Warto zajrzeć

Ankieta

Co zadecydowało o wyborze naszego przedszkola?
 

Polecamy strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Licznik

wizyt wczoraj: 30
wizyt dzisiaj: 21
wizyt przez miesiąc: 1760
wizyt wszystkich: 155814
max. dziennie: 5802
max. miesięcznie: 19293
obejrzano zakładek dzisiaj: 82

Administrator

Home Mapka
Zmiana systemu do Ewidencji Czasu Podytu Dzieci w Przedszkolu PDF Drukuj Email

 

Olsztyn, dnia 02.01.2020r.

 

Zakładanie kont przez rodziców w nowym systemie

Ewidencji Czasu Pobytu Dzieci w Przedszkolu

 

 

Drodzy Rodzice.

 

Rodzice samodzielnie aktywują swoje konta w nowym systemie Ewidencji Czasu Pobytu Dzieci w Przedszkolu za pomocą swojego adresu e-mail pod następującym adresem strony internetowej:

 

https://portal.edukacja.olsztyn.eu

 

Na powyższej stronie znajduje się instrukcja zakładania konta przez rodzica.

 

 

(Drodzy Rodzice do nowego programu zostały wpisane adresy e-mail, które są w zasobach placówki. Rodzice, którzy będą mieli problem z założeniem konta proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu celem sprawdzenia, uaktualnienia używanego adresu e-mail).

 

 

Na poniższym rysunku zaznaczono instrukcję kolorem czerwonym.

 

 

Po przejściu całej procedury będą mieli Państwo dostęp do nowej platformy.

 

W związku z tym, iż otrzymują Państwo tylko jedną kartę za pomocą, której ewidencjują Państwo pobyt dziecka w placówce, istnieje możliwość przypisania do niej loginu i hasła. Za pomocą loginu i hasła będzie możliwe zaznaczenie (wejścia/wyjścia) dziecka z placówki. W tym celu proszę na portalu przeznaczonym dla rodziców przejść na zakładkę:


"KARTY"

zaznaczyć kwadracik przy numerze kart ( V ) a następnie "ZMIEŃ PIN".


Następnie samodzielnie nadają Państwo login i pin.


Kończymy całą procedurę "AKCEPTUJ"

 

 

Drodzy Rodzice proszę przemyśleć nazwę loginu oraz pinu, ponieważ za pomocą loginu i pinu będą Państwo zaznaczać obecności dzieci na nowym czytniku.

 

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 


Olsztyn, dnia 31.12.2019r.

 

 

Zmiana systemu do Ewidencji Czasu Pobytu

Dzieci w Przedszkolu

 


Szanowni Rodzice.

Informujemy, iż z dniem 31 grudnia 2019 r. przestaje działać wykorzystywany obecnie system do ewidencjonowania czasu pobytu dzieci w przedszkolu. W obecnym systemie rozliczona zostanie opłata za grudzień 2019 r. Prosimy o dokonanie terminowych wpłat tj. do 10 stycznia 2020 r. (za grudzień 2019 r.) Państwa terminowe wpłaty znacznie ułatwią nam pracę.

 

 

Od 1 stycznia 2020 r. w placówce zacznie działać nowy system służący do ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolu. W związku z powyższym nastąpi wymiana obecnie używanych przez Państwa kart służących do ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolu. Wymiana kart odbędzie się w pierwszych dniach stycznia 2020 r. Poniżej prezentujemy wzorcowy model wymiany kart:

 

1. Rodzic przyprowadzając dziecko w pierwszych dniach stycznia 2020 r. zaprowadza je do grupy.

 

2. Rodzic udaje się do sekretariatu celem zwrotu obecnie używanych kart i otrzymania nowej karty (na chwilę obecną dostaną Państwo jedną nową kartę przypisaną do dziecka).

 

3. Po odebraniu karty z sekretariatu rodzic udaję się do nowego czytnika celem zaznaczenia obecności.

 

 

 

4. Prawidłowe zaznaczenie (wejścia, wyjścia) skutkuje wyświetleniem: imienia i nazwiska dziecka.

 

W związku z otrzymaniem przez Państwo jednej karty i brakiem (na chwilę obecną) dostępu do nowej platformy, w której będą mogli Państwo przypisać hasło i login do dziecka celem zaznaczenia obecności bez użycia karty, informujemy, iż karty w pierwszych dniach stycznia będzie można przechować podczas pobytu dzieci w placówce w grupach (ze względu na fakt przyprowadzania i odbierania dziecka np. rano przez mamę, popołudniu przez tatę).

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 Olsztyn, dnia 31.12.2019r.

 

Zmiana Uchwały Rady Miasta Olsztyna

dotyczącej pobierania opłat za pobyt w przedszkolu

 

Szanowni Rodzice.

 

Informujemy, iż 31 grudnia 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa UCHWAŁA RADY MIASTA OLSZTYNA z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia czasu przeznaczonego na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w publicznych przedszkolach oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Olsztyn.

 

Wprowadza ona bardzo ważną zmianę do stanu, który obowiązywał przed jej wprowadzeniem. Od 1 stycznia 2020 r. będą Państwo ponosili opłatę w wysokości 1 złoty za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu ponad czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (przed zmianą ponosili Państwo opłatę za faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu).

 

Jednocześnie przypominamy, iż czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w naszym przedszkolu realizowany jest od 7.00 do 12.00.

 

Opłata, o której mowa wyżej dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

 

 

Podstawa prawna:

UCHWAŁA NR XV/251/19 RADY MIASTA OLSZTYNA z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia czasu przeznaczonego na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w publicznych przedszkolach oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Olsztyn

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 
Przedszkole miejskie nr 2 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2010