Home Informacje
Informacje PDF Drukuj Email

 

 

Komunikat dyrektora z dnia 27.11.2020 r.

Zawieszenie zajęć w grupie III

 

Działając na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1166 ze zm.) ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, w związku z którą zdrowie uczniów może być zagrożone, informuję o

ZAWIESZENIU ZAJĘĆ

w terminie od 27 listopada 2020 r. do 4 grudnia 2020 r.


w grupie  III w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Olsztynie.


Dzieci z grupy III, osoby z kontaktu bezpośredniego z osobą chorą zostały objęte kwarantanną. Informacja przekazana przez dyrektora w dniu wczorajszym (26.11.2020r.) o objęciu dziecka kwarantanną jest jednoznaczna z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

W okresie zawieszenia zajęć, zadania przewidziane przepisami prawa oświatowego, będą realizowane w formie kształcenia na odległość. Tak jak to miało miejsce ostatnio do nauki zalanej będzie wykorzystywany Padlet. Link do Padletu zostanie Państwu przesłany na adresy mailowe.

 

Drodzy Rodzice dzieci z grupy III informujemy, iż od poniedziałku 30 listopada 2020 r. będzie istniała możliwość odebrania z przedszkola kart pracy i piórników. Będą one wyłożone w szatni w szafkach dzieci.

 

Życzę wszystkim Państwu i dzieciom zdrowia i do zobaczenia.

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 

 

 

 

 


Komunikat dyrektora z dnia 3 listopada 2020 r.

W związku z dużym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ponownie zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o przestrzeganie naszych procedur bezpieczeństwa.

W szczególności:

- skuteczne zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk podczas przyprowadzania i odbierania dzieci;

- nieprzysyłanie dzieci chorych do przedszkola. Nagminnie przyprowadzane są dzieci z katarem - zagraża to zdrowiu innych dzieci oraz pracowników przedszkola;

- zachowanie dystansu społecznego na terenie przedszkola oraz sprawne przebieranie dzieci i opuszczanie budynku i ogrodu bez zbędnej zwłoki. Zgodnie z obowiązującą procedurą dzieci przyprowadzamy do godziny 8.00. W związku z powyższym drzwi przedszkola będą zamykane o godz. 8.00. Prosimy o odpowiednio wcześniejsze przyprowadzenie dzieci.

 

Informuję, że przed salami zostały wyznaczone dla Państwa nieprzekraczalne strefy. Bardzo proszę o nieprzekraczanie ich.

Przypominam, że konsultacje/rozmowy z wychowawcami dostępne są jedynie drogą mailową bądź telefoniczną po uzgodnieniu z nauczycielami. Sprawy administracyjne w dalszym ciągu będą rozwiązywane telefonicznie bądź mailowo.

 

Zwracamy się również do Państwa z prośbą o przyprowadzanie dzieci w godzinach pracy poszczególnych oddziałów celem uniknięcia mieszania się dzieci z różnych grup.

Grupa I pracuje w godzinach: 7.00 – 15.30

Grupa II pracuje w godzinach 6.30 – 16.30

Grupa III pracuje w godzinach 7.00 – 16.00

 

Bądźmy dla siebie mili w tym trudnym czasie! Prosimy o przestrzeganie obowiązujących procedur, a także oświadczeń, które Państwo podpisali.

 

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 


 

Komunikat dyrektora – zawieszenie zajęć


Działając na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1166 ze zm.) ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, w związku z którą zdrowie uczniów może być zagrożone, informuję o

ZAWIESZENIU ZAJĘĆ

w terminie od 30 października 2020 r. do 6 listopada 2020 r.


w grupie  II, III w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Olsztynie.


Dzieci z tych grup/osoby z kontaktu bezpośredniego będą objęte kwarantanną. O szczegółach poinformuje Państwa telefonicznie Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.
W okresie zawieszenia zajęć, zadania przewidziane przepisami prawa oświatowego, będą realizowane w formie kształcenia na odległość. Szczegóły i narzędzie do pracy zdalnej zostanie Państwu przekazane przez nauczycieli za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Drodzy rodzice dzieci z grupy I

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na zawieszenie pracy oddziału II i III,

odział I od dnia 29.10.2020 r. do 6.11.2020 r.

będzie czynny w godzinach 7.00-15.30

Dzieci są przyprowadzane i odbierane ze swojej grupy tj. I

 

Życzę wszystkim Państwu zdrowia i do zobaczenia.

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 

 

 


 

Drodzy Rodzice,

Uprzejmie informujemy, iż istnieje możliwość zakupu dodatkowych kart rejestrujących pobyt dziecka w przedszkolu.

Koszt jednej kart wynosi 3,00 zł.

Rodzice, którzy są zainteresowani zakupem dodatkowych kart proszeni są o dokonanie wpłat

na rachunek bankowy przedszkola prowadzony przez PKO Bank Polski SA. tj.:

08 1020 3541 0000 5402 0290 8192

Przedszkole Miejskie nr 2

ul. Rybaki 26

10-150 Olsztyn

W tytule przelewu należy wskazać:

imię i nazwisko dziecka oraz grupę do której uczęszcza.

Rodzice, którzy są zainteresowani zakupem więcej niż jednej karty proszeni są o dokonanie opłaty w stosownej wysokości, gdzie wpłata: 3,00 zł. – oznacza zakup jednej karty, 6,00 zł. – oznacza zakup dwóch kart itd.

 

Jednocześnie przypominamy, iż istnieje możliwość przypisania Olsztyńskiej Kary Miejskiej do systemu rejestrującego czas pobytu dziecka w przedszkolu. Wówczas wskazana wyżej karta pełni tą samą funkcję co karta przedszkolaka.

W celu przypisania Olsztyńskiej Karty Miejskiej do systemu ewidencji czasu pobytu w przedszkolu

prosimy o kontakt telefoniczny:  89 527 65 72

 

 

 


 

SZANOWNI RODZICE


Dzieci z grupy III – Skrzaty, wzięły udział w konkursie "Malujemy Nowe Auto dla Policji", organizowanym przez program „Autochodzik”. Wykonały wspaniały model samochodu policyjnego. Teraz potrzebujemy Państwa wsparcia. Zachęcamy do głosowania rodziców, znajomych i przyjaciół. Na stronie fb/autochodzik można w komentarzach do postu oddać głos.

Link https://www.facebook.com/watch/?v=826291011511066.

 

Można głosować jeden raz, wskazując nazwę Zespołu. Głosujemy tylko pod filmem do 15.10.2020, godz.8.00.


Nazwa naszego zespołu to DROGOWE SKRZATY.

 

Praca konkursowa została umieszczona na stronie przedszkola, w zakładce: z życia przedszkolaka oraz na stronie programu https://gotowidodrogi.pl/zespol/skrzaty1234/.

 

Dziękujemy za każdy oddany głos,

Panie oraz dzieci z gr. Skrzaty.

 

 


 

 

 

 

Drodzy Rodzice.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a dokładniej Filii Nr 4 mieszczącej się przy alei Przyjaciół  poprzez oddanie głosu na projekt pt.: „Nowoczesna biblioteka Nad Jeziorem Długim” zgłoszony w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim.

MBP Filia nr 4 jest najmniejszą, a także najstarszą biblioteką w mieście, w 2020 roku skończyła 70 lat. Biblioteka jest bardzo ważnym miejscem na mapie osiedla, a także obowiązkowym punktem odwiedzin w życiu jego mieszańców. Po zamknięciu biblioteki przy ulicy Grunwaldzkiej, Filia 4 stała się również azylem dla mieszkańców tego sąsiadującego osiedla. Ponadto, ze względu na bardzo atrakcyjny księgozbiór, a także wyjątkowy charakter (położenie nad jeziorem i domową atmosferę), Filia 4 przyciąga czytelników z całego miasta.

