Home Wycinka drzew
Projekt unijny - plac zabaw PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci

Z ogromną radością informujemy, iż Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu RPWM.05.03.00-IZ.00-28-001/18.

Oś priorytetowa 5 Środowisko przyrodnicze i racjonalne wykorzystanie zasobów Działanie 5.3 Ochrona różnorodności biologicznej.

Wśród wniosków wybranych do dofinansowania znalazł się nasz projekt zatytułowany:

„Ochrona bioróżnorodności wraz z elementami edukacji ekologicznej w rejonie Parku Podzamcze i jeziora Długiego w Olsztynie”

Koszt całkowity projektu (PLN) 2 339 682,68

Kwota wnioskowanego dofinansowania (PLN) 1 988 730,28

Celem projektu jest ochrona czynna nietoperzy, kanalizowanie ruchu turystycznego, a przede wszystkim powstanie ścieżki edukacyjnej „Ekospacer Przedszkolaka” łączącej Przedszkole Miejskie nr 2 z Przedszkolem Miejskim nr 4 w Olsztynie. Na trasie ekospaceru rozmieszczonych zostało 13 tablic edukacyjnych, które są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tablice mają na celu edukację dzieci, młodzieży a także osób dorosłych oraz zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska naturalnego. Powstała również specjalna strona internetowa poświęcona projektowi, na której znajdują się szersze opisy zwierząt i roślin występujących na terenie ekospaceru. Użytkownicy będą mogli ją odnaleźć w bardzo prosty sposób za pomocą kodów QR zamieszczonych na tablicach edukacyjnych. Projekt zakłada również kompleksowe zagospodarowanie terenu obydwu placówek.

Termin realizacji projektu: 01.07.2018 r. – 30.06.2019 r.

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie

Projekt ścieżki edukacyjnej „EKOSPACER PRZEDSZKOLAKA”  łączącej Przedszkole Miejskie Nr 2 z Przedszkolem Miejskim Nr 4 w Olsztynie.

Projekt zagospodarowania terenu Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie.

Więcej o projekcie na: