Home Z życia przedszkola Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2015/2016 PDF Drukuj Email

"Jak ktoś potrzebuje krwi, to inni dają mu ją w prezencie" - wywiad z przedszkolakami

Wakacje to czas wyjazdów, odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi, lecz zdarza się, że mogą zostać przerwane przez nagły wypadek, chorobę... Dzieci z naszego przedszkola wyjaśniały dlaczego, kto, jak, gdzie i kiedy może zostać HONOROWYM DAWCĄ KRWI. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na ten temat, czego dowodem jest artykuł zamieszczony
w Gazecie Olsztyńskiej. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o krwiodawstwie
i o tym, co miały do powiedzenia nasze przedszkolaki, wystarczy wejść na stronę gazetaolsztynska.pl i pobrać E-wydanie gazety z dn. 5 sierpnia.
Joanna Bober

LETNIE WARSZTATY DLA RODZICÓW I DZIECI

23 czerwca rodzice i dzieci z gr. Biedronki spotkali się na letnich warsztatach w przedszkolu. Była to okazja do wspólnej zabawy i wykonania pracy plastycznej - słoneczników. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i zachęcamy tworzenia takich dzieł w domu:)
Joanna Bober
Urszula Sharma

Robotyka w przedszkolu

W czwartek 23 czerwca odbyły się zajęcia z robotyki organizowane przez Akademię Nauki. Dzieci z gr. II i III podzielone na zespoły budowały lego-roboty wg instrukcji w komputerze. Każdy miał przydzielone zadanie - obsługa komputera, sortowanie klocków, układanie i sprawdzanie czy każdy element do siebie pasuje. Kiedy roboty - kaczki zostały ułożone, po podłączeniu do komputera dzieci samodzielnie programowały co będzie robot wykonywał - śpiewał, kręcił się, gwizdał itp. Niezwykle potrzebną umiejętnością wykorzystywaną podczas takiej zabawy jest współpraca. Dzieci wspólnie decydują jak zbudować robota, aby działał. Instrukcja pozwala na analizę ewentualnych błędów.

Marta Dwórznicka
Joanna Bober

ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE

22 czerwca w grupie SKRZATY odbyła się uroczystość zakończenia roku. 11 dzieci we wrześniu rozpocznie naukę w szkole bądź w innym przedszkolu i nadszedł  czas, aby wspólnie się pożegnać. Po powitaniu przez Pana dyrektora dzieci zaśpiewały i zatańczyły. Występ był szczególny i dzieci pięknie się zaprezentowały. Po rozdaniu dyplomów i podziękowaniach dla rodziców za udział w życiu grupy i przedszkola był czas na słodki poczęstunek. Następnie przenieśliśmy się do ogrodu przedszkolnego gdzie odbył się pokaz taneczny w wykonaniu dzieci oraz specjalnie na naszej uroczystości zatańczyła para ze Szkoły Tańca Przemienieccy.
Potem był czas na zabawę - czyli na podchody, gdzie grupa rodziców "goniła" grupę dzieci oraz na wspólne tańce przy głośnej i wesołej muzyce. Na kolację dzieci otrzymały niespodziankę z McDonalda.
Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za pracowity rok i współpracę.
Marta Dwórznicka
Maria Pytlakowska

Rozstrzygnięcie konkursu "Mały ornitolog"

20 czerwca Tosia i Adelka w imieniu gr. Biedronki wybrały się do Muzeum Przyrody w Olsztynie, w odpowiedzi na zaproszenie W-M Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie - Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, na konferencję podsumowującą wojewódzki konkurs: "Mały ornitolog". Kapituła konkursu przyznała 17 nagród, w tym 6 dla przedszkoli oraz 11 dla szkół podstawowych. Spotkanie rozpoczęto od powitania gości wierszem "Ptasie radio" Juliana Tuwima, następnie Pan Marian Szymkiewicz - kierownik Muzeum Przyrody w Olsztynie, opowiedział o nowych gatunkach lęgowych ptaków na Warmii i Mazurach. Serdecznie dziękujemy organizatorom za nagrody sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, a Was - drodzy goście:) gorąco zachęcamy do odwiedzin naszego olsztyńskiego Muzeum Przyrody!!!

Joanna Bober

Podziękowania dla Pani Kasi

20 czerwca zaskoczyliśmy naszą Panią Kasię w jej ostatnim dniu pracy. Po przemówieniu Pana Dyrektora wręczyliśmy kwiatki i zaśpiewaliśmy piosenkę na pożegnanie. Grono Pedagogiczne, wszyscy pracownicy oraz dzieci pragną jeszcze raz podziękować Pani Kasi Szczypińskiej za zaangażowanie w życie naszego przedszkola, za dbałość o każdy szczegół, za uśmiech i życzliwość każdego dnia:) Życzymy powodzenia i do zobaczenia!!!

Finał  konkursu "WARMIACZEK"

12 czerwca odbył się finał Festiwalu Śpiewu i Tańca "WARMIACZEK" organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Olsztynie oraz Dom Kultury „Przy Muzyku”. Nasza grupa wykonała układ tańców warmińskich i zakwalifikowała się wspólnie z grupami z innych przedszkoli do koncertu finałowego. Dzieci wystąpiły na scenie dawnej Filharmonii w Olsztynie. Bardzo dziękujemy rodzicom za obecność na koncercie.
Marta Dwórznicka
Maria Pytlakowska

PRZEDSZKOLAKI PREZENTUJĄ

Marta Dwórznicka
Maria Pytlakowska


W zdrowym ciele - zdrowy duch

3 czerwca dzieci ze wszystkich grup odwiedziła pani ze szkoły językowej What's up. Przedszkolaki poznały misia Eddiego, oglądały bajki w języku angielskim i bawiły się wspólnie przy wesołej muzyce.
Marta Dwórznicka

Kolorowy Dzień Dziecka

Wreszcie nadszedł 1 czerwca, długo wyczekiwany przez dzieci i nie tylko!!!! Wszystkie dzieci ubrane w kolory tęczy bawiły się radośnie w ogrodzie, gdzie na pewno nie było mowy o żadnej burzy:) Przedszkolaki sprytnie przechodziły pod skakanką, tańczyły w parach z balonami, grały w KOLORY i bawiły się przy muzyce.

