Statut

Warto zajrzeć

Polecamy strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Odwiedzający on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Licznik

wizyt wczoraj: 84
wizyt dzisiaj: 2
wizyt przez miesiąc: 1786
wizyt wszystkich: 86435
max. dziennie: 3488
max. miesięcznie: 11514
obejrzano zakładek dzisiaj: 13

Administrator

Home Rok Dla Niepodległej
Rok Dla Niepodległej PDF Drukuj Email

 

Wyniki konkursu plastycznego „Majówka z flagą w tle”


Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Majówka z flagą w tle” został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy wiele pomysłowych prac plastycznych. Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie.  Po długich dyskusjach i naradach wyłoniliśmy laureatów:


I  miejsce – Zuzanna Nadulska – Przedszkole Miejskie nr 37

II  miejsce – Olaf Dmochowski – Przedszkole Miejskie nr 13

III  miejsce – Agata Dąbrowska – Przedszkole Miejskie nr 32

 

Przyznaliśmy również wyróżnienia:


Emilia Jaworowska – Przedszkole Miejskie nr 21 w ZS – P1

Emilia Pałka – Przedszkole Miejskie nr 13

Maja Łakomiak - Przedszkole Miejskie nr 32

Wiktoria Nietupska - Przedszkole Miejskie nr 19

Martyna Żywiec - Przedszkole Miejskie nr 10


Laureatom serdecznie gratulujemy!


Nagrody główne oraz wyróżnienia zostaną wręczone 26 kwietnia o godzinie 10.00 w naszej placówce. Serdecznie zapraszamy i prosimy o potwierdzenie obecności do środy – 25 kwietnia. W przypadku nieodebrania nagrody osobiście, zostaną one wysłane pocztą do placówek.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie.

 

 


 

 

Przedszkole Miejskie nr 2 w Olsztynie zaprasza do międzyprzedszkolnego

konkursu plastycznego:


„Majówka z flagą w tle”

 


Cele konkursu:

-       propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej;

-       kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia;

-       rozwijanie wyobraźni twórczej;

-       przekazywanie wiedzy na temat różnorodnych form plastycznej wyobraźni;

-       rozwijanie sprawności manualnej.

 

Regulamin konkursu

 

 


 

KIERMASZ WIELKANOCNY

Drodzy Rodzice!

Od dziś (22.03.2018 r.) do Wielkiego Piątku (30.03.2018 r.)  w Naszym Przedszkolu odbywa się Kiermasz Wielkanocny.
Serdecznie Zapraszamy!!!

Marta Rosińska

 


 

Warsztaty wielkanocne w Domu Gazety Olsztyńskiej - Skrzaty

Dnia 9 marca Skrzaty udały się do Domu Gazety Olsztyńskiej. Celem wycieczki był udział w warsztatach wielkanocnych. Starszaki z ciekawością wsłuchiwały się w opowieści o tradycjach, obyczajach i przesądach, które były przekazywane i głoszone na terenach Warmii. O niektórych dzieci kiedyś już słyszały, jednak większość z nich była dla nich nowością. Dzieci oprócz tego mogły zobaczyć i dotknąć wykonywane kiedyś palmy wielkanocne, pisanki, kraszanki oraz drewnianą foremkę do baranka wielkanocnego. Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną gdy Skrzaty samodzielnie wykonywały „zajączkowe koszyczki”.

Wyjazd zaliczamy do baaardzo udanych :)

 


Sylwia Orlich

 

 


 

 

Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie - Biedronki

 

23.01.2018 r. Biedronki wybrały się z wizytą do Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie, aby w tym szczególnym czasie sprawić choć odrobinę radości starszym osobom. Były występy, laurki i piękne papierowe kwiaty wykonane przez dzieci. Twarze seniorów obserwujących przedstawienie rozjaśniały w tym szczególnym dniu promienne uśmiechy. To na pewno nie ostatnia nasza wizyta u Mieszkańców Domu.