Filia 4 jest jedynym miejscem na osiedlu, które zapewnia kulturalną aktywizację seniorów poprzez organizowanie spotkań z literaturą, a także jedynym miejscem które oferuje pozalekcyjne zajęcia dla dzieci, podczas których promowane jest czytelnictwo i szeroko pojęta kultura i sztuka.

Głosowanie trwa do 16 października 2020 r.

Jeszcze raz zachęcamy do oddania głosu na wyżej wskazany projekt i z góry dziękujemy za oddane głosy.

 

https://glosujobo.olsztyn.eu/glosowanie

 

 

 


 

09.09.2020 r.

 

Drodzy Rodzice.

 

Poniżej zamieszczamy link do filmu przygotowanego przez Miasto Olsztyn (Telewizja Kopernik), w którym zachęca się do przestrzegania reżimu sanitarnego w związku z epidemią COVID-19.

 

https://youtu.be/Uyk2Pky9rT8

 

 

 


 

Drodzy Rodzice,

Poniżej zamieszczamy procedurę bezpieczeństwa, która zacznie obowiązywać 1 września 2020 r. Zobowiązuje się wszystkich Rodziców do wnikliwego zapoznania się z poniższą procedurą oraz wypełnienie i dostarczenie w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu oświadczenia zamieszczonego poniżej.

 

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2 w Olsztynie w związku z wystąpieniem COVID-19

Oświadczenia rodziców Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie na rok szkolny 2020/2021

Upoważnienie do odbioru dziecka z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie w trakcie trwania pandemii

 

 

 


 

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 1-3.09.2020 r. odbędą się zebrania z rodzicami według następującego harmonogramu:

1.09.2020 r. Grupa I godzina 15.30

2.09.2020 r. Grupa II godzina 16.30

3.09.2020 r. Grupa III godzina 16.00

Drodzy Rodzice zebrania będą odbywały się w ogrodzie przedszkolnym (tj. wiacie edukacyjnej). Bardzo prosimy rodziców o zachowanie reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, osłona ust i nosa).

Na zebranie prosimy o przybycie tylko jednego rodzica. Dzieci pozostawiamy w domu pod opieką drugiego rodzica.

 

 

 

 


 

 

Zaproszenie na DZIEŃ ADAPTACYJNY

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci 3-4 letnie,
które 1 września 2020 roku po raz pierwszy rozpoczną przygodę w naszym przedszkolu na dzień adaptacyjny 31 sierpnia 2020 r.  w godzinach 9.00 – 10.30.

Ze względu na panującą epidemię bardzo prosimy aby udział w dniu adaptacyjnym wzięło dziecko z jednym opiekunem. Zwracamy też uwagę, na zachowanie reżimu sanitarnego (osoba dorosła wchodząca do placówki dezynfekuje ręce przed wejściem i musi mieć zasłonięty nos i usta).

Bardzo prosimy o zabranie obuwia na zmianę dla dziecka i opiekuna.

 

 

Dzieci 5-6 letnie, które po raz pierwszy rozpoczynają przygodę w naszym przedszkolu zapraszamy do zapoznania się z placówką w godzinach 9.30-10.30.

Obowiązuje reżim sanitarny jak powyżej, bardzo prosimy aby z dzieckiem  był wyłącznie jeden opiekun. Bardzo prosimy rodziców 5-6 letnich o ograniczenie ilości czasu pobytu w placówce. Dajemy Państwu możliwość krótkiego zapoznania się z budynkiem przedszkola oraz krótkiej rozmowy z nauczycielami.

 


 


 

 

Informacja dla wszystkich Rodziców

Informujemy, iż jesteśmy w trakcie opracowywania

procedury bezpieczeństwa w okresie stanu epidemii
COVID-19, która będzie obowiązywała od 1 września 2020 r.

W związku z powyższym bardzo prosimy o śledzenie naszej strony internetowej i zapoznanie się z procedurą, której aktualizacja nastąpi 28 sierpnia 2020 r.

 

 


 

Wyprawka

Rok szkolny 2020/2021

GRUPA I

- Kredki Bambino świecowe podpisane - 2 opakowania

- Klej biały w sztyfcie - 2 sztuki

- Papier ksero biały - 2 ryzy

- Blok rysunkowy biały A3 - 1 sztuka

- Blok rysunkowy kolorowy A3 - 1 sztuka

- Blok techniczny biały A4 - 1 sztuka

- Blok techniczny kolorowy A4 - 1 sztuka

- Plastelina szkolna Astra lub Bambino - 12 kolorów

- Nożyczki

- Pędzel - cienki i gruby

- Teczki podpisane - 2 sztuki

- Chusteczki higieniczne - 4 duże opakowania

- Chusteczki nawilżane - 2 opakowania

- Reklamówki jednorazowe cienkie - 5 sztuk

 

GRUPA II

- Kredki Bambino świecowe (podpisane) - 2 opakowania

- Kredki Bambino ołówkowe (podpisane) - 1 opakowanie

- Klej biały w sztyfcie- 4 sztuki

- Papier ksero biały - 2 ryzy

- Blok techniczny biały mały (A4)- 1 sztuka

- Blok techniczny biały duży (A3) - 1 sztuka

- Blok rysunkowy biały duży (A3) - 1 sztuka

- Plastelina szkolna Astra lub Bambino - 12 kolorów

- Teczki podpisane - 2 sztuki

- Nożyczki - 1 sztuka

- Pędzel - gruby 2 sztuki

- Chusteczki higieniczne - 3 duże opakowania

- Chusteczki higieniczne - 1 opakowanie małych pakowanych po 10 sztuk

- Chusteczki nawilżane - 1 opakowanie

 

GRUPA III

- Piórnik (podpisany) z wyposażeniem

- Kredki świecowe Bambino (podpisane) - 2 opakowania

- Pędzel - 2 dowolne rodzaje

- Klej biały w sztyfcie - 4 sztuki

- Teczka (podpisana) - 2 sztuki

- Papier ksero - 2 ryzy białe i 1 ryza kolorowa

- Blok rysunkowy kolorowy duży (A3) - 1 sztuka

- Blok techniczny kolorowy duży (A3) - 1 sztuka

- Farby plakatowe w tubkach - 6 kolorów

- Zeszyt 16 k (podpisany) - 1 sztuka

- Zeszyt do religii 32 k (podpisany) - 1 sztuka

- Chusteczki higieniczne - 4 duże opakowania

 

 


 

Drodzy Rodzice!

Informuję, że dnia 13 lipca 2020 r. (tj. poniedziałek)

zostaną zawieszone zajęcia wychowawczo-dydaktyczne i opiekuńcze.

Przyczyną zawieszenie zajęć jest konieczność przeprowadzenia

zabiegów dezynfekcyjnych po zakończeniu pracy

Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 17, dla której wyznaczono siedzibę w Szkole Podstawowej nr 7.

Pracę wznawiamy dnia 14 lipca 2020 r. (tj. wtorek).

 

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola

 

 


 

Szanowni Rodzice.

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie przypomina, iż w związku z planowanym zadaniem remontowym dotyczącym dostosowania budynku do wymogów ppoż. oraz termomodernizacją budynek przedszkola zostanie wyłączony z użytku w okresie od 1 czerwca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. W okresie od 1 czerwca 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. przedszkole ma zaplanowaną przerwę w pracy placówki, w związku z powyższym nie zapewnia opieki swoim wychowankom w wyżej wskazanym okresie. Od 1 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. przedszkole będzie świadczyło swoje usługi w Szkole Podstawowej nr 7 im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie mieszczącej się przy Alei Przyjaciół 42.

