Home Z życia przedszkola Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email

 

Przedstawienie teatralne "Szczęśliwy książe"


Marta Dwórznicka

 


 

TURNIEJ TAŃCA - GR. SKRZATY

 

9 CZERWCA DZIECI Z GRUPY SKRZATY WZIĘŁY UDZIAŁ W MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM TURNIEJU TAŃCA ZORGANIZOWANYM PRZEZ NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ŚMIESZEK" W OLSZTYNIE. DZIECI WYKONAŁY UKŁAD TAŃCÓW REGIONALNYCH. WSZYSCY OTRZYMALI MEDALE ZA PIĘKNY WYSTĘP. OBEJRZELIŚMY RÓWNIEŻ WYSTĘPY INNYCH PRZEDSZKOLI.

Marta Dwórznicka

 


KŁOBUCZEK 2017

6 czerwca starszaki wzięły udział w VII Dziecięcym Przeglądzie Dokonań Artystycznych "Kłobuczek 2017", który odbył się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Wystąpiliśmy z układem tańców regionalnych, do których przygotowywała nas od dłuższego czasu nasza pani rytmiczka - p. Basia. Na występ przygotowane zostały piękne stroje warmińskie. Dzieci wspaniale się zaprezentowały - tańczyły i śpiewały na prawdziwej scenie.

Marta Dwórznicka

 


 

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ


1 czerwca dzieci odwiedziły strażaków, aby poznać ich pracę, dowiedzieć się jakich używają sprzętów oraz obejrzeć z bliska pojazdy, którymi wyjeżdżają na różne akcje - do pożarów czy wypadków. Zobaczyliśmy również gdzie strażacy przygotowują posiłki, siłownię, a także pokój, w którym znajdują się pamiątki - od najstarszych sprzętów gaśniczych po puchary, medale oraz ważne informacje dotyczące placówki. Dziękujemy serdecznie mamie Ali za zorganizowanie wycieczki.

Marta Dwórznicka


 

Koncert muzyków Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej

,,Odgłosy natury" - prowadzenie Agnieszka Kamińska

 

 

Magdalena Sztemberg


 

DZIEŃ MAMY I TATY

Dnia 24 maja w grupie Skrzatów obchodziliśmy bardzo ważne święto, czyli Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym. Zaprezentowały przedstawienie teatralne pt. ,,Klub podwórkowy”, zaśpiewały piosenki, zatańczyły oraz wyrecytowały wiersze, dziękując w ten sposób rodzicom za miłość i dobroć.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie przygotowane laurki oraz niewielkie upominki, świeczniki oraz ramki ze zdjęciem. Przedszkolaki uroczyście zaśpiewały ,,Sto lat” oraz zaprosiły rodziców na pyszny tort z okazji ich święta.

Uroczystość przebiegała w radosnej, a chwilami wzruszającej atmosferze.

Magdalena Sztemberg 

AKADEMIA MŁODYCH ORŁÓW

Dnia 11 maja przedszkolaki z grupy Skrzaty miały okazję wybrać się do Szkoły Podstawowej Nr 7 w ramach Akademii Młodych Orłów organizowanych przez PZPN.

Tego dnia, na dzieci czekało wiele atrakcji. Najpierw przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach sportowych, w których mogły wykazać się umiejętnością gry w piłkę nożną, oraz wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej. Następnie dzieci miały szansę usiąść w szkolnych ławkach i poczuć się jak uczniowie. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie herbu drużyny piłkarskiej. Na zakończenie, przedszkolaki mogły pochwalić się znajomością języka angielskiego poprzez gry i zabawy  z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.

Przedszkolaki aktywnie brały udział we wszystkich przygotowanych zajęciach i zapowiedziały, że po ukończeniu przedszkola chętnie przyjdą do szkoły.

Magdalena Sztemberg


 


BRAWO SKRZATY!

Dzieci z najstarszej grupy brały udział w dwóch konkursach plastycznych organizowanych przez Zespół Szkół Integracyjnych w Olsztynie. Trójce udało się zdobyć ciekawe nagrody. Gratulujemy serdecznie Hani, Piotrkowi oraz Zoi.