Marta Dwórznicka
Joanna Bober

Poszukiwacze skarbów w Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO w Butrynach

Dzięki współpracy Przedszkola i Rady Rodziców 31 maja dzieci ze wszystkich grup wybrały się do BARTBO w Butrynach. A tam oprócz zabawy w piłeczkach i na dmuchańcach, czekała nas moc atrakcji!!! Dowiedzieliśmy się, że gdzieś w Parku jest ukryty skarb Piotrusia Pana, więc staraliśmy się ze wszystkich sił przejść wszystkie konkurencje aby go odnaleźć:) Po tych przygodach przyszedł czas na odpoczynek i pyszne kiełbaski, a potem powrót do naszego przedszkola.
Romana Bałazy
Joanna Bober
Marta Dwórznicka
Maria Pytlakowska
Urszula Sharma

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY - GRUPA SKRZATY


23 maja w najstarszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały piosenki oraz wiersze dla swoich rodziców oraz wykonały układ Tańców Warmińskich. Wszystkie dzieci pięknie wystąpiły i wzruszyły swoich rodziców. Na koniec zostały wręczone upominki oraz specjalna niespodzianka od przedszkola - pyszny tort.

Marta Dwórznicka

Maria Pytlakowska

 


 

 

Euro Naki France 2016


Dnia 21 maja 2016 roku odbył się największy w naszym regionie

Turniej Dzikich Drużyn Naki EURO FRANCE 2016,

w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola.

Z ogromną radością informujemy, iż drużyna w składzie:

 

Bartek Bukowski – kapitan

Leszek Chojecki

Borys Zera

Adam Wydra

Patryk Matusiewicz

Tobiasz Giak

Igor Godlewski

Tomek Bieliński

Olek Puchaliski

Piotr Prusaczyk

Helena Sieniewicz

reprezentująca Irlandię zajęła:

 

I miejsce


Serdecznie gratulujemy zwycięstwa, i ogromnie cieszymy się z tak wspaniałego wyniku.

 

 

 


TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 2016

 

Marta Dwórznicka

 


 

"Ja i Wszechświat"


16 maja przedszkolaki z drugiej grupy odwiedziły Olsztyńskie Planetarium, aby wziąć udział w gali rozdania nagród XV edycji konkursu plastycznego "Wszechświat i Ja" adresowanego do olsztyńskich przedszkoli i organizowanego przez Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Celem konkursu jest popularyzacja astronomii wśród najmłodszych. Zadaniem konkursowym jest sporządzenie pracy plastycznej związanej z astronomią lub astronautyką, dowolną techniką i dowolnego formatu. Biedronki wykonały pracę plastyczną pt."Nasz adres we wszechświecie", którego pomysłodawczynią była jedna z naszych mam - Pani Aneta Łabanowska, za co serdecznie dziękujemy!!!! Dzieci zaprezentowały drogę prowadzącą ze wszechświata do naszego przedszkola i tym samym zdobyły II miejsce w kategorii ogólnej oraz I miejsce
w kategorii pracy grupowej. Organizatorom dziękujemy za dostrzeżenie naszego wysiłku i za nagrody, dzięki którym możemy jeszcze raz odwiedzić Olsztyńskie Planetarium!


Zwycięskie prace można zobaczyć w Olsztyńskim Planetarium, a szczegóły konkursu tutaj:


http://planetarium.olsztyn.pl/pl/edukacja/konkursy-i-turnieje.html

Joanna Bober

Urszula Sharma


Wizyta w bibliotece - grupa Skrzaty

 

Marta Dwórznicka

 

 

 


 

PTAKI ZNAD JEZIORA DŁUGIEGO


Nadejście wiosny to wspaniała okazja, aby podejrzeć mieszkańców Jeziora Długiego, obok którego dzieci z Przedszkola Nr 2 w Olsztynie mile spędzają czas. Inspiracją do podjęcia obserwacji przyrodniczych był udział w konkursie „Mały ornitolog” organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

 

Dzieci z grupy II w czasie zajęć w terenie dowiedziały się, kto mieszka w sąsiedztwie Lasu Miejskiego, w cichej, spokojnej dzielnicy willowej, z dala od głównych arterii komunikacyjnych.

 

Zaczęliśmy od naszego ogrodu...

 

Tuż obok naszego przedszkola na wysokim drzewie si-si-be, si-si-be w zimie pierwsza śpiewa, choć oblodzone w koło wszystkie drzewa. Na żółtym brzuchu czarna gruba pręga. U samczyków grubsza, szeroka jak wstęga. To bogatka, największa z krajowych sikor, prawie wielkości wróbla. Bardzo chętnie gnieździ się w budkach lęgowych, dziuplach i wszelkich zakamarkach przypominających dziuple, takich jak szczeliny w murach lub nawet słupki ogrodzeniowe. Najlepszym przysmakiem są dla niej owady oraz nasiona. W karmniku, do którego chętnie u nas zagląda zimą, preferuje pokarmy tłuszczowe i nasiona oleiste.

 

Posłuchajcie o czym dyskutują bogatki:)

https://www.youtube.com/watch?v=YkfOqkhx9PM

https://www.youtube.com/watch?v=IVJ3cTF-unw

 

Odkryliśmy jeszcze dwa gatunki ptaków, które codziennie odwiedzają nasz przedszkolny ogród!

 

Zgadnijcie, jaki to ptak?!

Krukowatych to elita, jeśli o nią ktoś zapyta. Głośno nieraz alarmuje, kiedy zagrożenie czuje. Piórka nosi kolorowe, od niebieskich po beżowe. W parku, w lesie występuje. Tam też młode wychowuje. A jesienią gromadzi zapasy, na zimowe ciężkie czasy. Sieje dęby oraz buki, dając wzór tej trudnej sztuki.

 

Oczywiście to sójka!

Serdecznie zapraszamy do "Ptasiej stołówki":)

 

Spróbujcie jeszcze raz, odgadnąć jaki to ptak?!