Zdajemy sobie sprawę, iż będzie to trudny okres dla Państwa, dzieci oraz dla nas. Dołożymy wszelkich starań, aby ten czas został zaplanowany prawidłowo. Biorąc pod uwagę powyższe zwracam się do Państwa z prośbą o dokonanie rzetelnej oceny potrzeb opieki nad dziećmi w miesiącach wakacyjnych tj.: w lipcu i sierpniu 2020 r. Niezbędne jest to do zaplanowania właściwej organizacji pracy placówki oraz przeprowadzenia planowanego remontu. Podkreślam, iż sprawę należy potraktować bardzo poważnie. Niedopuszczalna jest sytuacja deklarowania pobytu swojego dziecka „na wszelki wypadek”.

W załączniku znajduje się deklaracja, którą proszę wypełnić i przesłać na adres mailowy przedszkola ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do 29 maja 2020 r.

 

Deklaracja pobytu dziecka w okresie wakacyjnym

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie

 

 

 


 

Drodzy Rodzice,

 

Uprzejmie informujemy, iż powstała inicjatywa wsparcia przedszkola przez firmę „Rozwijanki dla Najmłodszych”. Jest to firma, która prowadzi zajęcia dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 1,5-2 lata, 2-3 lata.  W obecnej sytuacji zajęcia prowadzone są online. Udział w nich może wziąć każda chętna osoba.

 

Więcej na profilu: https://www.facebook.com/rozwijankidlanajmlodszych/

 

 

Właścicielka firmy w Maju 2020 r. ogłosiła, iż za każde spotkanie będzie prosiła jej uczestników o przekazanie darowizny w wysokości 10,00 zł, które na koniec miesiąca zostaną przekazane dla przedszkola w formie darowizny.

 

Zbierane środki mają swój konkretny cel, który został określony przez inicjatorkę akcji tj. mają zostać przeznaczone na zakup nowych zabawek dla dzieci z przedszkola.

 

Z góry zapewniamy, iż przekazane środki zostaną przekazane na zakup nowych  zabawek dla dzieci.

 

Informujemy, iż na dzień 18.05.2020 r. zebrano już 500,00 zł. za co z góry serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

 


 

 

 

Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w okresie stanu epidemii COVID-19


Drodzy Rodzice poniżej zamieszczamy procedurę bezpieczeństwa obowiązującą w placówce od 18 maja 2020 r.  Została ona stworzona w taki sposób, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom przebywającym na terenie przedszkola w okresie stanu epidemii.

 

Procedura bezpieczeństwa obowiązująca w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Olsztynie od 18 maja 2020 r.

 

Poniżej zamieszczamy Zarządzenie nr 114 Prezydenta Olsztyna z dnia 14 maja 2020 r. w sprawie zasad wznowienia z dniem 18 maja 2020 funkcjonowania przedszkoli przez Miasto Olsztyn w okresie stanu epidemii COVID-19.

Zarządzenie

Do zarządzenia dołączone są dwa załączniki:

oświadczenie nr 1,

oświadczenie nr 2.

 

Zobowiązuje się wszystkich rodziców dzieci, którzy zadeklarowali chęć przyprowadzenia swoich dzieci do przedszkola w okresie od 18 maja 2020 r. do 29 maja 2020 r. do dostarczenia w pierwszym dniu pobytu dziecka wypełnionych oświadczeń.

 

Zasady przyprowadzania i odbioru dzieci z przedszkola obowiązujące podczas epidemii:

 1. Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
 2. Do przyprowadzania i odbierania dzieci uprawnieni są wyłącznie rodzice/ opiekunowie prawni.
 3. Dzieci do przedszkola przyprowadzane/odbierane są przez osoby zdrowe. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji domowej w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do placówki.
 4. Przedszkole czynne jest od 6.30 do 16.30. Do przedszkola należy bezwzględnie przyprowadzić dzieci do godziny 8.00, zgodnie z zadeklarowanymi godzinami.
 5. Na teren budynku przedszkola wpuszczane jest tylko dziecko.
 6. Rodzic/opiekun prawny odprowadza dziecko do głównych drzwi wejściowych do budynku przedszkola (do przedsionka, w którym znajduje się czytnik kart rejestrujący pobyt dziecka), gdzie dziecko odbierane jest przez pracownika placówki. Zabrania się przebywania                w  przedsionku więcej niż jednej osobie dorosłej.
 7. Po wejściu do budynku przedszkola każdemu dziecku mierzona jest temperatura bezdotykowym termometrem. Temperatura ciała dziecka, osoby dorosłej, która jest wpuszczana na budynek nie może przekraczać 37,0 stopni C. Pomiaru dokonuje wyznaczony przez dyrektora pracownik przedszkola.
 8. Pracownik po wejściu dziecka do przedszkola odprowadza je do szatni, a po przebraniu się do sali, w której dziecko będzie odbywało zajęcia. Po wejściu dziecka do sali dziecko jest proszone przez opiekuna o umycie rąk wodą z mydłem.
 9. Pracownik wyznaczony do odbioru dzieci od rodziców dba o to, by dzieci z różnych grup nie stykały się ze sobą.
 10. Dziecko nie może wnosić do budynku przedszkola zabawek ani przedmiotów, które są nie są niezbędne do zajęć, w których dziecko uczestniczy.
 11. W przypadku stwierdzenia przez pracownika odbierającego objawów chorobowych  u dziecka, pracownik nie odbiera dziecka, pozostawia je rodzicom i informuje dyrektora lub osobę go zastępującą o zaistniałej sytuacji. Dyrektor lub osoba go zastępująca kontaktuje się (telefonicznie) z rodzicami/opiekunami dziecka i informuje o konieczności kontaktu z lekarzem oraz prosi o informację zwrotną dotycząca zdrowia dziecka.
 12. Odbiór dziecka następuje po podaniu przez rodzica/opiekuna prawnego imienia i nazwiska dziecka pracownikowi przedszkola przy głównych drzwiach wejściowych do budynku.
 13. Opuszczając placówkę dziecko odprowadzane jest do rodzica/opiekuna prawnego przez pracownika przedszkola, który oczekuje przy drzwiach wejściowych.
 14. W przypadku gdy dzieci przebywają na placu zabaw odbiór dziecka odbywa się przez kontakt wzrokowy z zachowaniem dystansu społecznego  do pracowników placówki jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący minimum 2 m. Zabrania się rodzicom schodzenia na część rekreacyjną ogrodu. Rodzic odbierający dziecko oczekuje na dziecko przy wiacie edukacyjnej.
 15. Kontakt z nauczycielem jest za pośrednictwem e-maila, bądź telefoniczny.
 16. Na czas wprowadzenia szczegółowych procedur rezygnuje się z codziennego mycia zębów, leżakowania przez dzieci młodsze, podawania ręki na powitanie.

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

Drodzy Rodzice naszych Przedszkolaków!

 

Mając na względzie obecną sytuację epidemiologiczną i konieczność ograniczenia wszelkich aktywności podejmowanych poza domem, zachęcamy do korzystania z naszych propozycji zajęć, które można podejmować razem z dzieckiem w domowych zaciszu. W zakładce: "Z życia przedszkola - rok 2019/2020" sukcesywnie umieszczamy różnorodne pomysły na zabawy plastyczne, ruchowe, grafomotoryczne etc., a także przydatne linki, będące pomocą w atrakcyjnym i rozwijającym wykorzystaniu czasu spędzanego z dzieckiem. Zachęcamy Państwa do wspólnych zabaw :)

 

 


 

Drodzy Rodzice

W związku z zaistniałą sytuacją, deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego prosimy składać w formie elektronicznej (zdjęcie/skan) i przesłać na adres mailowy przedszkola:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 


 

UWAGA RODZICE!!!