 

Marta Rosińska

 

 


 

Dzień Babci i Dziadka ( 18.01.2018 r.) - Biedronki

 


"Bo Babcia z Dziadkiem to nasze są skarby, malują uśmiech bez pędzla i farby

To dla nich czaczę na soplach gra wiatr a my tańczymy i śpiewamy tak:

Kochana Babciu żyj sto lat! Ciesz się wnukami i kochaj świat!

Kochany Dziadku żyj sto lat! Śpiewaj z nami głośno cza, cza, cza!!!! "

Marta Rosińska

 


 

 

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 14


20 grudnia grupa Skrzatów miała przyjemność uczestniczyć w jasełkach przygotowanych przez uczniów klasy Ia SP14. Tuż przed godziną 10 w środę, dzieci zasiadły na widowni. Wszyscy z zaciekawieniem rozglądali się po świątecznie udekorowanej sali i wyszukiwali znajomych wśród starszych kolegów. Wszystkich powitała i podziękowała za przybycie pani dyrektor Jarosława Kozak. Podczas jasełek wystąpili: Maryja z dzieciątkiem i Józef, biali aniołowie z pięknymi skrzydełkami, pokłonili się im pasterze, a dary złożyli monarchowie ze Wschodu. Po spektaklu chórzyści z klas starszych kierowani przez panią Hannę Borys zaprezentowali kilka kolęd. Do śpiewania włączyły się z ogromnym zaangażowaniem nasze przedszkolaczki. Przyjemnie było słuchać wspólnego kolędowania. Na sam koniec czekała nas niespodzianka. Pojawił się nikt inny jak Święty Mikołaj!

Mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu, za zaproszenie jeszcze raz serdecznie DZIĘ-KU-JE-MY!

 

 


W drodze powrotnej, gdy emocje jeszcze nie opadły, skorzystaliśmy z pięknej zimowej pogody i przyjrzeliśmy się zmianom jakie zachodzą w przyrodzie. Jezioro Długie niemalże całe było zamarznięte! Z trudem odnaleźliśmy kaczki i łabędzie, które gdzieś w oddali znalazły dla siebie mały kawałek wody, która jeszcze nie zdążyła zamienić się w lód.

 

 

Sylwia Orlich

 


 

Warsztaty świąteczne - gr. Motylki


Czas oczekiwania na święta to dobry moment na kreatywne działanie i wymyślanie dekoracji. 19 grudnia odbyły się Bożonarodzeniowe warsztaty, na których wspólnie ozdabialiśmy bombki z filcu... Dzieci z rodzicami przyklejały różnego rodzaju cekiny, wstążki... było dużo zabawy.

Marta Dwórznicka


 

Warsztaty bożonarodzeniowe - gr. BIEDRONKI

 

W poniedziałek 11 grudnia dzieci razem z rodzicami uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych. W świątecznej już nieco atmosferze, przy dźwiękach kolęd, powstały piękne, kolorowe ozdoby choinkowe, które następnie powędrowały do domów, aby tam stać się ozdobą zielonych drzewek.

 

Marta Rosińska

 


 

 

Mikołajki w przedszkolu

Calutki rok czekaliśmy na odwiedziny tego wyjątkowego gościa. Motylki, Biedronki i Skrzaty już przeczuwały, że dzisiejszy dzień będzie wyjątkowy. I stało się! 6 grudnia w naszym przedszkolu zjawił się wytęskniony, wyczekany Święty Mikołaj! Przez bielutkie śniegowe zaspy dotarł do nas, żeby posłuchać specjalnie na tę okazję przygotowanych piosenek i wierszyków oraz wręczyć wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Oj działo się, działo. Było mnóstwo śmiechu, trochę wzruszeń i przede wszystkim duuuużo zabawy. Mikołaju - już za Tobą tęsknimy! :):):)

Marta Rosińska

 

 

Marta Dwórznicka

  

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

 

Marta Dwórznicka

Joanna Bober

 

 

 

  
Przedszkole miejskie nr 2 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2010 - Strona wykonana przez WITRYNA - Strony www