Samiec czarny, a kolor samicy brązowy. Przy jego fletowym śpiewie chylimy głowy. Często na zimę u nas zostaje. W karmniku jabłka mu wtedy podaję.

 

To właśnie kos!

Trochę większy od szpaka – mocniej zbudowany, z wyraźnie dłuższym, ruchliwym ogonem. Czarny jak przysłowiowy węgiel – w każdym razie dorosłe samce. Do tego żółto-pomarańczowy dziób i obwódka wokół oczu. Zamieszkuje wszelkie typy lasów, parki i ogrody. Gniazduje na krzewie, drzewie, w półdziupli lub we wnęce w murze. Buduje otwarte gniazdo, które wije z korzonków, gałązek, mchu, liści i traw. Kosy żywią się dżdżownicami, owadami, ślimakami, pająkami. Chętnie sięgają również po owoce – szczególnie jesienią i zimą.

 

W czasie naszych obserwacji w ogrodzie natrafiliśmy na blado-niebieską skorupkę. Ciekawe do kogo należy? Może sami się dowiecie? I nam podpowiecie:)

 

Gdy za oknem tak pięknie świeciło słońce, postanowiliśmy wyruszyć na spacer dookoła Jeziora Długiego. A tam spotkaliśmy...

łabędzie

 

kawkę

Czarno-szara przy kominie, bo budynków nie ominie. Lubi śmietnik i odpadki, gdzie widzimy ich gromadki.

 

i wronę siwą:)

 

Zainteresowanie ptakami zaprowadziło nas do olsztyńskiej PTASZARNI, gdzie podziwialiśmy egzotyczne gatunki, które nieco różnią się od ptaków znad Jeziora Długiego.

 

Po tym wszystkim przyszedł czas na podsumowanie! Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały gatunki obserwowanych ptaków.

Ale to nie koniec naszej przygody:) Czeka nas jeszcze wiele spacerów i działań, dzięki którym będziemy mogli lepiej poznać i zaopiekować się tym, co nas otacza.

Joanna Bober


"FIKU MIKU W TEATRZYKU"

 

22 kwietnia dzieci z drugiej grupy miały przyjemność wystąpić przed szanownym jury w VI Przedszkolnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Fiku Miku w Teatrzyku" organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne TEMPOO w Olsztynie. Przedszkolaki zaprezentowały zabawę teatralną pt."Zgadnij kim będę?". Serdecznie dziękujemy organizatorom za dyplomy oraz wyróżnienia Antoniny Kality i Liliany Lewandowskiej. Do zobaczenia za rok!!!!


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z gali finałowej konkursu i do lektury recenzji wszystkich spektakli:


http://www.olsztyn24.com/news/27772-przedszkole-niepubliczne-bajka-i-przedszkole-specjalne-nr-11-zpe-zwyciezcami-vi-fiku-miku-w-teatrzyku.html?f=6453235


http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/radosc-w-teatrze.html

Joanna Bober

Urszula Sharma


 

 

LISTY DLA ZIEMI 2016


W dniach 11 - 30 kwietnia trwała akcja ekologiczna organizowana przez Fundację Ekologiczną "ARKA", podczas której dzieci dowiadują się jak dbać o Ziemię. Tegoroczna edycja poświęcona była gospodarce niskoemisyjnej. Niska emisja powstaje podczas ogrzewania domów paliwem kiepskiej jakości w starych piecach  o złej kondycji technicznej. W efekcie podczas procesu spalania do atmosfery przedostaje się wiele zanieczyszczeń, takich jak tlenek azotu, tlenek siarki czy dwutlenek siarki. Palenie śmieci w piecach domowych to niestety efekt ludzkiej bezmyślności. Mieszkańcy wrzucają do kotłów plastikowe butelki, pocięte opony, foliowe worki i reklamówki, opakowania po jedzeniu, części mebli, styropian, pudełka po farbach i wiele innych odpadów. Często nie zdają sobie sprawy, jak poważne konsekwencje ma to dla zdrowia. W grupie Skrzaty przedszkolaki dowiedziały się jak przeciwdziałać niskiej emisji. Na specjalnym papierze ekologicznym narysowały jak mogą dbać o ziemie wspólnie z rodzicami, nakłaniały dorosłych do działań proekologicznych.

Biedronki także dołączyły do akcji. W ogrodzie przedszkolnym, gdzie na co dzień dostrzegamy piękno przyrody, przedszkolaki zaprezentowały na papierze ekologicznym własne pomysły na pomoc naszej planecie.

Marta Dwórznicka

Joanna Bober


 

 

Konkurs piosenki angielskiej "I can sing"

 

Marta Dwórznicka


 


 

Co to jest statystyka?

 

Właśnie taką wiedzę zdobywały starszaki 14 Kwietnia, u samych źródeł czyli w Urzędzie Statystycznym. Było wspaniale tyle komputerów i takie ciekawe zadania edukacyjne. Każdy Skrzat mógł się sam przekonać, że liczyć można dosłownie wszystko i to właśnie matematyka jest królową nauk. Serdecznie dziękujemy mamie Franka Pani Zapolskiej za zaproszenie i za wspaniałe upominki.

Maria Pytlakowska

 

 


 

 

Ekologiczny patrol Skrzatów

 

Wszystkie Skrzaty kochają przyrodę i dlatego 20.04. wybrały się, aby sprawdzić stan czystości miejskiego lasu. Na szczęście każde dziecko miało odpowiednie rękawiczki, a panie duże worki, bo śmieci wokół były całe sterty.

Maria Pytlakowska

 Teatrzyk dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7

 

Dzieci ze szkoły odwiedziły nas i przedstawiły teatrzyk o tematyce ekologicznej. Po przedstawieniu odbyła się prezentacja mody ekologicznej. Serdecznie dziękujemy naszym starszym kolegom za wspólną zabawę.

Maria Pytlakowska


 

 

 

Rozpoczęcie programu edukacyjnego "Jestem w szoku, uczę się o PSZOK-u" w grupie Biedronki

 

5 kwietnia o poranku spotkaliśmy się z Panią Anią Zalewską z Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. Pani Ania z pomocą maskotek wyjaśniła dzieciom, że PSZOK to Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Przedszkolaki poznały znaczenie pojęcia "recykling", a także dowiedziały się jak należy segregować odpady. To nie koniec spotkań z Panią Anią:) Już 3 czerwca czeka nas wycieczka do Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego, a tam dowiemy się jeszcze więcej o tym, dlaczego warto uczyć się o PSZOK-u!

 

Joanna Bober

 

 


Z wizytą w szkole

Dzieci z grupy III odwiedziły dnia 9.03.22016r. Szkołę Podstawową Nr7. Była wspaniała zabawa. Dzieci miały możliwość skorzystania ze wspaniałej sali gimnastycznej wyposażonej w różnorodny sprzęt sportowy. A przed zabawą obejrzały w skupieniu teatrzyk o zbliżającej się wiośnie. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom. Dla naszych tegorocznych absolwentów był to również kontakt ze szkołą, w której będą kontynuowały naukę.

 

Maria Pytlakowska


 


 

Zabawy na placu zabaw nad jeziorem Długim
 

Zielony Dzień

 

31 marca ogłosiliśmy Zielonym Dniem w naszym przedszkolu! Wszyscy sprawiliśmy, że dookoła zrobiło się już zielono:) Nasze Panie kucharki przygotowały zielone produkty, z których dzieci same przyrządziły zdrowe kanapki na śniadanie. Przedszkolaki w zielonych ubraniach przyniosły zielone warzywa i owoce, które nazywały, klasyfikowały i przeliczały, a potem zjadły ze smakiem wykonane z nich sałatki! Po takiej dawce energii dzieci brały udział w zabawach związanych ze wszystkim co kojarzy się z kolorem zielonym. Oczywiście nie zapominamy o Rodzicach, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia. DZIĘKUJEMY!

 

Romana Bałazy

Joanna Bober

Maria Pytlakowska

 

 


 

Kiermasz Wielkanocny

Serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym ozdobami świątecznymi ręcznie przez nas wykonanymi! Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup kwiatów i dekoracji do naszego przedszkolnego ogrodu.

Romana Bałazy

Joanna Bober

Marta Dwórznicka

Maria Pytlakowska

Urszula Sharma

 


 

 

Wyniki Zimowego Konkursu Plastycznego

 

Pomimo wiosennej aury cieszymy się z wygranej naszych Przedszkolaków w zimowym międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Królowa Śniegu", organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole "Promyczek". Gratulujemy zwycięzcom I i II miejsca oraz dziękujemy organizatorom za docenienie umiejętności i starań dzieci z grupy Biedronki i Skrzaty.

 

Joanna Bober

Marta Dwórznicka

 

 

 


 

 

Wizyta w sklepie spożywczym


Przedszkolaki z drugiej grupy odwiedziły w marcu osiedlowy sklep spożywczy, aby podsumować wiadomości z zajęć, na temat różnych sklepów, poprzedzających wycieczkę. Nie spodziewaliśmy się tak miłego przyjęcia naszej grupy:) Śmiało możemy pomagać naszym rodzicom w zakupach, bo wiemy jak należy zachowywać się w takim miejscu!!!


Joanna Bober

 

 


 

Spotkania z Panią Muzyką


Marta Dwórznicka

 

 


 

Spotkanie z pracownikami

numeru alarmowego 112

 

 


Warsztaty Wielkanocne - grupa Skrzaty


3 marca dzieci z najstarszej grupy wybrały się do Domu Gazety Olsztyńskiej na warsztaty wielkanocne. Najpierw odbyła się część teoretyczna, gdzie dzieci dowiedziały się o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą. Dowiedzieliśmy się m.in. o sposobach malowania jaj, o potrawach, które przygotowywano dawniej na świąteczny stół, a także o obrzędach związanych z polewaniem wodą w Wielkanocny Poniedziałek. Druga część warsztatów to wykonanie kolorowych kogucików. Dzieci wycinały, kleiły i ozdabiały wielkanocnego koguta przy pomocy kolorowych kartek, piórek.

Marta Dwórznicka


 


 

 

Kącik fryzjerski w grupie Biedronki

Na przełomie miesięcy lutego i marca, gdy pogoda nas nie rozpieszcza, dobrym sposobem na poprawę humoru jest nowa fryzura, choć może nie wszyscy jeszcze zdają sobie z tego sprawę:) W minionym tygodniu przedszkolaki „przeniosły się” do salonu fryzjerskiego. Przez cały tydzień dzieci zapoznawały się z narzędziami pracy, nazwami fryzur oraz wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Miały okazję dzielić się własnymi doświadczeniami.

 

Joanna Bober

  

Czerwony Dzień


12 lutego wszystkie grupy świętowały czerwony dzień. Przedszkolaki ubrane na czerwono, przyniosły ze sobą warzywa i owoce, ale tylko takie, które są czerwone. Wszyscy wspólnie przygotowywali czerwone koreczki i szaszłyki, które  ze smakiem zjedli:). Grupa Skrzaty na zajęciach wykonała plakat - co jest czerwone, a także dzieci wyszukiwały przedmioty w kolorze czerwonym, które znalazły w sali.

Marta Dwórznicka

Joanna Bober


Kartka urodzinowa dla Kacpra

Z przyjemnością odpowiedzieliśmy na zaproszenie do udziału w akcji zorganizowanej w słusznej sprawie! Biedroneczki wykonały kartki z życzeniami z okazji 18-tych urodzin chorego na zanik mięśni oraz nowotwór z przerzutami Kacpra, aby dodać mu siły, wiary i nadziei. Koszty leczenia i rehabilitacji chłopca są ogromne, dlatego można wesprzeć akcję finansowo, wpłacając każdą złotówkę/dowolną kwotę na konto:

ING BANK ŚLĄSKI PL76 1050 1807 1000 0091 1158 9074

Kod BIC Swift: INGBPLPW

KACPER HAJDUK

Trzymamy kciuki!!!