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. W związku z tym, prosimy
o poinformowanie wychowawców grup o nieobecności dziecka w przedszkolu w tych dniach.

Od 16 do 25 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni – szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS.

Prosimy śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje zamieszczane na stronie internetowej przedszkola w zakładce Informacje.

Aby zabezpieczyć się przed koronawirusem:

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

 


 

UWAGA !!!

 

Drodzy Rodzice ze względu na zalecenia


o ograniczeniu organizacji zgromadzeń,


informuję, iż planowe zebranie oraz warsztaty matematyczne, które miały odbyć się 10 marca 2020 r.

 

zostają odwołane.


Jednocześnie informuję, iż na stronie internetowej przedszkola w najbliższym czasie pojawi się komunik dotyczący organizacji pracy w okresie wakacyjnym.

 

 

 


 

 

Olsztyn, dnia 6.03.2020 r.

 

 

Informacja dla rodziców, którzy chcą aby ich dziecko kontynuowało edukację przedszkolną

 

w roku szkolnym 2020/2021 w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Olsztynie

 

Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola w roku szkolnym 2019/2020

nie biorą udziału w procesie rekrutacyjnym, a ich rodzice składają

deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

 

w dniach od 17 marca 2020 r. do 23 marca 2020 r.

 

Brak złożonej w określonym terminie deklaracji będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

 

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

 

 

 

Deklaracja musi być czytelnie podpisana przez oboje rodziców lub przez jednego, jeśli rodzic wychowuje dziecko samotnie.

 

 

 


 

 

Olsztyn, dnia 4.03.2020 r.

Drodzy Rodzice.

 

Informujemy, iż dnia 10 marca 2020 r. (tj. wtorek)

o godzinie 15.20 w sali grupy III

odbędzie się zebranie ogólne (dla wszystkich rodziców).

Tematem zebrania będzie omówienie organizacji pracy przedszkola w okresie wakacyjnym.

 

Jednocześnie informujemy, iż bezpośrednio po zebraniu zapraszamy

wszystkich rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału

w warsztatach matematycznych, które odbędą się we wszystkich grupach.

 

Do wzięcia udziału w zebraniu oraz w warsztatach zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi.

 

 

 


 

 

 

VI Mistrzostwa Szachowe Przedszkoli Miasta Olsztyna 2020 r.

 

 

Regulamin  turnieju  szachowego

 

 


 

 

Olsztyn, dnia 14.02.2020 r.

 

Drodzy rodzice.

Informujemy, iż dnia 20 lutego (czwartek) o godz. 9:45

dzieci z grupy II (biedronki) i III (skrzaty) wybierają się na

spektakl pt. "Piękna i Bestia"

organizowany przez Teatr Muzyczny Syrenka.

Miejsce: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM,

ul. Benedykta Dybowskiego 11.

Koszt: 30 zł (20 zł spektakl, 10 zł transport -autokar).


Prosimy o wpłacanie pieniędzy u nauczycielek

do dnia 19 lutego (środa).

 

 


 

 

Luty w przedszkolu


 • 07.02.2020 r. - Bal karnawałowy ,,W krainie bajek” – wszystkie grupy.
 • 19.02.2020 r. - Spektakl Teatru Form Niezależnych Korzunowicz.
 • 20.02.2020 r. - Spektakl pt. "Piękna i Bestia" organizowany przez Teatr Muzyczny Syrenka w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM – grupa II i III.

 

 


 

Olsztyn, dnia 30.01.2020 r.

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci,

 

Z ogromną radością informuję, iż z końcem stycznia 2020 roku do użytku oddany został przedszkolny plac zabaw. Dzieci pomału zapoznają się z nowymi urządzeniami, miejscami do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pierwsze reakcje dzieci są bezcenne. Długi okres oczekiwania na wymarzony plac zabaw opłacał się i mamy nadzieję, że będzie służył nam przez długie lata.

Wszystkim Rodzicom dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość związaną z tak długim okresem pozostawania bez przedszkolnego placu zabaw. Skutkowało to w głównej mierze mniejszą ilością spędzania wolnego czasu przez dzieci na powietrzu.

 

 

Kilka słów na temat realizacji projektu oraz planów na przyszłość.

 

Znakomite połażenie oraz bogate doświadczenie w realizacji programów ekologicznych przyczyniły się do realizacji unikatowego na skalę miasta, a może nawet województwa projektu edukacji ekologicznej pn.: „Ochrona bioróżnorodności wraz z elementami edukacji ekologicznej w rejonie Parku Podzamcze i Jeziora Długiego w Olsztynie”, którego wartość wynosi niemal 2,4 mln złotych, z czego 85% środków dofinansowanych jest z Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

W ramach realizacji projektu powstała ścieżka edukacyjna „Ekospacer przedszkolaka” łącząca Przedszkole Miejskie nr 2 z Przedszkolem Miejskim nr 4 w Olsztynie.  Długość trasy to około 2,6 km. Początkowo trasa biegnie wzdłuż zachodniego brzegu Jeziora Długiego. Po przekroczeniu mostu oddala się w stronę Rezerwatu Mszar, który zlokalizowany jest w Lesie Miejskim, gdzie zaprojektowano punkt obserwacyjny. Następnie wraca na wschodni brzeg jeziora i ciągnie się aż do ul. Artyleryjskiej, którą przecina i kieruje się w stronę Parku Podzamcze. Punktem końcowym jest Przedszkole Miejskie nr 4.

 

Na trasie ekospaceru rozmieszczonych zostało 13 tablic edukacyjnych, które są przeznaczone dla osób w każdym wieku. Na tablicach edukacyjnych umieszczono gatunki, które uczestnicy spaceru mogą zaobserwować pokonując trasę, ze szczególnym uwzględnieniem gatunków objętych ścisłą ochroną gatunkową oraz wymagających ochrony czynnej. Na uwagę zasługuje fakt, iż na każdej tablicy edukacyjnej umieszczono kod QR, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób możemy przenieść się na specjalną stronę internetową poświęconą projektowi. Na stronie internetowej znajdują się szersze opisy jak również głosy gatunków zwierząt występujących na trasie ścieżki.

 

Na terenie przedszkoli oraz na trasie ścieżki rozmieszczone zostały budki lęgowe dla nietoperzy, w celu wspomagania działań związanych z ochroną czynną. Zakończone zostały również prace związane z zagospodarowaniem terenu przy Przedszkolu Miejskim n 2 w Olsztynie. Teren został ukształtowany i podzielony na różne sfery aktywności. Powstała zielona infrastruktura, między innymi ścieżka sensoryczna, wiata edukacyjna oraz mała architektura związana z zagospodarowaniem terenu. W toku realizacji jest ostatni etap realizacji projektu związany z utworzeniem zielonej infrastruktury przy Przedszkolu Miejskim nr 4 w Olsztynie.

 

Droga do realizacji projektu była długa i kręta, ale czas pokazuje, iż wszystkie działania, które zostały podjęte opłacały się ponieważ efekt końcowy jest piorunujący. Realizacja projektu niesie ze sobą również duży walor edukacyjny. Przed przedszkolami stoi jeszcze jedno bardzo ważne zadanie, które będzie skupiało się na prowadzeniu działań edukacyjnych na powstałej infrastrukturze. Dotyczyć będzie między innymi przeprowadzenia kampanii edukacyjnej na temat realizacji projektu. Prowadzenia działań edukacyjnych, której grupą docelową będą dzieci uczęszczające do obu placówek tj.: 175 dzieci rocznie. Organizacji wycieczek edukacyjnych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Olsztyn tj.: 800 dzieci rocznie.

