Home Innowacje pedagogiczne Przedszkolaki kodują
Przedszkolaki kodują PDF Drukuj Email

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 11 września 2019r.

decyzją Rady Pedagogicznej Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

w placówce realizowana jest innowacja pedagogiczna pt.:

„Przedszkolaki kodują”,

której autorkami są Pani Marta Rosińska i Pani Romana Bałazy.

Dzieci w wieku przedszkolnym są ciekawe świata, a otaczające je środowisko poznają wielozmysłowo. Potrzeby poznawcze są w tym okresie jednymi z najistotniejszych i najprężniej rozwijających się. Nauka w tym okresie powinna odbywać się przez zabawę, być powiązana z naturalną u dziecka potrzebą ruchu, gromadzeniem jak największej ilości bodźców empirycznych. Mata Mistrzów Kodowania jest doskonałym narzędziem pozwalającym na wprowadzanie elementarnych podstaw programowania do przedszkola. W optymalnym stopniu odpowiadając na potrzeby rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym pozwala kształcić szeroko pojęte kompetencje matematyczne, społeczne oraz rozwijać naturalną ciekawość edukacyjną.

Cele innowacji:

• wykorzystanie Maty Mistrzów Kodowania jako innowacyjnego narzędzia pracy;
  • przygotowanie do edukacji szkolnej (umiejętności matematyczne, podstawy pisania, czytania);
  • wspieranie ciekawości, aktywności i samodzielności.

Działaniami w ramach innowacji pedagogicznej objęte są dzieci z grupy II (4 i 5 latki) i grupy III (5-6 latki).

Czas trwania innowacji: od 11.09.2019 r. do 31.05.2020 r.

"Przedszkolaki kodują"