Joanna Bober

Urszula Sharma

 


 

 

Nasi skrzydlaci przyjaciele


W pierwszym tygodniu po feriach dzieci z grupy SKRZATY uczyły się na zajęciach jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę. Szczególną uwagę poświęciliśmy naszym małym przyjaciołom - ptakom, które codzienne odwiedzają przedszkolny ogród i karmnik. Dzieci poznały różne gatunki ptaków, które możemy zimą spotkać w naszej okolicy, dowiedziały się o ich przysmakach. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest pomaganie zwierzętom, dokarmianie ich w trudnym czasie zimowym. Staramy się codziennie zaglądać do naszego karmnika i zostawiać smakołyki.

Marta Dwórznicka


 

Wizyta pana Dominika Chowaniec


Dnia 9 lutego nasze przedszkole odwiedził ciekawy gość - autor opowiadań dla dzieci zatytułowanych "Opowieści o krasnalach". Pan Dominik Chowaniec zaprezentował swoje utwory w każdej grupie. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania o głównym bohaterze, czyli krasnoludku i jego przygodach.

Joanna Bober

Marta Dwórznicka


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SKRZATY


Dnia 21 stycznia 2016r. odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały występ dla swoich bliskich oraz prezenty. Na wszystkich gości czekała również słodka niespodzianka.

Marta Dwórznicka

 

 


 

 

Przedstawienie teatralne "Zimowa opowieść"


W piątek 15 stycznia odwiedził nas Teatr Korzunowicz z przedstawieniem zatytułowanym "Zimowa opowieść". Głównymi bohaterami były zabawki, które opowiedziały dzieciom co robią kiedy nie ma ich w domu oraz o czym śnią i marzą. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły.

Marta Dwórznicka

 


 

 

BAL KARNAWAŁOWY


13 stycznia odbył się w naszym przedszkolu Bal karnawałowy. Dzieci pięknie się przebrały - były księżniczki, wróżki, kotki, a wśród chłopców największą popularnością cieszyły się stroje super bohaterów tj. batman czy superman. Wszystkie grupy bawiły się w jednej sali przy wesołej muzyce. Były gry, zabawy, śpiewy i oczywiście tańce.

 

Marta Dwórznicka

 

 


 

Wyniki  Przedszkolnego konkursu małych form teatralnych ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki.

Dnia 13 stycznia ogłoszone zostały wyniki konkursu „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Z dumą donosimy, że nasze Skrzaty zostały dostrzeżone i otrzymały III miejsce.  Indywidualne nagrody powędrowały do Alicji Dąbrowskiej  i Zosi Starzyk . Wszystkie dzieci otrzymały upominki, a statuetka upamiętniająca to wydarzenie  zostanie wyeksponowana w galerii mieszczącej się w holu przedszkola. Szkoda, że wręczenie nagród zbiegło się w czasie kiedy w przedszkolu dzieci bawiły się na karnawałowym balu i nie mogły odebrać nagród osobiście.

Maria Pytlakowska

 

 


 

Goście w przedszkolu.


Po konkursie zaprosiliśmy do naszego przedszkola dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 7. Chcieliśmy naszym starszym kolegom , zaprezentować nasz program jasełkowy. Sądząc  po zainteresowanych buziach, mamy nadzieję ,że występ się podobał.

Maria Pytlakowska


 

 

Przedszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych
"Pójdźmy wszyscy do stajenki"

11 stycznia 2016r. dzieci z grupy Skrzaty wzięły udział w konkursie teatralnym, które organizuje Niepubliczne Przedszkole im. Św. Rodziny w Olsztynie. Występ oceniało profesjonalne Jury, dzieci pięknie się zaprezentowały.  Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów.
Marta Dwórznicka


Święta, Święta...

Boże Narodzenie w grupie Skrzaty to okazja do ciekawych zajęć plastycznych...dzieci bardzo lubią rysować choinki, ozdabiać bombki. Ma być dużo brokatu i błysku. Na te święta przedszkolaki wykonały aniołki z białych serwetek oraz przygotowały samodzielnie piękne kartki, które można wysłać z życzeniami świątecznymi.
Marta Dwórznicka

Zabawa połączona z nauką –czyli Skrzaty w olsztyńskim ,,Multicentrum”


Po wielu trudach udało się wreszcie wybrać  16.12.2015r  na zajęcia  do ,, Multicentrum". Biblioteka ta jest usytułowana na ul. Limanowskiego i dlatego tę odległość pokonaliśmy z pomocą autobusu MPK .Potem jeszcze kawałek piechotką i wreszcie dotarliśmy na miejsce. Tu wszystko to co sprawia radość nie tylko dzieciom. Klocki , instrumenty i komputery. Podzieleni na trzy grupy rozpoczęliśmy zabawę pod czujnym okiem pań instruktorek .Jedna grupa konstruowała  z niezwykłych klocków z których można zrobić dosłownie wszystko a jedyne co może nas ograniczać to wyobraźnia. Druga grupa pracowała na programie graficznym wykonując różne własne obrazy. Natomiast dzieci z grupy trzeciej bawiły się instrumentami perkusyjnymi i wykorzystywały program muzyczny do zabawy. Potem nastąpiła zmiana i dzieci podejmowały zadania , które wcześniej wykonywały ich rówieśnicy . Niestety trzeciej zmiany już nie było i pozostał pewien niedosyt. Najbardziej zmartwił się Bartek ,że nie miał okazji konstruować z klocków. Ale  mamy plany ,aby ponownie odwiedzić bibliotekę i wtedy nadrobić zaległości a także poznać inne zagadnienia związane z programami edukacyjnymi. Serdeczne podziękowania dla p. Beaty Giak , która nam pomogła w bezpiecznym przebiegu wycieczki.

Maria Pytlakowska

 

 

 


Absolwenci w przedszkolu

 

W dniu  11. grudnia  odwiedziła nas nasza absolwentka Emilka, aby poczytać młodszym kolegom i jednocześnie zachęcić ich do nauki czytania. Książka o przygodach Neli była ciekawa, a Emilka pięknie czytała i dlatego dzieci były bardzo zainteresowane. Serdeczne podziękowania dla Emilki.