 

Ogromnie cieszę się, że projekt jest realizowany, ponieważ odmienił oblicze dwóch placówek przedszkolnych. Zagospodarowanie terenu Przedszkola Miejskiego nr 2  uzyskało nowy blask, za chwilę zmieni się teren przy Przedszkolu Miejskim nr 2 w Olsztynie. Przedszkolaki przez długie lata będą mogły bawić się i korzystać z powstałej infrastruktury.

 

Z poważaniem

Przemysław Fabisiak

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

BYŁO                            JEST

 

 

WIĘCEJ UJĘĆ PRZEDSZKOLNEGO PLACU ZABAW


 


 

 

Olsztyn, dnia 09.01.2020 r.

Drodzy Rodzice.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa dnia 13 stycznia 2020 r. na spotkanie, którego głównym celem będzie poznanie Państwa oczekiwań wobec przedszkola.

 

Placówka jest na etapie wyznaczania nowych kierunków rozwoju, tworzenia nowej koncepcji pracy. Bardzo ważnym etapem tej pracy jest wzięcie pod uwagę opinii i sugestii rodziców. Mamy nadzieję, że los państwa dzieci nie jest wam obojętny i możemy liczyć na waszą obecność.

 

Spotkanie poprowadzi Pani Ewa Nosowicz – pracownik Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

 

Początek spotkania: godzina 15.30, miejsce grupa I.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

 

 

 

 


 

 

09.01.2020 r.

 

Uprzejmie informujemy, iż BAL KARNAWAŁOWY

odbędzie się 7.02.2020 r. w godzinach: 9.00 - 11.00.

 

Bal odbędzie się pod hasłem:

"W krainie bajek".

Podczas balu obowiązują stroje balowe postaci z bajek.

 

 

 


 

 

Olsztyn, dnia 02.01.2020r.

 

Zakładanie kont przez rodziców w nowym systemie

Ewidencji Czasu Pobytu Dzieci w Przedszkolu

 

 

Drodzy Rodzice.

 

Rodzice samodzielnie aktywują swoje konta w nowym systemie Ewidencji Czasu Pobytu Dzieci w Przedszkolu za pomocą swojego adresu e-mail pod następującym adresem strony internetowej:

 

https://portal.edukacja.olsztyn.eu

 

Na powyższej stronie znajduje się instrukcja zakładania konta przez rodzica.

 

 

(Drodzy Rodzice do nowego programu zostały wpisane adresy e-mail, które są w zasobach placówki. Rodzice, którzy będą mieli problem z założeniem konta proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu celem sprawdzenia, uaktualnienia używanego adresu e-mail).

 

 

Na poniższym rysunku zaznaczono instrukcję kolorem czerwonym.

 

 

Po przejściu całej procedury będą mieli Państwo dostęp do nowej platformy.

 

W związku z tym, iż otrzymują Państwo tylko jedną kartę za pomocą, której ewidencjują Państwo pobyt dziecka w placówce, istnieje możliwość przypisania do niej loginu i hasła. Za pomocą loginu i hasła będzie możliwe zaznaczenie (wejścia/wyjścia) dziecka z placówki. W tym celu proszę na portalu przeznaczonym dla rodziców przejść na zakładkę:


"KARTY"

zaznaczyć kwadracik przy numerze kart ( V ) a następnie "ZMIEŃ PIN".


Następnie samodzielnie nadają Państwo login i pin.


Kończymy całą procedurę "AKCEPTUJ"

 

 

Drodzy Rodzice proszę przemyśleć nazwę loginu oraz pinu, ponieważ za pomocą loginu i pinu będą Państwo zaznaczać obecności dzieci na nowym czytniku.

 

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 

 


 

Olsztyn, dnia 31.12.2019r.

 

Zmiana systemu do Ewidencji Czasu Pobytu

Dzieci w Przedszkolu

 


Szanowni Rodzice.

Informujemy, iż z dniem 31 grudnia 2019 r. przestaje działać wykorzystywany obecnie system do ewidencjonowania czasu pobytu dzieci w przedszkolu. W obecnym systemie rozliczona zostanie opłata za grudzień 2019 r. Prosimy o dokonanie terminowych wpłat tj. do 10 stycznia 2020 r. (za grudzień 2019 r.) Państwa terminowe wpłaty znacznie ułatwią nam pracę.

 

 

Od 1 stycznia 2020 r. w placówce zacznie działać nowy system służący do ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolu. W związku z powyższym nastąpi wymiana obecnie używanych przez Państwa kart służących do ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolu. Wymiana kart odbędzie się w pierwszych dniach stycznia 2020 r. Poniżej prezentujemy wzorcowy model wymiany kart:

 

1. Rodzic przyprowadzając dziecko w pierwszych dniach stycznia 2020 r. zaprowadza je do grupy.

 

2. Rodzic udaje się do sekretariatu celem zwrotu obecnie używanych kart i otrzymania nowej karty (na chwilę obecną dostaną Państwo jedną nową kartę przypisaną do dziecka).

 

3. Po odebraniu karty z sekretariatu rodzic udaję się do nowego czytnika celem zaznaczenia obecności.

 

 

 

4. Prawidłowe zaznaczenie (wejścia, wyjścia) skutkuje wyświetleniem: imienia i nazwiska dziecka.

 

W związku z otrzymaniem przez Państwo jednej karty i brakiem (na chwilę obecną) dostępu do nowej platformy, w której będą mogli Państwo przypisać hasło i login do dziecka celem zaznaczenia obecności bez użycia karty, informujemy, iż karty w pierwszych dniach stycznia będzie można przechować podczas pobytu dzieci w placówce w grupach (ze względu na fakt przyprowadzania i odbierania dziecka np. rano przez mamę, popołudniu przez tatę).

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 Olsztyn, dnia 31.12.2019r.

 

Zmiana Uchwały Rady Miasta Olsztyna

dotyczącej pobierania opłat za pobyt w przedszkolu

 

Szanowni Rodzice.

 

Informujemy, iż 31 grudnia 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa UCHWAŁA RADY MIASTA OLSZTYNA z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia czasu przeznaczonego na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w publicznych przedszkolach oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Olsztyn.

 

Wprowadza ona bardzo ważną zmianę do stanu, który obowiązywał przed jej wprowadzeniem. Od 1 stycznia 2020 r. będą Państwo ponosili opłatę w wysokości 1 złoty za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu ponad czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (przed zmianą ponosili Państwo opłatę za faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu).

 

Jednocześnie przypominamy, iż czas przeznaczony na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w naszym przedszkolu realizowany jest od 7.00 do 12.00.

 

Opłata, o której mowa wyżej dotyczy dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

 

 

Podstawa prawna:

UCHWAŁA NR XV/251/19 RADY MIASTA OLSZTYNA z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ustalenia czasu przeznaczonego na realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w publicznych przedszkolach oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Olsztyn

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 

 


 

 


 

 

Grudzień w przedszkolu

 • 06.12.2019r. – Spotkanie z Mikołajem (dzień czerwony) – wszystkie grupy.
 • 06.12.2019r. – ,,Legenda o Warmii’’ - Teatr Form Niezależnych Korzunowicz.
 • 11.12.2019r. - ,,Muzyczne Święta” - koncert muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
 • 12.12.2019r. – Spotkanie Wigilijne – wszystkie grupy. (Prosimy o ubranie dzieci w strój galowy)

 

 


 

 

Listopad w przedszkolu

 • 05.11.2019r. – Pasowanie na przedszkolaka – grupa I.
 • 06.11.2019r. – ,,Muzyczna przygoda” - koncert muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
 • 12.11.2019r. – Przegląd pieśni patriotycznych – wszystkie grupy.
 • 20.11.2019r. – Świąteczne zdjęcia – wszystkie grupy.
 • 20.11.2019r. - ,,Wilk i siedem koźlątek” – przedstawienie teatralne w wykonaniu Studia Artystycznego Arena.
 • 25.11.2019r. – Dzień Pluszowego Misia – wszystkie grupy.