Marta Dwórznicka

 


 

SKRZATY W URZĘDZIE STATYSTYCZNYM

Dnia 10 maja grupa Skrzatów została zaproszona do Urzędu Statystycznego w Olsztynie, w którym pracuje mama jednego z przedszkolaków.

Mama Franka poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, na temat działalności instytucji. Dzieci wysłuchały opowiadania prezentującego, czym zajmuje się Urząd Statystyczny, odczytywały wykresy, odpowiadały na pytania czego jest więcej, czego mniej, a na zakończenie samodzielnie mogły zagrać w gry, w których doskonaliły umiejętności przeliczania, rozpoznawania cyfr, koncentrowania uwagi czy korzystania z komputera. Po intensywnym wysiłku umysłowym, na dzieci czekała słodka niespodzianka.

Wizyta w urzędzie podobała się wszystkim dzieciom, a największą atrakcją była dla przedszkolaków  możliwość grania w gry edukacyjne.

Magdalena Sztemberg

 


 

 

PRZEGLĄD TEATRALNY - GRUPA SKRZATY

 

 

28 kwietnia dzieci z grupy Skrzaty wzięły udział w międzyprzedszkolnym przeglądzie teatralnym zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole "Śmieszek". Zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. "Klub podwórkowy". Dzieci bardzo dobrze odegrały swoje role, wyróżnienie za grę aktorską otrzymał Oliwier, a wszyscy otrzymali słodkie upominki oraz dyplomy.

Natomiast 9 maja dyrektor Przedszkola "Śmieszek" osobiście przyjechała, aby wręczyć naszej grupie dyplom oraz nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie.

Marta Dwórznicka

 KONCERT MUZYKÓW FILHARMONII WARMIŃSKO - MAZURSKIEJ

,, Z WIZYTĄ NA…” – PROGRAM FOLKLORYSTYCZNY PROWADZENIE ALEKSANDER MIŚNIKIEWICZ

 

Magdalena Sztemberg

 


 

 

 

LEKCJA DOBREGO WYCHOWANIA JASIA I MAŁGOSI


24 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie teatralne. Dzieci razem z Jasiem i Małgosią uczyły się zasad dobrego wychowania. Jak w tradycyjnej bajce rodzeństwo zgubiło się w lesie, natomiast na swojej drodze spotykało różne zwierzęta, którym trzeba było pomóc. Jaś i Małgosia przypomnieli przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie, oraz jak ważne jest używanie takich zwrotów grzecznościowych jak: proszę, przepraszam i dziękuję.

Marta Dwórznicka


 


 

 

DZIEŃ ZIELONY - DZIEŃ ZIEMI

 

21 KWIETNIA obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrały się na zielono, były prowadzone rozmowy i zajęcia dotyczące dbania o naszą planetę. Przedszkolaki udały się do pobliskiego lasu, aby posprzątać śmieci, które zanieczyszczają środowisko i szkodzą roślinom i zwierzętom.

Marta Dwórznicka

 

 

 


 

Przedstawienie teatralne - Przygody Pszczółki Kai

 

Marta Dwórznicka

 


 

 

GRUPA SKRZATY W BIBLIOTECE


5 kwietnia odwiedziliśmy osiedlową bibliotekę, aby dowiedzieć się o tradycjach i zwyczajach dotyczących Świąt Wielkanocnych. Pani opowiedziała dzieciom o święceniu koszyczka w Wielką Sobotę, co symbolizują produkty, które do koszyczka wkładamy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wielkanocnego opowiadania o kurczaczku i pisankach. Na koniec czekała na dzieci niespodzianka od Wielkanocnego Zajączka - szukanie jajeczek w bibliotece. Wszystkim udało się odnaleźć słodki prezent.

Marta Dwórznicka 

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 7

 

Dnia 4 kwietnia grupa Skrzaty odwiedziła Szkołę Podstawową nr 7. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają sale lekcyjne oraz inne pomieszczenia w budynku takie jak: stołówka, sala gimnastyczna, pokój logopedyczny oraz świetlica. Przedszkolakom bardzo się zwiedzanie podobało - niektóre z nich już od września będą się w tej szkole uczyły.