 

 


 

FINAŁ EKOAKCJI


5 grudnia odbył się finał ekoakcji dotyczącej zbiórki płyt CD, czego efektem jest lustrzana choinka, która stoi przed naszym ratuszem. W podziękowaniu wszystkie dzieci otrzymały pierniczki od organizatorów akcji. My również dziękujemy rodzicom i przedszkolakom za włączenie się do akcji.

Marta Dwórznicka


 


 

 

Zabawy i wróżby andrzejkowe w grupie  Skrzatów

W Grupie Skrzatów obchodziliśmy  dn. 27 listopada Święto Andrzejkowe. W tym dniu były zgodnie z tradycją wróżby i dobra zabawa. Dzieci miały wypełnić zadania przygotowane przez Dobrą Wróżkę, aby sprawdzić co czeka ich  w przyszłości. Zadania  wcale nie były łatwe do wykonania ,ale w końcu okazało się, kto w jakim zawodzie będzie się realizował, kto najszybciej dojdzie do wybranego celu i jakim człowiekiem będzie w przyszłości oraz  jakie tajemnice kryje w sobie lany wosk . Zanim nastąpił słodki poczęstunek dzieci miały wielką przyjemność  w degustacji specjalnych ciasteczek z wróżbą. Po wróżbach  były tańce i wspólna zabawa. Dziękujemy rodzicom ,którzy przygotowali poczęstunek dzieciom mamie Nadii B, Zosi J ,Helenki S , Oliwera J, Borysa Z i Tobiasza.

Maria Pytlakowska

 

 


 

 

Smyki i recytują  wierszyk  Doroty Gellner

Na zaproszenie pań i dzieci z Przedszkola Miejskiego nr.21 w Olsztynie, Skrzaty wzięły udział w konkursie recytatorskim. Nasze przedszkole reprezentowało siedmioro dzieci . O bajkowych  strojach opowiadała Nadia, Zosia recytowała wiersz o baranku, Adaś o piłce , Asia o strachach , które kupowały ciuchy do straszenia, Maja o smoku ,który dostał śpiewnik, Borys o zającu , który się wybrał na przyjęcie do króla a Lesio o czekoladkach dla sąsiadki. Wierszyki były zabawne, ale nie takie łatwe do nauki. Jednak dzieci poradziły sobie świetnie zarówno z treścią, jak i tremą, która towarzyszyła występom na przygotowanej specjalnie na te okazję scenie. Po występach była wspólna zabawa z rówieśnikami z przedszkola w Gutkowie.

Maria Pytlakowska

 

 

 


 

Dzień Kreatywności

 

Święto Pluszowego Misia to także świetna okazja do kreatywnej zabawy ciastoliną Play-Doh. Tuż po zabawach rozwijających sprawność ruchową i fragmentach książki o Misiu zwanym Paddington, przyszedł czas na „Akademię Wyobraźni”, czyli Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Przedszkolaków, w której wzięły udział Biedroneczki. Przedszkolaki z przejęciem tworzyły z ciastoliny Play-Doh swoje wymarzone misie. Za zorganizowanie tej kreatywnej zabawy dostaliśmy podziękowanie od Akademii Wyobraźni Play-Doh! A o to efekty naszej twórczej zabawy:)

 

Joanna Bober

Urszula Sharma

 
Święto misia

W naszym przedszkolu zgodnie z tradycją obchodziliśmy święto pluszowego misia. Miś to najmilsza zabawka ,każdego dziecka , symbol szczęśliwego i bezpiecznego dzieciństwa. Dlatego też tego dnia Skrzaty zorganizowały dla swoich misiów, "misiowe przedszkole” w którym troskliwie opiekowały się swoimi podopiecznymi. Były wspólne tańce  i zabawy sportowe. Każdy miś został sportretowany. Kulminacyjnym punktem obchodów święta była zabawa z wielkim , białym pluszowym misiem , który tego dnia  do nas zawitał .Wspólną zabawę zakończyła misiowa uczta – czyli poczęstunek misiowymi ciasteczkami. Serdeczne podziękowanie dla mamy Bartka  za pomoc w organizacji święta i misiowe ciasteczka oraz dla mamy Tobiasza za poczęstunek dla dzieci.

Maria Pytlakowska

 

 


 

Wszyscy mamy domy


W tym tygodniu w grupie Skrzaty rozmawiamy o domach - małych i dużych, nowych i starych, dla ludzi i dla zwierząt. 17 listopada na zajęciach dzieci za pomocą figur geometrycznych układały domy, liczyły ile użyły kwadratów, trójkątów i prostokątów. Praca była zespołowa, dzieci ładnie współdziałały.

Marta Dwórznicka

 


 

 

Wyróżnienie w konkursie plastycznym -

FABRYKA ZABAWEK według dzieci z Grupy SKRZATY

 

Dzieci z grupy III wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez firmę produkującą zabawki "WADER" - "Sprawdzone przez Przedszkolaków". Tematem pracy było stworzenie Fabryki zabawek - jak według dzieci może wyglądać? Głównym pomysłodawcą naszego Robota był Bartek, natomiast cała grupa rysowała, wycinała i przyklejała elementy naszej pracy. 16 listopada otrzymaliśmy informację o wyróżnieniu w konkursie. Serdecznie dziękujemy mamie Piotrusia za informacje o konkursie i pomoc przy wysyłce. Nagrodą dla wszystkich wygranych przedszkoli są zestawy zabawek, które dzieci będą musiały testować, sprawdzać, a przede wszystkim bawić się nimi. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.wadertoys.eu

Marta Dwórznicka

 


 

 

LAPIDARIUM


Drodzy Rodzice, Kochane dzieci.

Z ogromną radością informujemy, iż pierwsza część naszego projektu geologicznego pt. „Poprzez dotyk do poznania - odkrywamy skarby ziemi w lapidarium przedszkolaka i na ścieżce sensorycznej” została zrealizowana. Przy zejściu prowadzącym na plac zabaw założone zostało Lapidarium. Z języka łacińskiego lapidarius oznacza kamienny. Lapidarium to miedzy innymi miejsce  przechowywania i prezentowania zgromadzonych okazów kamieni naturalnych. Na terenie naszego geologicznego zakątka znalazły się skały, które możemy spotkać na terenie Warmii i Mazur. Są nimi pospolicie występujące kamienie nazywane w zależności od wielkości: żwirami, otoczkami i głazami narzutowymi.