 

 


 

Październik w przedszkolu


 • 02.10.2019r. - ,,Historia pewnego Stasia’’ - koncert muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
 • 11.10.2019r. – Dzień Marchewki – wszystkie grupy.
 • 16.10.2019r. - ,,Drogowy zawrót głowy’’ – przedstawienie teatralne w wykonaniu Studia artystycznego AKADA.
 • 23.10.2019r. – Wycieczka do Urzędu Statystycznego – grupa III.

 

 


 

Wrzesień w przedszkolu

 

 • 16.09.2019r. – Jesienne zdjęcia – wszystkie grupy.
 • 18.09.2019r. –,,W krainie bajek” – koncert muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
 • 23.09.2019r. – Wyjazd do Stadniny Janusza Kojrysa – grupa II i III.

 

 


 

 

 

Zaproszenie na DZIEŃ ADAPTACYJNY

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci,
które od 2 września 2019 roku rozpoczną edukację przedszkolną, wraz z opiekunem, na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w naszym przedszkolu
29.08.2019 r. (czwartek)
w godz. 9.00 -11.00.

Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Dzieci wraz z opiekunem uczestniczyć będą w zajęciach ruchowych i zabawach integracyjnych w sali, poznając nowe otoczenie i personel placówki.

Do zobaczenia! :):):)

 

 

 


 

 

Zmiana stawki żywieniowej

Drodzy Rodzice.

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 sierpnia 2019 r. zacznie obowiązywać nowa stawka żywieniowa.

 

 

Wysokość dziennej stawki żywieniowej będzie wynosiła:

 

7,00 zł.

 

 

Zmiana stawki żywieniowej podyktowana była zwiększającymi się kosztami produktów wykorzystywanych do przygotowywania posiłków.

 

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 


 

 

 

Czerwiec w przedszkolu

 

 • 05.06.2019r. - Dzień Dziecka - wycieczka do Strusiolandii – wszystkie grupy.
 • 07.06.2019r. - Spektakl Teatru Form Niezależnych Korzunowicz.
 • 07.06.2019r. - Pokaz baniek mydlanych.
 • 13.06.2019r. - Uroczyste pożegnanie przedszkola – grupa III.

 

 

 


 

 

20.05.2019 r.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI

 

 

3 i 4 LETNICH PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA

 

 

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Uprzejmie informujemy, iż dnia

 

3 czerwca 2019 r. o godzinie 15:30 odbędzie się

 

Z E B R A N I E O R G A N I Z A C Y J N E

 

dla rodziców dzieci 3 i 4 –letnich,

które 2 września 2019 roku rozpoczną

edukację przedszkolną.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców (prosimy o zabranie obuwia na zmianę).

 

 

 


 

 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

"Majówka z flagą w tle"

 

Przedstawiamy laureatów II edycji konkursu plastycznego:

I miejsce

Maja Niewiadomska z Przedszkola Miejskiego nr 19

II miejsce

Antonina Radomska z Przedszkola Miejskiego nr 23

III miejsce

Paweł Wawrzynkowski z Przedszkola Szesnastka

Wyróżnienia otrzymują:

Zosia Jaśkowska - Przedszkole Szesnastka

Ewa Karpińska - PM nr 23

Aleksandra Klepaczewska - PM nr 32

Franciszek Gucałło - PM nr 32

Wszystkim laureatom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy,

a pozostałym dzieciom dziękujemy za udział w naszym konkursie.

 

 


 

 

 

Maj w przedszkolu

 

 • 07.05.2019r. – Święto flagi – wszystkie grupy.
 • 08.05.2019r. – ,,Muzyczna podróż” - koncert muzyków z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
 • 28.05.2019r. – Święto Mamy i Taty – grupa I i II.
 • 29.05.2019r. - Święto Mamy i Taty – grupa III.

 

 


 

 

 


 

10.04.2019 r.

 

Informacja dotycząca realizacji projektu unijnego:

„Ochrona bioróżnorodności wraz z elementami edukacji ekologicznej w rejonie Parku Podzamcze i jeziora Długiego w Olsztynie”

 

Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci.

Z ogromną radością informuję, iż postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na zagospodarowanie terenu Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z ociepleniem ścian piwnicznych budynku przedszkola dobiega końca. Dnia 9 kwietnia 2019r. dokonano otwarcia ofert na ww. prace. W wyznaczonym terminie wpłynęły trzy oferty, dwie z nich mieszczą się w kwocie, jaką zamierza przeznaczyć zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.

 

 

Informacja z otwarcia ofert.

 

 

Jestem dobrej myśli, że wszystkie formalności zostaną dochowane i w maju 2019r. ruszy długo wyczekiwana przez wszystkich budowa nowego placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

 

 

 

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

 

 

Poniżej przedstawiam wizualizację zagospodarowania terenu Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie.

 

 

 


 

 

Kwiecień w przedszkolu

 

 • 03.04.2019r. - ,,Sam odkrywam świat” – warsztaty edukacyjne w Parku Naukowo-Technologicznym – grupa III.
 • 04.04.2019r. – Warsztaty garncarskie realizowane w ramach projektu ,,Mały człowiek w wielkim świecie” – grupa II i III.
 • 08.04.2019r. - Spektakl Teatru Form Niezależnych Korzunowicz.
 • 09.04.2019r. – Warsztaty Wielkanocne w Bibliotece nr 4 – grupa II.
 • 10.-19.04.2019r. – Kiermasz Wielkanocny – wszystkie grupy.
 • 19.04.2019r. - Obchody Dnia Ziemi - sprzątanie okolic przedszkola - wszystkie grupy.
 • 26.04.2019r. – ,,Kto ty jesteś? Polak mały” - warsztaty w bibliotece Abecadło – grupa III.

 


 

 

 

 

"Ludzie Dobrej Woli"

 

 

Dnia 28 marca 2019r. podczas uroczystej 20 Gali „Ludzie Dobrej Woli”, która odbyła się w Muzeum Warmii i Mazur wyróżniono osoby „Wielkiego Serca”. Statuetkę „Ludzie Dobrej Woli” otrzymują osoby i instytucje, które bezinteresownie niosą pomoc innym.

 

 

Wśród 10 wyróżnionych osób, które otrzymały statuetkę

„Ludzie Dobrej Woli” znaleźli się

Państwo Małgorzata i Andrzej Wiktorowiczowie,

którzy zostali docenieni za działalność na rzecz Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie.

 

Małżeństwo państwa Wiktorowicz od wielu lat związane jest z Przedszkolem Miejskim nr 2 w Olsztynie. Mają trójkę wspaniałych dzieci - najstarsza córka - Antonina - ma już 19 lat, Hanna – 14, a najmłodszy Jaś w tym roku kończy edukację przedszkolną. Opiekę nad nimi w wieku przedszkolnym powierzyli wychowawcom z Przedszkola Miejskiego nr 2.