Marta Dwórznicka 

MUZEUM PRZYRODY


29 marca grupa Skrzaty wybrała się do Muzeum Przyrody. Najpierw odbyły się wiosenne warsztaty zatytułowane "Ptaki - jaja i gniazda", na których dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat ptaków, oglądały ich eksponaty, jaja oraz gniazda.


Po obejrzeniu prezentacji dzieci pracowały w grupach. Ich zadaniem było połączenie ptaków z ich gniazdami oraz jajami. Dzieci bardzo dobrze zapamiętały podane przez panią wiadomości i prawidłowo ułożyły wszystkie zdjęcia.


 

Na koniec dzieci obejrzały wystawę zwierząt leśnych oraz zwierzęta afrykańskie, w tym mogły z bliska zobaczyć największego na świecie ptaka czyli strusia.

 

Marta Dwórznicka 

 

POWITANIE WIOSNY

 

21 marca wszystkie dzieci świętowały pierwszy dzień wiosny. Z Marzanną na czele wyruszyliśmy ulicami, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę... głośno i wesoło grając na instrumentach oraz śpiewając.

Marta Dwórznicka

 


 

WARSZTATY GIMNASTYCZNE Z RODZICAMI

W GRUPIE SKRZATÓW

Dnia 20 marca w grupie Skrzatów odbyły się warsztaty gimnastyczne z rodzicami.

Na warsztaty zaproszona została Pani Magda, która poprowadziła ćwiczenia z zakresu  gimnastyki korekcyjnej. Dzieci poprzez udział w zajęciach podnosiły ogólną sprawność fizyczną, rozwijały koordynację ruchową i usprawniały motorykę. Rodzice poznali ćwiczenia wyrabiające u dziecka nawyk prawidłowej postawy oraz ćwiczenia mające nie dopuścić do powstawania wad postawy. Chętni rodzice mieli również szansę uczestniczenia razem z dziećmi w zabawach ruchowych  czy torze przeszkód i zapoznania się z ciekawymi przyborami.

Dzieci w tym wieku lubią wszelką aktywność ruchową, dlatego zajęcia podobały się wszystkim uczestniczącym w nich przedszkolakom.

Magdalena Sztemberg

 

 


 

 

CZYTANIE DZIECIOM - GRUPA SKRZATY


W dniu 9 marca 2017r. odwiedziła naszą grupę mama Zoi, aby przeczytać dzieciom książkę o przygodach Lassego i Mai. Wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały co spotkało głównych bohaterów. Lektura bardzo spodobała się dzieciom, chętnie oglądały każdy obrazek i uważnie obserwowały naszego gościa w trakcie czytania. Bardzo dziękujemy mamie Zoi za poświęcony czas.

Marta Dwórznicka


 


 

Walentynki


We wtorek 14.02. obchodziliśmy w przedszkolu Walentynki. Był to doskonały dzień do rozmów o uczuciach. Przedszkolaki nazywały uczucia, opowiadały jak można je okazywać, oraz jak rozumieją słowa: miłość, przyjaźń czy szczęście. Oczywiście nie obyło się bez zabaw, wycinania, czy przyklejenia.

Magdalena Sztemberg,,Kot w 1 kapeluszu”

 

W poniedziałek 13.02. przedszkolaki ze wszystkich grup miały okazję pojechać do auli Maximum na przedstawienie teatralne pt. ,,Kot w jednym kapeluszu” . Spektakl miał na celu ukazanie, że wszyscy są równi, nikt nie jest lepszy od drugiego, nie tylko w przypadku kotów, ale także wśród ludzi. Przedszkolaki miały okazję do aktywnego udziału w przedstawieniu, ponieważ były angażowane w jego akcje, np. w czasie poszukiwań puszek z tuńczykiem czy łapaniem kapeluszy.

Magdalena Sztemberg

 


 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 19.01.2017 r. w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki poprzez wspaniały występ, na którym zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne, taneczne, mogły podziękować swoim babciom i dziadkom za poświęcony im czas, wychowanie, opiekę, zabawę. Każda babcia i dziadek otrzymali również drobne upominki przygotowane przez dzieci, a chętne babcie oraz dziadkowie mogli zatańczyć ze swoimi wnukami w rytm muzyki. Na zakończenie uroczystości dziadkowie zostali zaproszeni na tort przygotowany z okazji ich święta.

Magdalena Sztemberg

 


 

 

Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty

„Szkoła Przyjazna Środowisku”

 

Uprzejmie informujemy, iż dnia 19 stycznia 2017 roku podczas uroczystej gali wręczenia Certyfikatów „Szkoła Przyjazna Środowisku” Pan Dyrektor oraz Pani Marta Dwórznicka odebrali z rąk Warmińsko - Mazurskiego Wicekuratora Oświaty przyznany placówce na okres 3 lat

 

Certyfikat


Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty


„Szkoła Przyjazna Środowisku” 

 

Podczas uroczystej gali przedszkole przedstawiło działania podejmowane w ramach ubiegania się o ww. certyfikat. Przyznane wyróżnienie potwierdza nasze duże zaangażowanie w doskonaleniu procesów dydaktycznych i wychowawczych, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

 

Przemysław Fabisiak

 


 

Bal Karnawałowy


Dnia 16.01.2017 r. odbył się w przedszkolu bal karnawałowy. Od samego rana w przedszkolu można było zobaczyć dzieci przebrane za bohaterów swoich ulubionych bajek.  Wśród nich były: księżniczki, wróżki, motylki, a także: policjanci, piraci, Batman, Spider- Man, oraz wiele innych postaci.

Tego dnia do przedszkola przyjechał specjalny gość, który prowadził zabawę karnawałową. Było wiele śmiesznych tańców, zabaw oraz konkursów. W ten dzień przedszkolaki miały także okazję zaprezentowania swoich pięknych strojów poprzez pozowanie do zdjęć grupowych oraz indywidualnych. Wszyscy świetnie się bawili.

Magdalena Sztemberg 

 

Konkurs plastyczny "KOSMICZNY MIKOŁAJ"


Dzieci z grupy SKRZATY wzięły udział w konkursie plastycznym, którego tematem było narysowanie Kosmicznego Mikołaja. Organizatorami konkursu było m.in. Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Zostało wyróżnionych sześć osób, które otrzymały wejściówki na spotkanie z wyjątkowym gościem ‐ Św. Mikołajem z Rovaniemi - 16 grudnia 2016r. w Olsztyńskim Planetarium. Serdecznie gratulujemy Zuzi, Jasiowi, Michałowi, Frankowi, Milli oraz Antkowi.

Marta Dwórznicka

 

 


 

 

Wigilijne spotkanie opłatkowe

 

Dzień 14 grudnia zapisał się w kalendarzu przedszkola jako jeden z wyjątkowych i uroczystych dni. Tego dnia w przedszkolu miało miejsce wigilijne spotkanie opłatkowe. Na tę okoliczność sala starszaków została pięknie udekorowana i przygotowana na przybycie gości.

Dzieci z grupy najstarszej przygotowały piękny występ jasełkowy, który najpierw zaprezentowały zaproszonym gościom, pracownikom przedszkola oraz  przedszkolakom z grup młodszych. Dzieci wcieliły się w rolę Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy oraz Trzech Króli.

Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do wspólnego stołu aby zjeść obiad. Składano sobie  życzenia, a także śpiewano kolędy.

Po południu odbyły się jasełka, na które zaproszeni zostali rodzice, rodzeństwo oraz członkowie rodzin dzieci należących do grupy starszaków. Po występach wszyscy zasiedli do stołów, aby spróbować pysznych smakołyków, starszaki zaprezentowały ponownie występ jasełkowy, który bardzo podobał się przybyłym gościom.

 

Magdalena Sztemberg

 


Mikołajki

Dnia 6 grudnia przedszkole odwiedził św.  Mikołaj. Został bardzo serdecznie przywitany przez przedszkolaków. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki oraz złożyły św. Mikołajowi obietnicę, że będą grzeczne przez cały następny rok. Natomiast Mikołaj obdarzył wszystkie dzieci upominkami. Tego dnia przedszkolaki mogły również obejrzeć mikołajkowe przedstawienie teatralne.