Założone Lapidarium to pierwsza część projektu geologicznego. Drugą część stanowić będzie ścieżka sensoryczna, która również będzie składała się ze skał. Powstanie wiosną 2016 roku. Znajdą się w niej takie okazy jak: dolomity, granity, gnejsy. Całość wieńczy tablica edukacyjna pt. "Skały Warmii i Mazur", która mówi nam o tym co to jest skała, jak powstaje, oraz przedstawia skały zgromadzone w lapidarium.

Cały projekt nie powstał by, gdyby nie zaangażowanie wielu sprzymierzeńców, sponsorów naszego zadania. Ogromne podziękowania składamy:

 

Państwu Beacie i Jarosławowi Giak (Usługi Transportowo – Sprzętowe Giak)

za dostarczone skały;

 

Państwu Iwonie i Rafałowi Rezmerowskim (TERRA TECH KAMIENIE NATURALNE)

za pomoc w przygotowaniu tabliczek do ścieżki sensorycznej oraz dostarczenie skał do ścieżki;

 

Państwu Małgorzacie i Andrzejowi Wiktorowicz (DRAMIŃSKI ULTRASONOGRAFY)

za zakup tabliczek do ścieżki sensorycznej;

 

Państwu Agnieszce i Norbertowi Kamińskim (ELEKTRO-NET)

za pomoc w zakładaniu Lapidarium, ułożeniu kamieni;

 

Olsztyńskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej działającemu przy Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie za dofinansowanie projektu polegające na przyznaniu 900,00 zł. na zakup i transport skał oraz tablicy edukacyjnej. Przyznane środki pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

To dzięki wyżej wymienionym osobom, firmom i instytucjom zadanie zostało zrealizowane. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

Z  niecierpliwością czekamy na słoneczną pogodę, by móc dokończyć projekt i zacząć wykorzystywać go do celów edukacyjnych.

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie.

 

 

 

 


 

Z wizytą na Cmentarzu Wojskowym


Dnia 3 listopada dzieci z grupy Skrzatów wybrały się na Cmentarz  Wojskowy żeby uczcić pamięć  żołnierzy, którzy polegli za naszą  wolność. Była to dobra okazja to poznania fragmentu historii naszej ziemi. Zapaliliśmy światełka pamięci na grobach żołnierzy polskich i radzieckich, a także  lotników francuskich .Odwiedziliśmy groby zapomniane i mogiły zbiorowe w miejscu w którym historia zapisała dzieje wielu pokoleń. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się nad Jeziorem Długim na krótki odpoczynek,  bo droga na cmentarz w jesienny pochmurny dzień była dla wielu męcząca.

Maria Pytlakowska


 


 

 

Dzień pomarańczowy w przedszkolu


Dnia 29. października obchodziliśmy ,,Dzień Pomarańczowy". Tego dnia dzieci ubrane ,,na  pomarańczowo" przyniosły do przedszkola warzywa i owoce tej samej barwy  /dynie, pomarańcze, mandarynki , marchewki/ .W tym dniu wszystko było kolorowe, smaczne, ciekawe i zdrowe. Skrzaty z gr III korzystając z malaksera zrobiły surówkę z jabłka i marchwi. Biedronki  upiekły dyniowe ciasteczka, zaś Motylki z pomocą sokowirówki przygotowały smaczny i zdrowy sok jabłkowo- marchewkowy. Całe przedszkole przyozdobiły duże i małe, jadalne i ozdobne dynie. Pojawiły się dyniowe lampiony i ludziki. Przed obiadem na który oczywiście serwowano zupę dyniową wszystkie dzieci spotkały się na wspólną zabawę. Wszystkim rodzicom, którzy włączyli się do naszej zabawy a szczególnie mamie Borysa za dyniowy placek serdecznie dziękujemy.

Maria Pytlakowska

 


 

Pożegnanie Pani Danusi Jaworskiej

 

I choć to się wydaje niemożliwe…..dnia 28.10.2015r. po 36 latach i 58 dniach pracy w Przedszkolu Miejskim  Nr2  w Olsztynie pożegnaliśmy odchodząca na emeryturę naszą koleżankę Panią Danusię Jaworską.
Pani Danusia była z nami od "zawsze”, pierwsza przychodziła do przedszkola, choć często miała na późniejszą godzinę, dbała o estetykę pomieszczeń, skrzętnie gromadziła zabawki, uwielbiała ład, porządek i dobrą organizację pracy. Miała niezwykły dar do wykonywania dekoracji. Uwielbiała, kiedy dzieci śpiewały piosenki i dobrze się  bawiły. Dbała zawsze o to, aby dzieci miały elegancko nakryte stoły i kulturalnie spożywały posiłki. Kochała dzieci, a i one zawsze odnosiły się do niej z wielką sympatią. Wychowała dwa pokolenia przedszkolaków. I chociaż fizycznie w pracy nieobecna, w naszych sercach jest i pozostanie na zawsze.

Pani Danusiu zawsze serdecznie zapraszamy w nasze gościnne, przedszkolne progi...


 


 

 

Dzień Najmłodszego Przedszkolaka - pasowanie

 

W  dniu 27 października 2015 roku w grupie „Motylki” odbyła się uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”. Brały w niej udział dzieci, które rozpoczęły edukację przedszkolną w bieżącym roku szkolnym oraz ich  rodzice. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor , który przywitał przybyłych gości. Następnie dzieci zaprezentowały rodzicom krótki program artystyczny, na który składały się piosenki i zabawy taneczne. Ważnym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia i pasowanie przez pana dyrektora każdego z dzieci na przedszkolaka. Na pamiątkę tak ważnej ceremonii dzieci otrzymały kolorowe dyplomy i znaczki. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na wszystkich czekała niespodzianka. Był nią „ Tort Najmłodszego Przedszkolaka” ze świeczkami.

Do grona przedszkolaków  Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Olsztynie dołączyło 18 dzieci 3- letnich i  3 dzieci 4- letnich.