Państwo Wiktorowicz przez cały pobyt ich dzieci w placówce aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola proponując swoje wsparcie dla wielu działań. Tylko w ubiegłym roku wsparli przedszkole kupując stroje warmińskie dla dzieci i meble o wartości 4.000 zł. oraz Mikołaja o wartości 800,00 zł. W latach poprzednich było to między innymi: dofinansowanie do zakupu wykładzin do grup przedszkolnych, pomoc w realizacji projektu ekologicznego „Poprzez dotyk do poznania - odkrywamy skarby ziemi w lapidarium przedszkolaka i na ścieżce sensorycznej” (wsparcie finansowe). Przez lata kupowali do placówki zabawki, elementy dekoracyjne, wykładziny i meble.

 

O przyznaniu wyróżnień decyduje kapituła Wielkiego Serca, którą tworzą osoby zaufania publicznego, a jej honorowym przewodniczącym jest prezydent Piotr Grzymowicz. W tym roku członkami kapituły byli:

 • Ewa Zakrzewska - przewodnicząca Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Polityki Senioralnej Rady Miasta Olsztyna,
 • Bożena Ziomek - właścicielka Olsztyńskiej Szkoły Biznesu,
 • Wiesław Łubiński - Kanclerz Olsztyńskiej Loży BCC,
 • Andrzej Karski - emerytowany dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża,
 • Elżbieta Skaskiewicz -dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,
 • Monika Michniewicz - dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna,
 • W pracach kapituły uczestniczyła również i kapitułę wspierała Ewa Kaliszuk - III zastępca prezydenta Olsztyna.

 

W imieniu całej społeczności przedszkolnej jeszcze raz składam Państwu Wiktorowicz serdeczne podziękowania za okazaną pomoc oraz gratulacje z okazji otrzymanego wyróżnienia.

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie

Więcej:

 

 

Bezinteresownie pomagają potrzebującym. W zamku nagrodzono ludzi dobrej woli.

UM Olsztyn: Oto Ludzie Dobrej Woli 2018 roku

Olsztyn. Wybrano Ludzi Dobrej Woli

Ludzie Dobrej Woli odebrali podziękowania i statuetki „Wielkiego Serca”

 

 

 

 


 

 

 

Przedszkole Miejskie nr 2 w Olsztynie zaprasza do udziału w II edycji

 

konkursu plastycznego

 

„Majówka z flagą w tle”.

 

Szczegóły w załączniku.

 

Klauzula informacyjna RODO

 

 

 


 

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, Szanowne Panie, Szanowni Panowie!

Przypominany, że zostały już tylko trzy tygodnie do organizowanych przez Fundację Szalony Krasnolud tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Województwa Przedszkolaków do lat 7 w szachach (13.04.2019 r., w Szkole Podstawowej nr 18 w Olsztynie), na które zapraszamy dzieci urodzone w 2012 roku i młodsze.

Zachęcamy rodziców do zapisów na Mistrzostwa samodzielnie przez formularze - termin zapisów mija 08.04.2019 r.:

dla dziewcząt http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1298/registration_form.html?l=pl

dla chłopców http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1236/registration_form.html?l=pl

lub przesłanie maila zwrotnego na tę wiadomość, podając w treści Imię nazwisko dziecka, rok urodzenia, przedszkole

Miło nam przekazać przy okazji, że w przeprowadzonych w marcu ośmiu Międzyprzedszkolnych Turniejach Szachowych 2019 oraz II Mistrzostwach Przedszkola Urwis w szachach 2019 wzięło udział łącznie 341 dzieci z 24 olsztyńskich przedszkoli! Wręczyliśmy 9 pucharów dla najlepszych szachistek i tyle samo pucharów dla najlepszych szachistów każdego turnieju. My organizatorzy (Fundacja Szalony Krasnolud, UKS KOPERNIK Olsztyn oraz Szachuś Krzysztof Budrewicz) podkreślić pragniemy, że sukces frekwencyjny przerodził się w sukces szkoleniowy - dzieci nauczyły się jak wygląda prawdziwy turniej szachowy, czym zrobiły kolejny krok w przygotowaniach do kwietniowych Mistrzostw.

Dziękujemy przy tej okazji Nauczycielom i Opiekunkom ze wszystkich przedszkoli biorących udział w naszej zabawie: za zaangażowanie w urealnienie naszych zamiarów. Panie widziały i uśmiechy, i smutki najmłodszych szachistek i szachistów - teraz Wasza kolej, Rodzice i Opiekunowie, żebyście odkryli szachowe talenty Waszych podopiecznych!

Będzie nam niezwykle miło, jeżeli zaangażujecie się również w pomoc w przygotowaniu kwietniowych zawodów. Będziemy wdzięczni za przyniesienie ciastek, ciast, kanapeczek i temu podobnych ;) Wszystkie znajdą miejsce w brzuszkach uczestników ;) Osoby chętne do współpracy zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego (Monika 608 689 782).

Linki do wyników poszczególnych turniejów międzyprzedszkolnych znajdziecie tu:

I MPTS Przedszkole Jacek i Agatka, PP 16 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1769/results.html?l=pl&tb=10_

II MPTS P 40, PM 24, PM 37 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1770/results.html?l=pl&tb=10_

III MPTS Absolwent, Dorotka, Tempoo http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1830/results.html?l=pl&tb=10_

IV MPTS PM 3, PM 21, PM 29 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1876/results.html?l=pl&tb=10_

II Mistrzostwa Przedszkola Urwis http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2004/results.html?l=pl&tb=10_

V MPTS Harmonijka, PM 9, PM 19 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2005/results.html?l=pl&tb=10_

VI MPTS PM 36, Śmieszek http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2006/results.html?l=pl&tb=10_

VII MPTS PM 2, PM 12 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2037/results.html?l=pl&tb=10_

VIII MPTS Akademia Przedszkolaka, Bajka, Poziomka, Britannica, Dorotkahttp://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2055/results.html?l=pl&tb=10_


Pozdrawiam, Monika Wysocka-Kawa prezes zarządu tel. 608 689 782 Fundacja Szalony Krasnolud

 

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków do lat 7 w szachach - KOMUNIKAT

 

 


 

Marzec w przedszkolu

 

 • 06.03.2019r. – Zajęcia edukacyjne w Urzędzie Statystycznym – grupa III.
 • 06.03.2019r. – „Działania ekologiczne” – warsztaty w bibliotece osiedlowej „Pod papugami” – grupa II.
 • 19.03.2019r. - Dzień otwarty.
 • 21.03.2019r. - ,,Powitanie wiosny” – przedstawienie teatralne w wykonaniu studentek UWM w Olsztynie.
 • 21.03.2019r. – I dzień wiosny – powitanie.
 • 22.03.2019r. - Warsztaty muzyczne w ramach realizacji projektu: "Mały człowiek w wielkim świecie" - grupa III.
 • 27.03.2019r. – Warsztaty edukacyjne w Parku Naukowo-Technologicznym – grupa II.
 • 27.03.2019r. - ,,Skrzynka pełna skarbów” – przedstawienie teatralne.

 

 


 

 

08.03.2019r.

 

Informacja dla rodziców, którzy chcą aby ich dziecko kontynuowało edukację przedszkolną

 

w roku szkolnym 2019/2020 w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Olsztynie

 

Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola w roku szkolnym 2018/2019

nie biorą udziału w procesie rekrutacyjnym, a ich rodzice składają

deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

 

w dniach od 8 marca 2019 r. do 18 marca 2019 r.

 

Brak złożonej w określonym terminie deklaracji będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

 

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

 

 

 

Deklaracja musi być czytelnie podpisana przez oboje rodziców lub przez jednego, jeśli rodzic wychowuje dziecko samotnie.

 

 


 

Olsztyn, dnia 08.02.2019 r.

 

Drodzy Rodzice.

 

 

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie informuje, że na podstawie decyzji Prezydenta Olsztyna - Pana Piotra Grzymowicza ustalona została przerwa w pracy placówki w terminie od 1 lipca 2019 r. do 26 lipca 2019 r.