Magdalena Sztemberg

 

 


 

ANDRZEJKI - GRUPA SKRZATY


Dnia 28 listopada 2016r. obchodziliśmy Andrzejki. Dzieci poznały tradycje i wróżby andrzejkowe m.in. wróżba z butami - który pierwszy przekroczy próg, ta osoba pierwsza wyjdzie za mąż/ożeni się, wróżenie z ukrytymi pod kubkami przedmiotami określającymi przyszłe życie, rzucanie monetą do wody - jeśli wpadnie to życzenie się spełni, wróżenie z kolorów, było również losowanie przyszłego zawodu, a także co przyniesie Mikołaj w prezencie. Dzieci bardzo liczyły na pomyślne wróżby i były ciekawe co przyszłość im przyniesie. Ponadto była krótka zabawa przy muzyce i owocowy, zdrowy poczęstunek.

Marta Dwórznicka


Spacer nad jeziorem

Dzieci z grupy Skrzaty wybrały się na spacer nad Jezioro Długie. Obserwowaliśmy przyrodę, korzystaliśmy z pięknej, jesiennej pogody. Przy okazji nakarmiliśmy łabędzie oraz kaczki, które bardzo szybko do dzieci podpłynęły i domagały się poczęstunku.

Marta Dwórznicka

 


 

Wyjazd na korty tenisowe - gr. Skrzaty

Marta Dwórznicka


 


 

Dzień Czystego Powietrza

 

14 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w happeningu na rzecz kampanii Fundacji Ekologicznej ARKA - "KOCHASZ DZIECI - NIE PAL ŚMIECI". Przedszkolaki wzięły sprawy w swoje ręce. Całą akcję poprzedziły rozmowy i działania we wszystkich grupach. Dzieci poznały problem palenia śmieci w piecach domowych oraz jego wpływ na życie wszystkich ludzi i ochronę środowiska. Przechodząc ulicami osiedla nad Jeziorem Długim, uświadamialiśmy przechodniom skalę tego problemu. Zachęcamy do odwiedzenia strony fundacjaarka.pl
i bliższego zapoznania się z tematem zanieczyszczenia powietrza, ponieważ chodzi
o nasze życie.

Joanna Bober

 

 


 

 

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

 

Dnia 10 listopada odbył się uroczysty występ z okazji Święta Niepodległości. Wszystkie dzieci w galowych strojach wykonały pieśni o Polsce, tańce regionalne oraz obowiązkowo hymn Polski.

Marta Dwórznicka

 

 


 

,, Warmia też swojego kompozytora ma"

 

Dnia 9 listopada odbył się koncert muzyków Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej. Tematem spotkania była twórczość Feliksa Nowowiejskego. Przedszkolaki mogły zapoznać się z utworami polskiego kompozytora, ale także poznać niektóre informacje z jego życia.

Magdalena Sztemberg


 

Słoń Trombaliński

 

Dnia 7 listopada 2016r. odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk. Głównym bohaterem był słoń, który chodził po świecie szukając swojej trąby. Po drodze odwiedzał różne krainy m.in. krainę pełną zegarów, słodyczy oraz instrumentów. Niestety nie znalazł tego czego szukał, ale dowiedział się co jest tak naprawdę ważne w życiu, a mianowicie dobre serce.

 

Marta Dwórznicka

 


 


Wizyta na cmentarzu - gr. Skrzaty


W Dzień Zaduszny - 2 listopada dzieci z najstarszej grupy wybrały się na cmentarz, aby uczcić pamięć żołnierzy, którzy polegli za naszą wolność. Odwiedziliśmy i zapaliliśmy znicze na grobach zapomnianych, na grobach żołnierzy polskich, jak również francuskich i radzieckich. To dobra okazja, aby przekazać dzieciom choć trochę historii.

 

Marta Dwórznicka

 


 


Wizyta na cmentarzu - gr. Biedronki


Dzieci z grupy Biedronki odwiedziły Cmentarz wojenny z I i II wojny światowej
przy ul. Szarych Szeregów. Wizyta ta miała na celu uczczenie pamięci zmarłych oraz wskazanie właściwego zachowania w takim miejscu.

Joanna Bober

 


 

,,Święto Dyni"


Dnia 28 października w przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni. W ten dzień na stołach, korytarzach, salach przedszkolnych oraz w zabawach królowała dynia. Przedszkolaki z grupy ,,Skrzaty" oglądały różne rodzaje dyń, opisywały ich wygląd, kształt, kolor. Poznały też wnętrze dyni oraz mogły posmakować znajdujące się w niej pestki.

W ten dzień w przedszkolu nie mogło zabraknąć niecodziennych atrakcji. Najpierw przedszkolaki uczestniczyły w zawodach sportowych z udziałem dyń.  Wśród konkurencji był: ,,Slalom między dyniami” , ,,Skok wzwyż przez dynię”  oraz ,,Dyniowy hokej” . Była również zabawa w ,,Wędrującą dynię”, w której dzieci wykazywały się znajomością ciekawostek na temat dyń.

Na zakończenie zajęć dzieci mogły wykazać się pomysłowością i ucharakteryzować dynię według swojego pomysłu. Dziewczynki przemieniły swoją dynię w królową, natomiast chłopcy w wojownika ninja.  Wszyscy byli bardzo zaangażowani w pracę nad charakteryzacją dyni, a efekty widać na zdjęciach.

W tym dniu również nie mogło zabraknąć zupy dyniowej, którą wszyscy zjedli ze smakiem.

Magdalena Sztemberg


 

,,Jesienne warsztaty plastyczne z rodzicami"

 

Dnia 27 października 2016 roku w  grupie ,,Skrzaty” odbyły się ,,Jesienne warsztaty plastyczne”.  Rodzice mogli spędzić jesienne  popołudnie razem ze swoimi dziećmi na twórczej aktywności. Celem warsztatów było wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie oraz między członkami rodzin, ale także czerpanie radości ze wspólnej zabawy  w gronie bliskich osób.

Starszaki przygotowały także krótki pokaz umiejętności taneczno - wokalnych.

 

Efektem pracy rodziców i dzieci były piękne kolorowe wieńce jesienne oraz dekoracyjne liście ze styropianu.

 

Magdalena Sztemberg

 


 

 

,, Z kwartetem przez świat"


Dnia 19 października w przedszkolu odbył się koncert muzyków Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej. W roli głównej wystąpiły instrumenty: klarnet, akordeon, tuba oraz róg (waltornia). Przedszkolaki mogły poznać brzmienie tychże instrumentów oraz zapoznać się z muzyką skomponowaną przez olsztyńskich artystów.

 

Magdalena Sztemberg

 


 

Święto Pieczonego Ziemniaka


Dnia 18 października całe przedszkole razem z nauczycielami, personelem przedszkola oraz p. Dyrektorem wybrało się na wycieczkę do gospodarstwa Janusza Kojrysa.

Pierwszą atrakcją, która czekała na dzieci, była przejażdżka do stadniny kolorowymi wozami warmińskimi zaprzężonymi w konie. W trakcie jazdy przedszkolaki z najstarszej grupy zaprezentowały woźnicy wszystkie piosenki, które nauczyły się w tym roku. Przez co usłyszały wiele komplementów. Nieco zmarznięci, ale zadowoleni przyjechaliśmy na miejsce gdzie wypiliśmy ciepłą herbatę. Rozgrzane i napojone pysznym malinowym napojem przedszkolaki mogły spróbować przejażdżki na koniu w siodle. Kolejnym punktem programu było ognisko oraz smażenie kiełbasek. Dzieci odwiedziły również mieszkańców gospodarstwa, a były to: konie, świnki, kozy, owce, króliki, gęsi, kurki czy kaczki. Na zakończenie odbyły się wykopki. Dzieci chodziły z koszami po polu i zbierały ziemniaki, które następnie trzeba było upiec. W oczekiwaniu na ziemniaki w stodole odbyła się część artystyczna z zespołem i Warmińskimi Dziołchami. Dzieci uczyły się śpiewać warmińskie piosenki oraz łatwych warmińskich tańców.

Na pożegnanie otrzymaliśmy swojski, pieczony i bardzo smaczny chleb, a wszyscy pracownicy oraz mieszkańcy Kojrysa przyjęli nas bardzo życzliwie i serdecznie.

Magdalena Sztemberg

 


 

 

W parku

 

W piątek 14 października po kilku deszczowych dniach starszaki wybrały się na spacer. Nareszcie świeciło słońce i można było zobaczyć jaka jesień jest piękna i kolorowa. Dzieci rozpoznawały i nazywały drzewa rosnące w w parku oraz opadające z nich liście. Na koniec nie mogło zabraknąć wesołej zabawy na placu zabaw.