Romana Bałazy

 

 

 


 

 

JESIENNE ZABAWY


Realizując temat "Jesień w parku" w gr. III rozmawialiśmy z dziećmi na temat liści...o ich kolorach, kształtach, o drzewach, z których pochodzą. Kiedy wyszliśmy do ogrodu, dzieci zaczęły zbierać liście i tak powstał pomysł zrobienia "Pani Jesieni". Do zabawy włączyły się również najmłodsze przedszkolaki. Maja i Zosia pilnowały, aby kompozycja była jak najlepsza i najpiękniejsza.

Marta Dwórznicka 

 

LICZYMY KASZTANY


Na zajęciach w grupie III dzieci przeliczały na materiale przyrodniczym, chętnie rozwiązywały zadania matematyczne, układały liczby z kasztanów, porównywały zbiory - gdzie jest więcej kasztanów, gdzie mniej, a gdzie tyle samo. Dzieci były bardzo aktywne.

Marta Dwórznicka

 

 


 

 

 

Wycieczka do Teatru Lalek - gr. II i III


8 października wybraliśmy się na pokaz filmowy - Wama Film Festival do Teatru Lalek. Dzieci obejrzały trzy krótkie filmy animowane, które dotyczyły zagadnień związanych z ekologią. Dziękujemy mamie Tobiasza za zorganizowanie wycieczki.

Marta Dwórznicka

 


 

Święto Pieczonego Ziemniaka

1.10.2015r.

 

 

 


 

DZIEŃ FIOLETOWY

 

Marta Dwórznicka

 


 

 

13 Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

 

23 września grupa II i III wybrała się na wycieczkę do biblioteki uniwersyteckiej z okazji Olsztyńskich Dni Nauki. Odbywały się tam różnego rodzaju ciekawe zajęcia i doświadczenia. Dzieci miały okazję obejrzeć roboty z klocków lego i dowiedzieć się jakie roboty można zbudować, w jakie czujniki są wyposażone oraz jak można je zaprogramować. Mogły pobawić się zabawkami drewnianymi, które się poruszały. Atrakcji było wiele.

 

Marta Dwórznicka

 


 

Międzynarodowy certyfikat ZIELONEJ FLAGI !!!

 

 

W dniu 25 września 2015 r. zostały ostatecznie zatwierdzone aplikacje o certyfikat Zielonej Flagi i Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, które zostały nadesłane rzez placówki przedszkolne i szkoły za rok 2014/2015.

 

Miło nam jest poinformować całą społeczność przedszkolną, iż nasze przedszkole zostało trzeci rok z rzędu ocenione bardzo wysoko i znalazło się w gronie 95 placówek z całej Polski, które zostały wyróżnione międzynarodowym certyfikatem:

 

ZIELONEJ FAGI na okres 3 lat.

 

 

Źródło:

http://www.ekoszkola.pl/pl/blog/aktualnosci/2015/09/25/certyfikaty-zielonej-flagi-oraz-lokalnego-centrum-aktywnosci-ekologicznej-zostaly-przyznane


 

 

 


 

 

Dzień Przedszkolaka


21 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zabawę poprowadziły animatorki, dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju grach i zabawach (m.in. z chustą animacyjną), tańczyły przy dziecięcej muzyce.

Marta Dwórznicka

 

 

 


 

 


Nakrętki zbieram, bo chcę pomagać!

 

Dnia 17 września 2015r. w Gazecie Olsztyńskiej ukazał się artykuł, w którym opisana zastała akcja zbiórki plastikowych nakrętek, w której uczestniczy przedszkole. Bohaterami artykułu zostały między innymi nasze przedszkolaki. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem oraz do czynnego włączenia się w IV edycję akcji: „Zbieram nakrętki” organizowanej przez Fundację „Przyszłość Dla Dzieci”.

 

 

Link do artykułu - Nakrętki zbieram, bo chcę pomagać!

 

 

 


 

Spotkanie ze STRAŻAKAMI

Z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie

16.09.2015 r.

 

 

 


 

 

Zajęcia z robotyki w gr. III


15 września odbyły się w naszej grupie zajęcia z robotyki, które zorganizowała Akademia Nauki. Dzieci podzielone na zespoły zbudowały zabawkę z klocków lego, według podanej instrukcji, która podłączona do komputera poruszała się. Dzieci były zachwycone i świetnie poradziły sobie z zadaniem.

Marta Dwórznicka

 

 


 

Witamy po wakacyjnej przerwie

 

 

Okres wakacji w przedszkolu upłynął bardzo szybko. Choć w placówce nie było przedszkolaków, przedszkole pracowało i przygotowywało się do nowego roku szkolnego. Podczas wakacji odbywały się prace remontowe. Wymieniono wszystkie drzwi wewnętrzne, odbył się remont holu głównego, klatki schodowej oraz sekretariatu i pokoju dyrektora. Zmiany, które zaszły w przedszkolu przedstawiamy poniżej.

Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczynamy 1 września 2015r. (tj. wtorek). Niesie on przed sobą wiele nowych wyzwań, których przedszkole zamierza się podjąć. Mam tu na myśli między innymi realizację dodatkowych programów edukacyjnych takich jak:

- "Szkoły promujące zdrowie";

- "Szkoła przyjazna środowisku";

- "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy".

Jak również chcemy zagospodarować otoczenie przedszkola i wykorzystać je do celów edukacyjnych. Planujemy wiec w nim założyć:

- "Lapidarium";

- "Ścieżkę sensoryczną";

- "Ptasi zakątek".

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego całej społeczności przedszkolnej tj. dzieciom, rodzicom, przyjaciołom oraz pracownikom składam najserdeczniejsze życzenia. Drogie dzieci niech czas spędzony w naszej placówce upłynie wam na beztroskiej zabawie i nauce. Drodzy Rodzice, Przyjaciele oraz Pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie niech Państwa działania i wyzwania niosą za sobą zadowolenie i satysfakcję z osiągnięć dzieci.

Z wyrazami szacunku:

Przemysław Fabisiak

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Olsztynie.

 

 

 

 

 


 
Przedszkole miejskie nr 2 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2010