 

 

Przerwa w pracy Przedszkola wynika z konieczności przeprowadzenia prac związanych z realizacją projektu „Ochrona bioróżnorodności wraz z elementami edukacji ekologicznej w rejonie Parku Podzamcze i Jeziora Długiego w Olsztynie”, który zakłada między innymi kompleksowe zagospodarowanie terenu placówki. Zakres prowadzonych robót wyklucza pobyt dzieci w przedszkolu.

 

Przemysław Fabisiak

 

 


 

 

Luty w przedszkolu

 

 • 06.02.2019r. – „Muzyka karnawałowa”– koncert muzyków z Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej.
 • 27.02.2019r. – „O wesołym durze i smutnym molu”– koncert muzyków z Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej.
 • 13.02.2019r. – „Czerwony Kapturek” – przedstawienie teatralne.
 • 15.02.2019r. – „Polaris” – wycieczka do Planetarium grupy II i III.

 

 


 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie babcie oraz wszystkich dziadków

 

na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka,

 

która odbędzie się 17 stycznia 2019 r. (tj. czwartek)

 

w następujących godzinach:

 

Grupa III - 12.45

 

Grupa I - 14.10

 

Grupa II - 14.40

 

Serdecznie zapraszamy.

 

 


 

03.01.2019 r.

 

Uprzejmie informujemy, iż BAL KARNAWAŁOWY

odbędzie się 10.01.2019 r. w godzinach: 9.00 - 11.00.

 

Bal odbędzie się pod hasłem:

"W krainie bajek".

Podczas balu obowiązują stroje balowe postaci z bajek.

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

Mikołajki!!!

Prosimy, aby 6 grudnia w czwartek dzieci przyszły
do przedszkola ubrane na czerwono.

Dziękujemy

 


 

Drodzy Rodzice

 

2 października w godzinach 9.00-11.00 w przedszkolu zostaną wykonane
pamiątkowe zdjęcia grupowe oraz indywidualne przez firmę ProArt.

 

Zakup zdjęć jest dobrowolny.

Rodzice, którzy nie wyrażają zgody na fotografowanie swojego dziecka,
proszeni są o powiadomienie o tym nauczycielkę grupy.

 

 


 

 

Zebranie ogólne, zebrania grupowe

 

 

Uprzejmie informujemy, iż zebranie ogólne odbędzie się 11 września 2018r. (tj. wtorek) o godzinie 16.00. Zebrania grupowe odbędą bezpośrednio po zebraniu ogólnym.

 

Bardzo prosimy rodziców o zabranie obuwia na zmianę. W celu zapewnienia komfortowych warunków podczas zebrania prosimy o przybycie na spotkanie bez dzieci.

 

Zapraszamy wszystkich rodziców.

 

 


 

 

Umowy cywilno-prawne

 

 

Drodzy Rodzice,

uprzejmie informujemy, iż od roku 2018/2019 nie będą Państwo zawierać umów cywilno-prawnych z przedszkolem ze względu na zmiany w prawie. Bardzo prosimy o wypełnienie zamieszczonego poniżej oświadczenia i dostarczenia go do sekretariatu przedszkola.

 

Informujemy, iż naliczanie opłat za pobyt dziecka w przedszkolu jest realizowane z wykorzystaniem systemu elektronicznej ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolu. W celu rejestracji czasu pobytu dziecka w placówce, stosuje się czytnik rejestrujący wejście i wyjście dziecka oraz indywidualne karty zbliżeniowe z przypisanym do nich imieniem i nazwiskiem dziecka. Karty zbliżeniowe są własnością przedszkola.

Do każdego dziecka przypisane są dwie karty zbliżeniowe, które Rodzice/Opiekunowie Prawni otrzymują nieodpłatnie do korzystania. Karty podlegają zwrotowi z chwilą zaprzestania korzystania z usług przedszkola. W przypadku zniszczenia lub zagubienia karty Rodzice/Opiekunowie Prawni są zobowiązani do pokrycia kosztów zakupu nowej karty.

Rodzice/Opiekunowie Prawni rejestrują wejście dziecka z chwilą przyprowadzenia dziecka do przedszkola oraz wyjście z chwilą jego odebrania, poprzez przyłożenie karty zbliżeniowej do czytnika, umieszczonego w holu Przedszkola lub wpisanie właściwego dla dziecka kodu na ekranie czytnika. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko weszło do lub wyszło z przedszkola.

 

Rodziców dzieci, które rozpoczynają po raz pierwszy edukację przedszkolną bardzo prosimy o odbiór w sekretariacie kart rejestrujących pobyt dziecka w przedszkolu.

 

Oświadczenie - wypełniają wszyscy rodzice.

 

 

 


 

 

Informacja dla rodziców dzieci 3 letnich

rozpoczynających po raz pierwszy edukację przedszkolną

w roku szkolnym 2018/2019

 

Serdecznie zapraszamy dzieci 3 letnie, które po raz pierwszy rozpoczną edukację przedszkolną

w roku szkolnym 2018/2019 wraz z rodzicami na Dzień Adaptacyjny, który odbędzie się:

 

 

31.08.2018r.

 

w godzinach: 9.00 - 11.00.

 

Miejsce spotkania: szatnia przedszkola. Dzieci przynoszą kapcie, rodzice obuwie na zmianę.

 

 

 


 

 

 

 

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci

 

 

 

 

Z ogromną radością informujemy, iż Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu RPWM.05.03.00-IZ.00-28-001/18.

 

Oś priorytetowa 5 Środowisko przyrodnicze i racjonalne wykorzystanie zasobów Działanie 5.3 Ochrona różnorodności biologicznej.

 

 

 

 

Wśród wniosków wybranych do dofinansowania znalazł się nasz projekt zatytułowany:

 

 

 

„Ochrona bioróżnorodności wraz z elementami edukacji ekologicznej w rejonie Parku Podzamcze i jeziora Długiego w Olsztynie”

 

 

 

 

Koszt całkowity projektu (PLN) 2 339 682,68

 

 

 

Kwota wnioskowanego dofinansowania (PLN) 1 988 730,28

 

 

 

Celem projektu jest ochrona czynna nietoperzy, kanalizowanie ruchu turystycznego, a przede wszystkim powstanie ścieżki edukacyjnej „Ekospacer Przedszkolaka” łączącej Przedszkole Miejskie nr 2 z Przedszkolem Miejskim nr 4 w Olsztynie. Na trasie ekospaceru rozmieszczonych zostało 13 tablic edukacyjnych, które są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tablice mają na celu edukację dzieci, młodzieży a także osób dorosłych oraz zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska naturalnego. Powstała również specjalna strona internetowa poświęcona projektowi, na której znajdują się szersze opisy zwierząt i roślin występujących na terenie ekospaceru. Użytkownicy będą mogli ją odnaleźć w bardzo prosty sposób za pomocą kodów QR zamieszczonych na tablicach edukacyjnych. Projekt zakłada również kompleksowe zagospodarowanie terenu obydwu placówek.

 

 

Termin realizacji projektu: 01.07.2018 r. – 30.06.2019 r.

 

 

 

 

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie

 

 

Projekt ścieżki edukacyjnej „EKOSPACER PRZEDSZKOLAKA” łączącej Przedszkole Miejskie Nr 2 z Przedszkolem Miejskim Nr 4 w Olsztynie.

 

 

Projekt zagospodarowania terenu Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie.

 

 

 

 

 

 

Więcej o projekcie na:

 

 

 

http://ekospacer.pl/

 
Przedszkole miejskie nr 2 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2010