dzieciom i ich rodzicom dyplomy za udział w przedszkolnej wystawie aut zatytułowanej "Autosalon". Uroczystość zakończyła się oficjalnym przekazaniem społeczności przedszkolnej Zielonej Flagi oraz zawieszeniem jej na budynku przedszkola.

Przemysław Fabisiak


 

SPOTKANIA TEATRALNE


"Rzecz o przyjaźni"

Teatr Forum Niezależnych Korzunowicz

 

18.XI.2011r.

 

 


 

9-10 XI.2011 Kotylion na Święto Niepodległości


Już od najmłodszych przedszkolaków kształtujemy postawę patriotyczną w kontekście tożsamości narodowej. Dzieci oglądały godło państwowe, flagę Polski oraz wykonały Kotylion na Święto Niepodległości.

MG 

"Bajeczne wiersze" - występy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7

 

Dnia 8 listopada 2011 roku nasze przedszkole odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Olsztynie. Uczniowie zaprezentowały przedszkolakom występ artystyczny zatytułowany "Bajeczne wiersze". Przygotowany on został przez kółko teatralne prowadzone przez Panią Annę Stepanik oraz Sylwię Szlazę. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć w przedszkolu małych aktorów, a radość jest podwójna bo wśród występujących aktorów byli nasi absolwenci.

 


 

AUTOSALON

 

W dniach 07 – 18. 11. 2011r w naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa aut w ramach Edukacji Komunikacyjnej „Autochodzik”. W organizację AUTOSALONU czynnie włączyli się rodzice, pomagając swoim pociechom przygotować auta w domu.  Za udział w wystawie wszyscy jej twórcy otrzymali dyplom i drobny upominek.

Urszula Czuper


 

"TĘCZOWE SMAKI

LUBIĄ WSZYSTKIE DZIECIAKI"

 

Na przełomie miesiąca Października i Listopada nauczyciele w swoich grupach przeprowadzili zajęcia na temat prawidłowego odżywiania. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach edukacyjnego programu "Tęczowe smaki lubią wszystkie dzieciaki", którego celem jest ochrona zdrowia dzieci przed zgubnymi i bardzo poważnymi skutkami złego odżywiania. Dodatkowym działaniem podjętym przez dzieci z grupy II było wykonanie pracy plastycznej pt. "Tęczowa piramida zdrowego żywienia", którą przedszkolaki namalowały raczkami i palcami w ramach konkursu ogłoszonego przez firmę "JBB".

 

 


27.X.2011

Pasowanie na Przedszkolaka

 

W tym roku szkolnym, do pasowania, przystąpiło 20 dzieci; 18 trzylatków i dwoje dzieci 4 letnich. Dzieci wystąpiły w programie artystycznym, gdzie przedstawiły piosenki, wiersze poznane już w przedszkolu. Następnie zaproszono wszystkich rodziców do wspólnej zabawy dziećmi: do tańca, ale i także  do wykonania zadań sportowych i plastycznych.

Po wykonaniu wszystkich zadań, pani dyrektor  Maria Mizerak i nauczycielka Maria Gutowska przystąpiły do ceremonii pasowania, wręczenia dyplomów oraz pamiątkowych znaczków. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka  „kapitański  tort” czyli „Urodzinowy tort Najmłodszego Przedszkolaka" ze świeczkami.

Uroczystość zakończono wspólnym słodkim poczęstunkiem.

Wszyscy rodzice aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości,  Pan Adrian N tatuś Filipa przygotował dyplomy dla wszystkich dzieci. Naszymi gośćmi byli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.

MG


 

Z wizytą w Straży Pożarnej

 

Dnia 25 października 2011 roku przedszkolaki z grupy II wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie. Wizyta została zorganizowana przez pana Andrzeja Bickiego (tatę naszego Karola), który opowiedział nam o pracy strażaków i oprowadził nas po całym budynku staży pożarnej.

Zwiedzanie rozpoczęło się od rozmowy na temat pracy strażaków. Dzieci dowiedziały się na czym polega i czym zajmują się na co dzień strażacy. Następnie poznały zawartość wozu strażackiego (oglądały węże, nożyce hydrauliczne do cięcia metalu, butle z tlenem, maski, hełmy, poznały zawartość torby medycznej). Po poznaniu wyglądu i zawartości samochodu przedszkolaki miały okazję obejrzenia go w środku. Mogły do niego wsiąść i na chwilę poczuć się jak mali strażacy wyjeżdżający do akcji. Nasze spotkanie zakończyło się zwiedzaniem budynku straży pożarnej.

Przemysław Fabisiak


 

 

Jesienne inspiracje

 

Jesienią Maluchy aktywnie uczestniczyły w zbieraniu darów przyrody, w organizowaniu jesiennego kącika przyrody co stało się inspiracją do wielu prac plastycznych i kompozycji z materiałów przyrodniczych

 


 

Zielone śniadanie

 

Dnia 19.10.2011r. grupa III samodzielnie przygotowywała sobie zielone, zdrowe śniadanie. Dzieci własnoręcznie komponowały kanapki z przygotowanych produktów, wybierając to, co im najbardziej smakuje. Dodatkowo były uświadamiane o konieczności spożywania warzyw i owoców w codziennej diecie.

Urszula Czuper 

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej pod Papugami

 Żegnamy Lato w Gospodarstwie Agroturystycznym w Wilimowie

 


 

Roboty z klocków Lego

21 września 2011 roku dzieci z grupy III wzięły udział w krótkim kursie programowania i budowy działających robotów z klocków Lego, organizowanym przez olsztyński odział Akademii Nauki na terenie naszego przedszkola. Wszystkie dzieci własnoręcznie zbudowały krokodyla z klocków Lego, którego następnie przy pomocy komputera wprawiły w ruch.

Urszula Czuper 

15.09.2011 Mazury Cud Natury

 

Dnia 15  września 2011 r. przedszkolaki wzięły udział w Światowym Szkolnym Dniu Głosowania na polskiego kandydata w konkursie New7Wonders, które odbywało się w szkołach i placówkach w Polsce oraz w placówkach polonijnych za granicą. Głosowanie miało na celu wsparcie Polski w konkursie New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury. Przed przystąpieniem do głosowania dzieci podziwiały piękno Mazur podczas pokazu multimedialnego przygotowanego przez nauczycieli. Zaś po oddaniu głosu wykonały prace plastyczne w ramach konkursu plastycznego na najpiękniejsze prace propagujące piękno Pojezierza Mazurskiego zorganizowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Urszula Czuper, Przemysław Fabisiak

 


 

1.09.2011 Rozpoczęcie Roku Przedszkolnego

 

Rok szkolny 2011/2012 przedszkolaki powitały bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym wspólnie z aktorem Teatru Form Niezależnych Korzunowicz wśród ogromnych baniek mydlany, które unosiły się w powietrzu.

 

 
Przedszkole miejskie nr 2 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2010