Marta Dwórznicka

 

 

 


 

 

Owocowe przysmaki


Dnia 12 października dzieci z grupy Skrzaty przygotowały pyszną i zdrową sałatkę z owoców, które przyniosły. Były m. in. jabłka, banany, gruszki, a także ananas. Każdy Skrzat samodzielnie i z ogromnym przejęciem próbował pokroić umyte i obrane owoce. Sałatka bardzo wszystkim smakowała.

 


Po zjedzeniu sałatki dzieci odważyły się zjeść albo choć spróbować cytrynę:). Reakcja dzieci była bardzo różna.

 

Marta Dwórznicka


 

 


 

Jesień w lesie


Na początku października, realizując temat o jesieni w grupie Skrzaty, dzieci na zajęciach plastycznych wykonały piękne i kolorowe, jesienne drzewa. Prace zostały wyeksponowane w holu przedszkola.

Marta Dwórznicka

 


 

Zajęcia z robotyki w gr. Skrzaty


29 września odbyły się zajęcia pokazowe z robotyki. W tym roku Akademia Nauki przygotowała dla dzieci duże, kolorowe klocki typu Lego Duplo. Przedszkolaki zbudowały wg instrukcji wiatrak, który z pomocą odpowiednich elementów kręcił się.

Marta Dwórznicka

 Przedstawienie teatralne ,,Krasnoludki"


Dnia 16 września w przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. ,,Krasnoludki". Dzieci mogły zapoznać się ze specjalnym rodzajem spektaklu teatralnego, czyli teatrem cieni. Przedszkolaki obserwowały na ekranie cienie rzucane przez lalki, kukiełki, rekwizyty. Przedstawienie było bardzo zabawne, wszystkim widzom bardzo się podobało.

Magdalena Sztemberg


 


 

 

Wycieczka do Planetarium


Dnia 13 września dzieci z gr. II i III wybrały się do Planetarium na pokaz filmowy zatytułowany "Ziemia, Księżyc i Słońce". W prosty i zabawny sposób przedstawione są w nim najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie. Seans ukazuje, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu. Dzieci dowiedziały się ponadto jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie.

Marta Dwórznicka

 


 

Koncert Filharmonii Olsztyńskiej


Dnia 7 września gościliśmy z wizytą w przedszkolu muzyków Olsztyńskiej Filharmonii. Tematem spotkania był ,,Zaczarowany instrument sax". Dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest saksofon oraz jakie dźwięki i muzykę można z niego wydobyć. Usłyszeliśmy również piękny koncert, który bardzo podobał się wszystkim przedszkolakom.

Magdalena Sztemberg


 

 

 

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017

 

 

Serdecznie witam wszystkich przedszkolaków, rodziców oraz pracowników Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie w nowym roku szkolnym 2016/2017. Rok szkolny 2015/2016 był pierwszym rokiem w historii placówki, w którym przedszkole pracowało 12 miesięcy bez przerwy wakacyjnej. Był to czas wytężonej pracy za co wszystkim serdecznie dziękuję. W placówce zostały wykonane osłony na grzejniki, zamontowane panele jednocześnie maskują i osłaniają grzejniki, jak również pełnią funkcję panelu manipulacyjnego, usprawniającego motorykę ręki dziecka. Zostały podjęte kroki w celu zmiany otoczenia placówki tj. został wykonany projekt zagospodarowania przestrzennego oraz projekt izolacji pionowych i poziomych budynku. W chwili obecnej placówka przygotowuje się do składania wniosków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na pozyskanie środków na zmianę otoczenia tj. zagospodarowania placu zabaw, utworzenie ścieżki edukacyjnej.

Kolejny rok niesie przed nami nowe wyzwania dlatego z tej okazji całej społeczności przedszkolnej tj. dzieciom, rodzicom, przyjaciołom oraz pracownikom życzę wiele radości, mnóstwa niezapomnianych wrażeń oraz wielu sukcesów.

 

Z wyrazami szacunku:

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie.

 

 
Przedszkole miejskie nr 2 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2010